Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

janka79
11. aug 2009

ahojte, chcem sa opytat, ci ste po operacii pokracovali v dojceni...ak ano ako neprestat dojcit?

maruschka
11. aug 2009

janka, ja som prestala..jednoducho mi bolo stále tak zle, že som pred operáciou mlieko stratila...Ak chceš pokračovať ďalej, myslím že sa to dá..len si treba stále odsávať..priamo po operácii dávajú lieky proti bolesti celé 4 dni, takže to mlieko asi nie je vhodné pre bábätko, ale jedná sa o to, aby si neprestala..Sú aj také mamičky, ktoré aj po operácii dojčili ďalej..Treba sa tam poradiť s lekármi, určite nie si ani prvá, ani posledná s takýmto problémom a radi ti tam poradia.. 😉

zejm
11. aug 2009

Ahoj Janka,
byla jsem na žlučníku, když malé byly 4.5 měsíce. Předtím jsem kontaktovala laktační poradkyni, moc mi pomohla. Poradila před operací odstříkat a zmrazit mléko - to se mi nepodařilo, protože mi to moc nešlo a navíc mě nakonec odvezli dost narychlo. Ale bezprostředně po operaci jsem už měla odsavačku a odstříkávala jsem, co to dalo. Malá zatím dostala umělé mléko. (což není ideální já vím, ale nic jiného nebylo). Během pobytu v nemocnici mi ji manžel nosil na kojení 2x - 3x za den. Když jsem přišla domů, snažila jsem se kojit co nejvíc (moc mléka ale nebylo), pořád jsme ji trochu přikrmovali. Ráno dostávala umělé mléko, snažila jsem se kojit hlavně večer a v noci, aby se vylučoval prolaktin (ten se vylučuje v noci a spouští tvorbu mléka). Během 14 dnů jsem zase plně kojila a kojení nám vydrželo do roku a tři čtvrtě. Tak držím palečky, kdybys potřebovala něco poradit, ozvi se mi na interní poštu.

lindula3
12. aug 2009

ahojte baby... pisala som sem ako netehulka a teraz pisem uz ako mamina a stale so zlcnikovymi kamenmi🙂 tak vam mozem povedat ze ako ma vsetci strasili ake bude to tehotenstvo strasne, ako mi babatko bude tlacit na zlcnik a bude to zachvat za zachvatom u mna to bol pravy opak... pocas tehu 2 zachvaty aj to na zaciatku a prebehli velmi rychlo bez liekov za cca 10 minut... a to aj viem aka bola pricina a co som pojedla... odvtedy mam pokoj, mala som pocit ako keby ma malinka chranila, tehu prebehlo vpohode, nic mi nebolo, citila som sa super, este som 2 tyzdne pred porodom vesala zaclony...
no ked bude mala starsia tak rozmyslam ze si to pojdem dat vybrat (lebo teraz ma uz nic nechrani🙂) predsa to same nezmizne a nech je pokoj... ale ja sa taaaaaaak strasne bojim... hlavne toho uspatia...

zejm
12. aug 2009

Lindula, vůbec se neboj, nic to není. Banální operace, kterou na menším městě smějí provádět i řezníci a cukráři 😀 . Ne, opravdu se neboj, za pár dní jsi doma a věř mi, že to nebolí. Radši pět operací žlučníku než jeden záchvat, fakt. A neodkládej to moc dlouho, doktor říkal, že čím déle se to nechá, tím déle si tělo pak zvyká. Tělo bez žlučníku si nemůžu vynachválit, pochutnávám si na mastném a smaženém (vyprážaném) a nemám vůbec žádné potíže. Dietu jsem nedržela ani po operaci.

nataly
12. aug 2009

ahojte, tak aj mna caka operacia zlcnika, objednana som na 17.9., al ak sa bude nieco robit mam prist hned. Ja so toho ale dost bojim. Mam plny zlcnik kamienkov malych 4mm. mne zachvaty zacali po porode, malinka ma len 2 mesiace, len neviem co s kojenim. Uz ju trosku aj dokrmujem, tak neviem ci mam ist k dr. po injekcie na odstavenie mliecka, alebo dalej kojit. tesim sa na to ze potom uz nebudu ziadne zachvaty, lebo vtedy nevladzem ani malu zdvihnut na ruky ☹

zejm
13. aug 2009

Nataly, určitě udělej všechno pro to, abys kojila dál. Zbytečně se kojení nevzdávej, kvůli sobě i kvůli maličké, vždyť je tak krásné kojit! Půjde to, neboj. Uvidíš, jak se Ti po operaci uleví. Nahoře na stránce mám příspěvek o kojení po operaci žlučníku. Taky jsem měla málo mléka, ale když budeš chtít, rozkojíš se. Po operaci se tělu ulevilo a častým přikládáním se laktace zase rozběhla. Jen vydržet!!!

nataly
13. aug 2009

zejm, dakujem 😉

pinocio
14. aug 2009

nataly - operácie sa neboj dopadne dobre len pozitívne mysli, koj dalej ako radili predomnou aj odsávačku použi mne to pomohlo

anky
14. aug 2009

Natali, když bude operace probíhat bez komplikací, tak druhý den po operaci budeš moct i kojit. Po operaci se opravdu uleví, už můžu jíst všechno 😀

Já teda měla jiné komplikace a šla na operaci, když byl malému rok, byla jsem tam příliš dlouho díky komplikacím a mléko jsem ztratila, ale u ročního už to není taková trága 😀

janka79
17. aug 2009

maruschka, zejm:
dakujem za odpovede
este by ma zaujimalo zejm, ako bola mala dokrmovana umelym mliekom?...flasou alebo lyzickou, ci striekackou?
dakujem

zejm
29. aug 2009

Moc jsme se s tím nemazali, pila z flaštičky Avent. Byly jí 4 měsíce, ale kojení to nijak neuškodilo. Možná naopak. Zjistila, že se může pěkně napucnout a pak ode mě chtěla víc, takže krásně cucala.

kocurik16
30. aug 2009

mne operovali žičník pred 9 rokmi laparoskopicky a ľutujem iba to,že som sa nedala operovať skôr. Každej čo sa rozhodne dobrovoľne alebo z prinútenia záchvatov držím palce.

janka79
7. nov 2009

mam este jednu otazku, mozno hlupu...ale mozem ist na operaciu ked budem mat menzes?

deborah1
8. nov 2009

Baby,čo nemáte žlčník,dodržiavate nejakú diétu?Alebo jete všetko? 😅

lukulis
8. nov 2009

To janka79: cez menstruaciu nie je operacia vhodna, ak nejde o zivot zachranujuci ukon vybera sa termin mimo nej. Mam manzela chirurga a mne vyberal on sam zlcnik cca. pred pol rokom. Mala som po druhom porode silne zachvaty, na ktore uz nezaberali ani injekcie, takze zlcnik isiel von 8 tyzdnov po porode. Ale manzel odviedol skvelu pracu, 24 hodin po operacii sme uz boli cela rodinka na 2hodinovej prechadzke. A dieta dojcim doteraz.
To deborah1: Jem vsetko, ale trosku sa vyhybam vyprazanym jedlam, asi 2 krat som po nich mala pocit vzdialene pripominajuci zlcnikovy zachvat.

bezaz
10. nov 2009

baby, ako dlho po operacii si musim odsavat mlieko? idem na jednodovku, myslite, ze na druhy den doobeda uz budem moct kojit?
tiez len dufam, ze akurat nedostanem menzes, teraz uz 3mesiace nic 😅
jaj a ako dlho po operacii treba dodrziavat dietu?

majula
10. nov 2009

Ja "zožeriem" s prepáčením za výraz všetko....a nič mi nie je...klop, klop, klop!!!

lukulis
10. nov 2009

To bezaz: to zalezi od typu anestetik, teda presnejsie povedane - od toho, co Ti anesteziolog "namiesa".Opytaj sa to priamo jeho, ja som kojila 24 hodin po operacii. Dokonca mi najskor navrhli, ze by to bolo mozne uz 12 hodin po operacii, ale s tym, ze aj ked islo o velmi jemny a dobre znasany typ anestetik, nebola tam 100percentna istota, ze sa do 12 hodin vsetky skodliviny odburaju. Vzhladom na to, ze nase babo malo iba 8 tyzdnov, vyckali sme s kojenim tych 24 hodin.

bezaz
11. nov 2009

lukul dik, no my uz mame velku babu, len je to taky ceckovy zavislak 😅 chudak muz, som zvedava ako zvladne noc

lukulis
11. nov 2009

Neboj sa, bezaz, zvladne to, bude musiet 🙂 . Moj manzel zvladol dve, aj ked je pravda, ze s pomocou mojej mamy. Chcem sa spytat, kde Ti urobia zlcnik ako jednodnovku? Standardne musis byt hospitalizovana min. 2 dni, aby to poistovna preplatila, mne manzel do prepustacej spravy napisal hospitalizaciu o den dlhsiu, aj ked realne sme uz o 24 hodin brazdili Kaufland. Este k tej diete - 24 hodin taka prisna, potom pozvolna vsetko, casom zistis, ci Ti nieco nesadne. Mna napriklad obcas nejake mastne jedlo prezenie - manzel mi to vysvetlil tym, ze vdaka chybajucemu zlcniku sa v zlcovych cestach nevyprodukuje tolko zlce, ktora by bola schopna spracovat tolko mastneho.

janka79
11. nov 2009

lukulis: dakujem za odpoved...dostala som totiz po porode prvy menzes pred dvoma tyzdnami a o dalsie dva mam ist na operaciu, tak ak mi pride o 28 dni, bude to tesne...dufam ale, ze pride az po operacii🙂
a na druhy den po oprecii si uz bola v pohode? to je super...a starostlivost o deti bola v pohode?...ziadny kludovy rezim?
este by ma zaujimalo, ci to mlieko treba vsetko poodsavat alebo sa tie anestetika odplavia z tela a tym padom aj z mlieka same?

bezaz
11. nov 2009

lukul v sukromnom centre v prievidzi, preplaca to poistovna, inak by som na to nesla 🙂
ja som mala zachvaty aj z cara s mliekom 😝
a dufam, ze 4dni mi budu stacit na rekonvalescenciu, lebo v pondelok uz chcem ist do roboty 😅

deborah1
11. nov 2009

Bezaz,môj muž,keď prišiel z operácie žlčníka /bol v nemocnici asi 3 dni,aj s cestou/,si doma dal plný tanier žemlovky 😅 /keď som ju už urobila 😝 /Inak,on je normálne všetko,no niekedy mu tiež niečo nesadne,vtedy srandujem,že ho bolí malsomžlčník. 😀

zuzana76
11. nov 2009

ahojte

ja mam len jeden 6mm kamen, objavili mi ho nahodou, zatial ma to neboli, ale obavam sa,ze co ak dostanem nejaky zlcnikovy zachvat, myslite, ze je lepsie si dat ten jeden kamen von?

samozrejme sa pojdem poradit aj s lekarkou, ale zaujimaju am vase skusenosti, ze kolko ste mali kamenov, ake velke atd...

bezaz
11. nov 2009

deborah tak na zemlovku by som sa dala aj ja nahovorit 😀
zuzi porad sa s lekarkou, ja mam "strkopiesky", takze musia ist von 😅

lukulis
11. nov 2009

To janka79: Ak by si dostala menstruaciu v case terminu operacie, s najvacsou pravdepodobnostou Ta neprijmu resp. poslu domov a preobjednaju na iny termin (na Kramaroch urcite, ale myslim, ze aj v inych nemocniciach je to detto). Dovodov je viacero: problem hygieny na operacnom stole, ale najma to, ze pri menstruacii je daleko horsia zrazanlivost krvi, co by dalo ranam riadne zabrat... Na druhy den som uz behala ako dostihovy kon 😀. Nechcem, aby to tu vyznelo, ze si chvalim manzela, ale ma naozaj velmi sikovne ruky, takze aj rezy boli minimlane. Samozrejme, bavime sa o laparoskopii. Pri nej sa urobia tri male rezy (v niektorych nemocniciciach robia styri rezy). Ak ide o komplikovany zlcnik a musia to konvertovat a urobit klasicky velky rez, tak rekonvalescencia je dlhsia, aj bolesti su vacsie. Mlieko si urcite odsavaj, ja som rucne odsavala cca. v rovnakych intervaloch ako som kojila malu. Mlieka sa mi vtedy sice vytvorilo menej, ale aj tak by som z prs mala za 24 hodin nekojenia naliate balvany.
To zuzana76: je to na zvazenie, cim mensi kamen, tym vacsi problem. Ja som mala okolo 25-30 drobnych kamienkov, zachvaty sa ku koncu opakovali kazdy treti den - uz aj z cistej vody, pricom pri kazdom hrozilo, ze kamienok vycestuje do zlcovych ciest a upcha ich. V pripade malych kamienkov sa urcite odporuca operacia skor ako nastane takato daleko tazsie riesitelna situacia. Ale kedze ho tam mas len jeden, je to na Tebe a na nazore konkretneho chirurga.
Ked mi na sone nasli zlcnik plny kamienkov a manzel povedal, ze to bude musiet dat von, tak moja prva reakcia bola- NIKDY! Zachvaty a strach ma v kratkom case presvedcili. Nelutujem 😵

anky
12. nov 2009

přes menstruaci nechoď, nejspíš by tě ani nepřijali, ale není to vhodné pro vyšší krvácivost 😲

Já můžu říct, že na jednu stranu jsem ráda, že jsem šla, mám klid a je mi dobře, na druhou stranu jsem měla pooperační komplikace, ale o tom radši mluvit ani nebudu, nechci někoho odrazovat. Jsem ráda, že žiju a to je hlavní 😉

Jinak jím opravdu všechno, jen někdy je mi těžko, ale už nemám ty šíleně bolestivé záchvaty, takže super 😎

monik76
12. nov 2009

ja mela 2 kaminky cca 2mm a delaly takovou neplechu ze jsem asi po trech zachvatech musela jit byla to fakt sila stacilo abych snedla jabko a uz to jelo operace naprosto bez problemu zadne komplikace, ale jelikoz jsme mela mit menzes tak mi dali nejake leky na posunuti doma jsem pak asi 14 dni drzela dietu a pak postupne zacala zkouset jinak muzu vse nic mi nedela problem a jsem rada ze jsem sla mam klid

janka79
16. nov 2009

anky, lukulis, dakujem vam za rady