Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

bezaz
21. nov 2009

ahojte
tak mam po tom, normalne som spokojna, ako dobre som to zvladla..
inak bola tam so mnou aj baba a ta mala menzes a v pohode jej chirurg povedal, ze moze ist na operaciu.. to bude asi tym sukromnym centrom 😅

giza
22. nov 2009

zaujimave...a ja som kvoli tomu musela papat na oddialenie tabletky a v den operacie ich vysadit....a aj to ma strasili, ze to budem tazsie zvladat /bolesti, prebalovnie sa atd../ a v pohode, chodila som velmi rychlo ako rybka, este som sa aj pytala domov skor nez okolite baby...tak neviem.... 😖

bezaz
22. nov 2009

giza, no tato baba to zvladala o dost horsie ako ja, aj jej davali nejaku infuzku proti bolesti.. ale jej sestra vravela, ze preto, ze je strasne chuda 😅 mne zasa nesadla narkoza a vracala som ako tur, ale to sa da vydrzat, ved v tehu som vracala skoro 4 mesiace v kuse

janka79
8. dec 2009

no tak aj ja uz mam po tom...dlhsie som tam lezala kym som cakala na operaciu ako po nej...na druhy den ma pustili domov...a ked som dosla domov zacala mi aj menstruacia...inak operacia v pohode...po 6 hodinach som uz chodila...ked to porovnam s cisarskym rezom, tak som sa teraz citila lepsie o 90% ...po tyzdni som sice dostala bolesti ako som mavala pri kolike,ale trvalo to len nejake 3 hodiny a odvtedy nic...doktor vravel, ze je to normalne, mam este par dni drzat dietu a potom skusat co mozem, ale hlavne sa neprepchavat jedlom...a co sa tyka mlieka, tak to som v nemocnici stratila aj ked som odsavala, lebo som hladovala a nepila dokopy nic uz od pondelka a operovali ma az vo stvrtok...ale zakazdym ked mala ist mala papat, tak som si ju najprv prilozila,aj ked skoro nic nevytiahla a potom som jej dala flasu a pomaly sa to zas rozbehlo aj ked flase sa uz asi nezbavime

dusi
13. jan 2010

ahojte, aj ja sa operacii asi nevyhnem, aj ked som mala v naleze len drobne kamienky, neviem ani kolko ani ake velke... drzim dietu kym sa nedostanem k chirurgovi a nebudem vediet co a ako... chcela som sa spytat na vase skusenosti s mliekom (pripadne mliecnymi vyrobkami,napr kozim syrom) ci to nedrazdi... lebo mam pocit ze sa odvapnim, ked ma maly stale cuca... uz je to skoro tyzden a stale kojim....dakujem

maruschka
13. jan 2010

dusi, mne jediné, čo pomáhalo, keď som ku koncu už len vracala bolo kozie mlieko..To jediné som chvíľu udržala v sebe a trocha mi stiahlo tú žlč, ktorej som mala stále plný žalúdok...Ak ti mlieko, tvaroh, syr nerobia problémy, kľudne si ich nechaj v jedálničku...

A buď rada, keď malý stále papá tvoje mlieko. Tak sa ti ho podarí udržať si aj po operácii, len neprestávaj. To je najhlavnejšie..Poraď sa s doktorom a do nemocnice si zober aj odsávačku na mlieko, aby sa ti neprestalo tvoriť.. 😉

dusi
13. jan 2010

ahoj maruschka, no dnes som si dala ten syr a vcera kozie mlieko na vecer, nieco zjem a potom uz len trpnem ci zacne ten chrbat ci nie.. 😖 zatial sa drzim len s malym tlakom, mozem si dokonca aj lahnut...parada som zvedava ake bude to cakanie na operaciu, aj ked niektori mi radia aby som to skusila vyliecit bez vyberania zlcnika. ale pravdupovediac by som chcela aj ja zit s pocitom ze sa uz nebudem zvijat od bolesti chrbta ako tu pislali kocky, ze im to uplne prestalo.... 🙂

maruschka
13. jan 2010

dusi, mne dosť pomáhal Algiffen kvapky /ale sú iba na predpis/..Tak dlho som trpela ako kôň, bola zo mňa už iba troska, ktorá sa nedokázala postarať o deti-vďaka zlej diagnóze som skrátka prežila skoro štyri mesiace s hlavou vo wc...Vracala som deň-noc a v noci som absolútne nespávala, len som sedela na gauči a modlila som sa, aby už bolo ráno...Potom mi manžel kúpil Algiffen a bolo po tých hrozných bolestiach..Hneď na druhý deň som išla znova na gastro a tam mi s poľutovaním oznámili, že sa sekli v diagnóze a že mám žlčníkové kamene, ktoré musia ísť von..Tak na druhý deň som už išla so zbalenými vecami.. 😖 😖

A určite si tie kamene daj vybrať, operácia je naozaj vykúpením z utrpenia..Tie bolesti z operácie sú omnoho menšie ako tie, čo pacient prežíva pred operáciou..A o štyri dni ani nevieš, že si niekde vôbec bola 😉 😉 😉

dusi
13. jan 2010

algifenovu injekciu mi pichli na pohotovosti, trochu ma to omamilo ale bolest zostala... no co nejako som to prezila, uz len cakam co so mnou doktori porobia, aj ked sa to lahko vravi ked uz nic neboli.. ja som si zlcnik podrazdila masnym a teplou pizzou z kysnuteho cesta a potom zacalo neznesitelne trojdnie... este stastie ze bol muz doma a postaral sa o maleho..... najhorsie je to ze clovek mysli hlavne na dietatko az potom na seba, ved aj ja som odkladala sono brucha, aby som bola s nim doma a nebehala zbytocne po nemocnici ked zuri chripka a takto som dopadla... ale aspon uz viem z coho boli tie bolesti chrbta pocas tehu 🙂

maruschka
13. jan 2010

dusi, inj. mi pichali 3x a nezabrala. Ale kvapky mi zabrali hneď, neviem, čím to bolo..

fiallinka
13. jan 2010

Dusi, mně chytl žlučník pět dní po porodu a měla jsem tam taky drobné kamínky, některé spíš jako písek. V tom byl ten problém - začaly odcházet žlučovodem a podle výsledků krve to vypadalo, že by to mohlo ucpat vývod do slinivky a to pak může mít hodně vážné důsledky. Nakonec se to zlepšilo a na operaci jsem nešla hned deset dní po císaři, ale až tři měsíce po porodu...chtěla jsem to oddálit, tři měsíce to bylo v klidu, pak bác, záchvat jako prase a šla jsem raději pod kudlu. Teď je to naprosto ok, jizvy nejdou skoro vidět, jím, co chci - s rozmyslem - a hlavně jsme zvládli i udržet kojení, manžel byl s malým doma a vozil mi ho do nemocnice...takže i to jde. Doporučuju...

lucianna11
19. jan 2010

Ahojjjte
ja by som sa vas chcela opytat ci pred operáciou zlcnika mam vysadiť antikoncepciu???? mam ist uz onedlho na operáciu a vlastne som prestala brat niekedy v strede decembra...vedel by niekto co a ako???

majula
19. jan 2010

dusi, určite nečakaj, aj mne to radili, že sa to dá...no...nakoniec som sa dostala do štádia, že som mala žlčníkové bolesti už aj z vody ☹ takže nečakaj, nie je na čo, uvidíš, aká budeš spokojná a šťastná, že si sa odhodlala a máš po tom a hlavne, žiadne koliky 😉 Inak môj malý mal 6 mesiacov keď som bola na operácii, skoro ako ten tvoj drobec 😵

dusi
19. jan 2010

ahojte...bola som u chirurga a ten mi hned povedal ze to treba vybrat a uz ma aj objednavali... tak uz teraz len cakam co bude... a to som chcela este pockat kym maly povyrastie, aby nebol na mne taky zavisly, ale on nechcel ani pocut a dali ma na najblizsi mozny termin 🤐
dievcata,viete mi niektora povedat co by som si mala take zobrat do nemocnice? som strasny stresak...

majula
19. jan 2010

dusi, tak super, prvý krok máš za sebou....čo do nemocnice...nič extra, klasika hygienické potreby, pyžamo, župan, papuče, šlapky do sprchy, vodu, príbor...a ja neviem čo ešte...jaj, ak môžeš, tak televízor, aby si tam nezomrela od nudy 😅 ja som mala, neviem čo by som robila bez neho...alebo teda počítač...jaj a nabíjačku na mobil nezabudni 😉 kedy ti dali termín?

maruschka
19. jan 2010

dusi, ako hovorí majula-hlavne veci na oblečenie do nemocky..Po operácii ti dajú len čaj, druhý deň puding a potom detskú výživu. Až na tretí deň ti dajú polievku alebo niečo také ľahké, takže nejaké extra veci na jedenie ti netreba..Telku som chodila pozerať za kočkami na chodbu-tam bola káblovka..Na JISke prespíš aj tak 24 hodín-budeš oťapená z narkózy, teda ja som spala celých 24 hod-toľko som sa v živote nevyspala🙂))

Ja som mala mobil s internetom, takže keď sa mi nechcelo sedieť pri telke, tak som písala, čítala a pozerala filmy na mobile...Nezabudni doklady, kartu poistenca, zdravotnú kartu...Šperky si určite neber a do peňaženky ti stačí pár eur..

A treba potom veľa chodiť, aby sa ti ten vzduch, čo ti napumpujú pri operácii do brucha pekne dostal von, inak ťa to bude tlačiť a bolieť..Ale až po 24 hod. od operácie.. 😉 😉

Neboj sa, oddýchneš si, bude relax, ak budeš mať na izbe výborný babinec, ako som mala ja, tak sa budeš cítiť ako na dovolenke 😀 😀

dusi
19. jan 2010

idem na to 8.2... mam riadne bobky, ale najviac sa tesim na to spanie,uz mi to chyba, riadne sa vychrapat 🙂

syraell
19. jan 2010

Ja byla objednana na vyjmuti zlucniku (komplet svrastely a plny sutru) na uzasnou soukromou kliniku v Praze. Zlanaril me tam doktor z chirurgie na polyklinice. Nic navic se neplati a bez komplikaci se jde 2. den po vyndani drenu domu.
Vypadalo to uzasne, nastoupila jsem, lehla do postele a cekala, az si pro me prijedou s vozikem. Po 2 hodinach cekani prisel mily pan doktor a pravil, ze jim nejaka pani zustala na stole dyl a tim padem jsem vypadla z programu a muzu jit zase domu! S rozbehnutou marodni, vynervovana pred operaci - no vazne zazitek!
To je jenom mala zkusennost se soukromou klinikou 😉
P.s. zlucnik mam dodnes, od te doby jsem se uz znova neodhodlala, ale obvodacka me taky strasi s vyssim rizikem rakoviny, takze az porodim 2. ditko a dokojim, jdu do toho! Idealni by bylo, kdyby to mohli vzit jednim vrzem i s mym planovanym cisarem 😉

majula
20. jan 2010

syraell a teraz si tehulka? Keď píšeš, že ideš do toho jak porodíš 2 dieťatko???

giza
20. jan 2010

zial to nejde aj cisarsky aj zlcnik...ci ma niekto inu skusenost???

Majula, vsak pisala ze porodi, dokoji a potom ide do toho...porodis normalne aj ked mas sutre...ci ine si myslela?

maruschka
20. jan 2010

syraell, neváhaj a choď..Nie je sa čoho báť..Jediné o čo prídeš budú bolesti a nervy z nich.. 😉

janka79
20. jan 2010

dusi, nemusis sa vobec bat...ak ta budu robit laparoskopicky o 6 hodin po operacii by si uz mala behat 🙂 keby som bola vedela, ze po operacii sa tak rychlo zotavim neodkladala by som ju

giza, mna to tiez napadlo, ze pri cisarskom mi mohli hned vybrat aj kamene, ale asi to nejde...bola by to asi velka zataz pre organizmus

majula
21. jan 2010

Giza, nie pýtala som sa preto, že či už je tehuľka, alebo to odkladá až otehotnie, porodí druhé dieťa a že potom si nechá žlčník vybrať, pretože to sa neoplatí...počula som, že také sa často stáva, že v tehotenstve žena máva žlčníkové záchvaty a to si tedai neviem predstaviť... 😔

maruschka
21. jan 2010

majula, to som mala ja, len som nevedela, že to je žlčník..Najskôr ma tlačil dosť často pravý oblúk pod rebrami, o pár týždňov som mala bolesť približne takú, ako keby mi klince pribíjali medzi lopatky a vždy som si myslela, že som zle prehltla a zostalo mi to v pažeráku alebo mám zvýšenú kyselinu...Potom ma začali hrozne, ale fakt hrozne svrbieť nohy a dlane..Z toho som už bola šialená, keď som porodila, tak sa to po troch mesiacoch spustilo vo veľkom, len tá diagnóza bola zle stanovená a tak som čakala ďalšie štyri mesiace na operáciu a jedla úplne nesprávne lieky...

Preto by som určite nečakala na to, že keď porodím druhé dieťa, tak až potom sa dám operovať..To treba riešiť hneď, aby potom počas tehotenstva netrpela ani matka a ani dieťa.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

giza
21. jan 2010

pripajam sa k Maruschke...mavala som akoze nevolnosti aj do 8.mesiaca a potom akoby len zahu ( spodobnymi opisovanymi "bodavymi" priznakmi ) a nik nevedel, ze su to kamene....az kym som pri 4.dietati (v 8. tt) nemala nezistitlne bolesti v lavom boku, ked ma kompletne prezreli ( teda co/ako mohli ) a neprisli by mi na ne, i ked tie vtedy pricinou tych bolesti v boku neboli...

Majula ano neoplati sa cakat, ze najskor otehotniem a potom vyberiem az dokojim, ale ona uz je tehotna -ved pisala, ze ma planovany cisar! 😉

Maruschka, neviem ci je to dobre pocas tehotenstva robit ak to "nepali" - ja som mala cipky od nevolnosti (tehotenske) a tie mi pomahali aby som nevracala nonstop, ale s tou bodavou bolestou som to prezila....po porode sa mi to vzdy stratilo,.... az do prvej poriadnej koliky po 4.dodojecnom dietati (dojcila som 15. mesiacov), kedy som uz nebola tehotna (stracala som snad aj vedomie na zachode chvilami), tak som nevahala a povedala si, ze tu neni na co dalej cakat.....

Zaujimave je na kamenoch, ze kolko ludi tolko roznych podobnych opisovanych symptomov...ja som si na to bodanie nejak zvykla (chrbticu som si tiez davala do kopy, takze som to aj tomu pripisovala)...zavidela som vsetkym vysmiatym tehulkam, ze ako to oni zvladaju, kym ja som mala pocit,ze som otravena a umieram...nevedela som sa uz dockat kedy porodim...dnes viem, ze sa tomu hovori i : hypermesis gravidarum (skoda len, ze moji dvaja gynekologovia predosli o tom do mojho 3. tehotenstva nevedeli, ze i nejake cipky jestvuju na to- mi povedali az v nemocnici)...tu je o tom viac:

http://www.femina.cz/tehotenstvi/tehotenska-nev...

majula
21. jan 2010

giza tak to som nevedela, že je tehotná...no tak v tom prípade fakt musí počkať kým porodí...a kojiť môže pokojne aj keby sa dala operovať, poznám niekoľko mamičiek, čo to zvládli 😉 držím palce 😎
Baby vedeli ste, že žlčníkové koliky môžu byť aj po vybratí žlčníka? Ja som sa tu pred časom pochválila, že môžem zjesť aj klince a veru, mala som niečo podobné kolike, len trošku miernejšie, celé vianoce som nemohla nič jesť, pokazila som si žalúdok...a úplne najviac ma šokovali, keď som bola na pohotovosti, poslali ma na sono, že či nemám kamene v žlčových cestách, ja že to môže byť, keď už nemám žlčník a oni, že samozrejme...našťastie tam kamene neobjavili...ak by tam niečo našli musela by som ísť na veeeľmi nepríjemný zákrok...hadica cez hrdlo, ako keď sa robí gastroskopia...len oni by tú hadicu vopchali až do tých ciest a tak nejako dostali odtiaľ preč tie kamene...no hotová som bola, keď mi to vysvetľovali ☹ dúfam, že nič také nebudem musieť absolvovať 😢

giza
22. jan 2010

Majula, bola som na tom podobne, ale dnes ( ked uz viem tiez, ze ich nemam v cestach), tak ked to citim, ze som to prehnala a ide to na mna, dam si espumisan (najbeznejsie) alebo pankreolan...a je dobre..no trvalo to i rok, nez som si to ako tak podchytila, ze kedy a na co pozor....hlavne ak dlho nic nejem, tak musim si dat pozor co vlozim do ust ako prve a hlavne zapijat....niekomu som zase pocula, ze rano si da vajicko a uz cely den nic nemusi, tak to ako uz je ozaj extrem 😕 😀 ...

maruschka
22. jan 2010

jáj, to som si nevšimla, že je už tehotná. Pochopila som to tak, že plánujú hneď druhé a až potom chce ísť na operáciu..Tak to určite nie na operáciu, keď už je tehotná..Myslím si, že to by jej tú operáciu ani neurobili, až po pôrode..Síce moja sestra bola operovaná na apendix v tuším 2-3 mesiaci, lenže to nikto nevedel, že tehotná je, ani ona... 😉

majula, ja nemôžem napríklad 33 % smotanu ani nič také hrozne mastné, normálne ma začne bolieť bok a zvraciam..A sú aj ďalšie potraviny, ktoré mi od operácie nerobia dobre a z ktorých ma bolí pravý oblúk..

Inak, ak by mi tam znova chceli strčiť tú gastrosondu, tak by som si radšej dobrovoľne ľahla na operačný stôl, nech ma operujú ešte raz..To si neviem predstaviť, ako by tam tie kamene lovili s tou sondou, čo by to muselo byť z bolesť a hlavne, koľko by to trvalo..no hororová predstava. 😀

donia
22. jan 2010

Ahoj holky,
letmo jsem procitala diskuzi a vetsinou resite co s kojenim po operaci. Me take ceka operace zlucniku, lepe receno pujde ven cely, prave jsem dokojila, takze tohle uz resit nemusim 😉
Tak bych ted ale rada vedela jak je to celkove s rekonvalescenci, hlavne zda mohu (nebo jak dlouho nemohu) zvedat nic tezkeho a tak.
Diky, budu rada za kazdou zkusenost a informaci.

maruschka
23. jan 2010

donia, ak ideš laparoskopicky, tak sa vlastne tie štyri dni v nemocnici šetríš, oddychuješ a rany sa ti v pohode zahoja. Prídeš domov a už funguješ normálne-až na diétu, ktorú dodržuješ po operácii..Vlastne už v nemocnici si na druhý deň fit, až na to nafúknuté brucho...Ak pracuješ, tak budeš mať maródku a tým pádom oddychuješ doma..Inak ja som mala 7 mesačné bábätko a tak som sa nijako nešetrila-kočíkom hore-dole poschodoch, skrátka žiadne šetrenie a ani som to nepotrebovala..cítila som sa výborne.. 😉