Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

donia
16. feb 2010

Dusi,
tak to je super, ze jsi to zvladla i s kojenim - to gratuluju 😉

Ja si prave pockala az dokojim, tak mam o tuto starost mene. Dr. ani nerikal, abych sla kdyz kojim, rekl, ze se domluvime az po. Nastesti jsem ty zachvaty bolesti nemela tak casto, tak to slo.

Ted jsem byla v patek na kontrolnim sonu, kamen 15 mm a dalsi mensi tam stale jsou ☹ , tak se objednam ca. za mesic na operaci.

dusi
16. feb 2010

donia dakujem 🙂
nech ti to rychlo ubehne a hlavne rychle zotavovanie... 😉

donia
17. mar 2010

Ahoj holky,
tak jen hlasim, ze uz mam termin operace a to 22.03., ted v nedeli nastupuji do nemocnice.
Tak pak muzu dat vedet jake to bylo 😉

donia
26. mar 2010

Ahojky,
je tu jeste nekdo z Vas ze zlucnikem - ci uz bez ? 😀
Holky prosim poradte co s jidlem, ja se prave vratila z nemocnice a tak by me zajimalo co muzu. Sice mam samozrejme seznam, ale neni tam vse, tak bych se vzdy rada zeptala na neco konkretne nekoho kdo uz s tim ma zkusenosti.
Co treba kecup? Me ted tak napada ...
diky za kazdou zpravicku
🙂

latvia
26. mar 2010

kecup je podla mna ok....vsetko co nevies tak si daj trosku a nechaj si par hodin na to aby si zistila ci ti to robi zle....niekomu robi zle jedno, inemu nie 😉

donia
27. mar 2010

diky 🙂 to vis, clovek je opatrny, kor kdyz je to vse jeste takove "zive"

bezaz
28. mar 2010

donia asi tak, ako pise latvia.. vsetko po troske vyskusat.. v zasade co ti pred operaciou robilo zle, to ti bude aj teraz... ja mam napr doteraz problem s rannou kavou, musela som prestat pit, iba ak poobede zvladam, inak sa po...... 😝 tiez samozrejme tazke, mastne veci..

donia
28. mar 2010

Bezaz,
me prave pred operaci nevadilo nic. Takze nemam co bych ted vynechavala ☹ Ani poradne nevim jak je mozne, ze se mi tam ty kameny udelaly. Uz skoro 10 let me trapily bolesti za hrudni kosti a tam v tom okoli a stale nevedeli z ceho to je. Az pred necelymi 2 roky mi na zaklade sona bricha zjistili zaludecni kameny. Jelikoz jsem kojila, nechali jsme to az dokojim a to bylo ted na prelomu roku, takze jsem sla na operaci hned jak to slo.
Zatim to zvladam, po... 😀 jsem se jen jednou. Tak to vynecham, ale ostatni veci zatim moc nezkousim, z obav, co kdyby mi to nesedlo. Je to asi jeste brzy, na operaci jsem byla v pondeli 22.03.

bezaz
29. mar 2010

donia, tak to je jasne, ked si tak cerstvo po operaci, ze to netreba riskovat... ja som zacala skusat asi mesiac po operacii a skusam dodnes 😅
ja som tiez nemala problemy so zlcnikom, aspon som si myslela, ziadne klasicke priznaky som nemala, bolieval ma zaludoka na lavej strane brucha 😝

donia
29. mar 2010

jeste prosim jak je to s kavou? Muzu??? Ja piju instantni s mlekem. Vsude pisou ne zrnkovou, to asi jako turka, tak tu "moji" bych mohla, ne? Nebo jakou s tim mate zkusenost, holky?
(P.S.- Koukam, ze jsem v predchozim prispevku napsala zaludecni kameny, samozrejme jsem myslela zlucnikove, kdyz mi brali zlucnik 😀

bezaz
29. mar 2010

donia, ak ti nerobi problem, tak v pohode.. mne robi zle aj "silnejsia' instantna rano, teda aj za lyzicku, nehovoriac, ked si dam moje milovane pressko 😅

donia
31. mar 2010

Holky,
tak jsem vcera i dnes zkusila slabou kavu a dobry 😉 Sice jsem ji pila pomalu, jak jsem se bala 😀 , ale vyslo to.
Zato na snidani me prohnal suchy rohlik a nizkotucny syr, tak si pak vyber....

klementina
7. apr 2010

ahojte, viete mi poradit, kde sukromne v ba vyberaju žlčník? a aj nejaku ambulanciu? lebo som bola v statnej a katastrofa, okrem toho, ze mam kamene som sa nic nedozvedela, ked som sa pytala, ci si to mam dat akutne vybrat, lebo malu este kojim, tak mi povedala ta lekarka, ze je to na mne, ked neumieram od bolesti, nech si to necham tak, ale ci mi to do buducnosti neurobi este vacsiu galibu som sa nedozvedela. tak by som to rada sla pokonzultovat k nejakemu sukromnikovi. dakujem
a inak som teda dost nestastna z toho, som myslela, ze sa zdravo stravujem, ze take nieco ma obide a nic.. 🙄

donia
7. apr 2010

Ahoj Klementina,
ja mela uplne to same. Od stravy to urcite nebylo, ale kameny jsem proste mela. Cekala jsem skoro 2 roky, nez jsem sla na operaci, presne jak ty, stale jsem kojila. Tak bych ti take poradila, pokud to neni vylozene akutni, v klidu koj a az prestanes, dojdi si na operaci.
Sice tu dost holek psalo, ze kojily i v nemocnici a zvladaly i potom, za coz je opravdu obdivuji. Prvni 2 dny mi nebylo opravdu nejlip, pichali nam injekce proti bolesti, tak nevim zda se mohou i pri kojeni. To bys nepomohla ani sobe, ani male.

Je to proste operace, tak by bylo lepsi, kdyz nebudes kojit a budes mit tedy starosti jen sama o sebe. Ja jsem prave treti tyden od operace, tak to mam opravdu jeste v zive pameti...

tak dej vedet jak ses rozhodla 🙂

klementina
7. apr 2010

ahoj Donia, dakujem. zatial som naklonena k tomu počkat, kvoli kojeniu aj kvoli tomu, že mala ma teraz take obdobie, že je uplne na mne zavisla. budem si davat pozor čo zjem a snad to este pol roka vydrzim.
ako ti to robili -laparoskopiou? bolo to v pohode, či to dosť boli? a čo to rozbijanie kamenov-nad tym si neuvažovala?
tu ambulanciu v ba mi neviete niekto poradit?

donia
7. apr 2010

vsichni doktori jsou pry za jedno, ze jakmile se kameny objevi, zlucnik ven cely, pry to nema smysl jen "rozbijet" nebo nejak vyndavat, jakmile se utvori, ta tendence aby se tvorily i nadale tam je, tak radsi pryc cely zlucnik a je klid. Takze proto jsem to uz nijak dale neresila.
Ano, delali mi to laparoskopicky, to se ted snazi vzdycky. Rikali, ze jen asi 5% pripadu konci normalnim rezem, ale to se stejne zjisti az pri operaci. V papirech, co nam davali podepsat, stalo, ze se delaji 4 dirky, nam udelali jen 3. Jeste se nas pak dr. ptal zda to nevadi, ze udelali o jednu mene 😀
Nerada bych te nejak odstrasila, me to ukrutne bolelo bezprostredne po operaci, jeste u salu, hned jak me probrali a prislo to k sobe. Ale zase je fakt, ze oproti tomuto stavu je to pak opravdu skoro hodinku od hodinky lepsi 😉

bezaz
8. apr 2010

klementina v ba neviem poradit, ja som si davala zlcnik vybrat v prievidzi v sukromnom centre.. kamene ti mozu spravit vselico, najhorsi je upchaty zlcovod, moze sa ti zapalit zlcnik a vtedy ta musia rezat, neda sa robit laparka
ja som bola na laparke, mam 4 dierky, zvladala som to v pohode, jedine, ze mi bolo z narkozy total zle a ten den operacie som riadne vracala, na dalsi som uz isla domov, robia to ako jednodnovu chirurgiu... mna nic nebolelo, ale to je asi individualne, sestra mi vravela, ze "tucnejsi" ludia to zvladaju lepsie, bola so mnou babenka chuda jak kost a ta dost trpela, mozno na tom nieco bude 😅
malu som nakojila este rano pred OP, na dalsi den som si rano odsala, lebo som mala prsa jak lopty a vecer som uz malu kojila

sunea
6. máj 2010

Baby, nebojte sa operacie. Ja som bola na laparo 20.4., narkoza pohoda, nebolo mi vobec zle, ani hlaa nebolela, bolesti ziadne (do infuzky davali analgetika). Po dvoch dnoch mi dali prec aj naplaste z ran a to uz sa mi dobre pohybovalo a nic nebolelo. Najhorsie bolo to hladovanie, celu noc po operacii som snivala aspon o suchom rozku 🙂

kingalancz
10. máj 2010

Ahoj, pred 2 tyzdnami som bola operovana u Milosrdnich v BA laparoskopicky. 100%-na starostlivost, krasna nemocnica, maximalne som bola spokojna. Odporucam. Uz nerobia klasicky, to len v pripade, ak su nejake komplikacie. Mam 3 malicke rezy. Prvy den prijem, 2. operacia, po tom som mala bolesti celu noc (to je normalne), 3. som oddychovala a na 4. uz ma pustili domov. Ja som mavala tiez predtym zachvaty, neznesitelne bolesti, takze poznam tvoj pripad...tiez Algifen kvapky som pouzivala, to zabera vacsinou alebo som furt musela na pohotovost. Je to lepsie cim skor si to dat vybrat, bude to len horsie...Drz sa, pa

klementina
10. máj 2010

ahoj kinga, a ako sa da dostat do tej nemocnice u milosrdnych? ja byvam v ba-mam tu aj trvaly pobyt, ale lekara mam v malackach, tak ma poslal na sono do tej nemocnice, ale radcsej by som sla k milosrdnym-som na nich pocula samu chvalu. mozem tam prist len tak, s vymennym listkom?
nemam skusenosti moc s chodenim po lekaroch, tak su to mozno hlupe otazky, ale fakt neviem, ako to chodi.
a plati sa tam nieco, ci je vsetko z poistovne hradene? dakujem

kingalancz
11. máj 2010

Ahojky Klementina, ja som mavala casto tie koliky, zachvaty, mam 26 a ani ja nie som z BA. Tym padom som isla k obvodacke a ona mi dala vymenny list na sonografiu brucha. Mohla som zvolit lekara, kam pojdem. Tym padom, ze som vedela ze chcem ist k milosrdnim do nemocnice, tam som isla aj no sono. Telefonicky som sa aj dopredu objednala, dali mi presny cas, mala som ist na lacno. Ako vojdes dovnutra musis odovzdat tvoj vymenny list a vystavia ti aj preukaz. Ten lekar ma tam vysetril a povedal, ze je to potrebne vybrat zlcnik. (Ja som pred tym tiez bola aj inde na sone). Hned som si zobrala cisielko a cakala som pred chirurgickou ambulanciu (na prizemi). Su tam 3 chirurgovia. Tam som nikoho nepoznala a chirurg mi dal hned termin (takze o 3 tyzdne som aj mohla ist na operaciu). Takze, dali mi termin a v ten den potom sa hlasila na prizemi, c.dveri 111 na prijem. Zase tam bol iny chirurg a pozrel mi, ci mam vsetky vysetrenia hotove (krvne testy, EKG, RTG a interne vys. - nesmu byt strarsia ako 10 dni). Na izbe som bola s jednou pani. Predstav si, za izbu som ani halier neplatila, len 25 centov za 4 dni za TV, to bolo vsetko. V pondelok ma prijali, poobede bola vizita a az potom som sa dozvedela kto ma bude operovat. V utorok ma operovali 3. v poradi, isla som o 12:00 hod. Operacia je v pohode az potom ked sa zobudis v ten den a tu noc mas priserne bolesti, ale sestricky davaju injekcie a tabletky od bolesti. Sestricke veeelmi mile a ochotne, strava v pohode...ja som hakliva na nemocnicnu stravu, ale tam som sa normalne citila ako doma Vrelo ti to odporucam. Nicoho sa nemas bat, vsetko bude OK. Kludne sa mi ozvi, ak budes mat dalsie otazky, drzim ti palce. pa

sunea
13. máj 2010

Kinga, ja som teda ziadne priserne bolesti nemala (zijem v Brne, tu som bola aj na operacii). Naozaj, myslela som, ako ma to bude boliet, a uplne pohoda. Kym som mala infuzky, davali mi do nej analgetika, to sa tam robi standardne, ked uz infuzky neboli a odlepili mi rany, bolesti som necitila.

kingalancz
14. máj 2010

Ano, mas pravdu, to som nehovorila, ze sa to neda vydrzat, uplne v pohode, ale hned po operacii som mala velke bolesti. To aj mne davali vselico mozne, aby som to necitila a po analgetika som bola potom v pohode.... 🙂

cloudyka
7. júl 2010

Ahojte!
Ja sice tehu nie som a nemam ani babo, ale citala som tu vase prispevky a potrebujem radu. Cca pred 1,5 rokom mi zistili ze mam vela malych kamienkov. Dostala som vtedy lieky ako simgal,rowachol a cholestil. Nastastie som bola po cely cas bez priznakov. Dala som si aj mcdonalda aj vyprazane. jedla som vsetko okrem papriky, kapusty, slaniny. Lenze tento tyzden v pondelok vecer mi prislo zle. Dala som si zemiaky,vajicka,parky v smotanovej omacke. Krce mi zacali o 0:30 a o 3:30 som skoncila na pohotovsti, dali mi do zadku novalgin a cerukal... Krce presli v utorok poodede ale odvtedy ma picha na pravej strane hlavne vtedy ak sa zhlboka nadychnem. Objednali ma v stredu na sono ci sa mi nejaky kamen nedostal do zlcovodu...Ale ja mam zato, keby tam mam kamen tak by som asi mala silne krce, nie? Operacie sa strasne bojim... Podla vas existuje moznost trosku oneskorit operaciu? Mam teraz totiz povinnosti, kt. mi neumoznuju byt PN... A ja mam 24 rokov. Operaciu by mi mali robit v NZ. Ma niekto skusenost s nemocnicou?

sofik
12. aug 2010

baby ja som bola pred týždnom na usg a zistili mi žlčníkové kamene 😒 asi sa radšej objednám na operáciu pretože nechcem riskovať nejaký záchvat alebo zápal 😉 Čo by ste robili vy na mojom mieste? Operácia alebo počkať? 😕 Chcela by som časom bábo ale bojím sa aby ma to v tehotenstve nezastihlo, kámošku museli operovať v 5 mesiaci tehotenstva ☹

juliap
12. aug 2010

@sofik urcite by som sa poradila s odbornikom ... vseobecny nazor je, ze kamene su lepsie, ako piesok, piesok cistia hned, kamene mozu byt v rovnakej pozicii aj cely zivot a nemusia sposobovat problemy, ale mozu si vybrat aj prave ten najnevhodnejsi cas, ked sa posunu a zablokuju zlcove cesty, takze je to na tvojej volbe a na nazore dr ... moja mamka mala zachvaty po mojom narodeni, ale akosi si to nepripustala a presne ked cakala segru, tak ju to bolelo uz neznesitelne a z porodnice putovala rovno na chirurgiu ... segra zas dostala len 1 zachvat, a hned ju objednali na operaciu, pretoze mala male kamienky a vela ... no a ja som mala zachvat 2x, ale viem presne od akeho jedla, tak si ho nedavam a mam pokoj ...

sofik
13. aug 2010

určite sa poradím s niekým kto sa v tom viac vyzná a uvidím čo mi odporučí 😉 lebo u nás má vonku žlčník mama aj obidve sestry a ja to veľmi riskovať nechcem..... 😒

lucinqa
19. aug 2010

Caute Sofik, Cloudyka a ostatné "žlčníkom zaťažené" babenky...Ja som túto operáciu absolvovala prednedávnom a presne s takými istými obavami ako máte vy...Je to úplne prirodzené, že sa bojíme, keďže nevieme, do čoho ideme. Darmo mi všetci okolo hovorili, že sa nemusím báť a že ak nepôjdem na operáciu, tak sa bolesti budú opakovať v čoraz kratších intervaloch....skúsenosť je skúsenosť. Pri žlčníkových kameňoch naozaj platí, že musia ísť von! /Často to neplatí vtedy, ak je ten kameň iba jeden a dosť veľký/ . Bez toho sa budú komplikácie iba stupňovať. Ja som nakoniec na operáciu išla v čase, kedy som sa relatívne cítila celkom dobre a ešte pred nemocnicou som mala zajačie úmysly a chcela ujsť. Operácia prebehla úplne hladko, nebolo mi zle ani po narkóze, na druhý deň som mala mierne bolesti, ale všetko sa to dalo v pohode zvládnuť. Dnes môžem zjesť takmer všetko /okrem papriky a kapusty/, postupne každý príde na to, čo mu robí zle a to prirodzene zo stravy vylúči...Takže sa nebojte a hlavne netrpte! Keď si predstavím, ako som pred rokom každú chvíľu trávila na pohotovosti a v bolestiach a ako som sa bránila možnosti ísť na operáciu, som šťastná, že je to za mnou. Takže aj vám prajem, aby ste nabrali odvahu a netrpeli, keď trpieť nemusíte! 😅 😅 😅

nanula1108
20. aug 2010

ahojte! mne zistili tiez mnohopocetne kamene do 3mm. 11.8. som mala prvy zachvat. som po porode, malinka sa narodila 27.7., mame tri tyzdne. bol to pre mna strasny sok, ta bolest bola otrasna, ako porod, musela som volat na 112, ze co si mam dat, poradili mi no-spu. na druhey den mi to vlastne na sone zistili, a este som mala vysoke ams v moci. takze prisla na den hladovka a potom postupne suche jedlo, len sa mi to za 6 dni zopakovalo, t.j. 17.8. vecer, potom, ako som sa nahltala cestovyn s cotage syrom... a zase to iste, ams v moci som mala dokonca 59!! tak som skoncila opat na chirurgii, strasne zlaty tentoraz doktor, mi povedal , ze on by to zatial nerezal, lebo akonahle mi da anesteziu, v momente mi zastavi laktaciu.mne vzdy po dni hladovky sa tie ams znizia.dva dni som tam po sebe teraz behala na kontrolne odbery . tak sme sa dohodli opat na diete, keby zachvat, tak uz rovno k nim na operaciu, a potom ked sa zastavi laktacia, mam zavolat a hned sa objednat. co si myslite o tomto postupe vy? ake mate skusenosti?? tiez je zaujimave, co si budem varit a jest, a budem mat silu sa starat a malu? pridem si ako casovana bomba, ale chcela by som aspon par mesiacov kojit, jednoducho to nejako udrzat "pod poklickou"!!! poradte!!

sofik
20. aug 2010

@nanula1108 tazke rozhodnutie ale ked máš tie záchvaty často tak ja by som urcite volila operáciu, mám známu a tá po operacii kojila v pohode a laktacia sa jej nezastavila len budes musiet odstriekavat v nemocnici mliecko 🙂