Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

nellye
4. aug 2008

Dievcatka, kde teda na laparoskopiu zlcnika ist? hmm? Poradte, ktora nem. je fajn? Dik a krasny usmiaty dnik Vam... 🙂

sasenka
4. aug 2008

Jujka ja viem, že si si vytrpela riadne, ale čo podla teba mali asi tak robiť, ked v takom vysokom štádiu tehu už operovať asi ani nejde? Asi si to mala ako ja poriadne zapálené aj upchaté žlčovody - kedže si ožltla.

sasenka
4. aug 2008

Ja som bola v ZA, a tam je výborný laparopskopický tým, dokonca robia Workshopy pre ine nemocnice, ale moju operáciu (klasickú) na 1.x zorali, takže museli re-operovať... tiež nie som z toho nadšená, ale to je tak... niekedy ide všetko dobre a lahko, a tsačí 1 komplikácia a všetko zrazu ide zle a ťažko, ja za to nikoho neviním... iba ak seba, že som bola taká hlúpa a nechala sa u obvodáka odbiť čiernym uhlím a suchármi, chorobu som si sama zlahčovala, že to nič nie je ...

lindula3
5. aug 2008

Ahojte baby, jedna moja skusenost, uz som to mohla mat 10krat za sebou, prvy riadny zachvat ked ma viezla 112 som mala asi tri roky dozadu, nepomahalo nic, len infuzky, uz som mala chyteny az pankreas. ked to preslo vsetko chceli ma operovat, nedala som sa nakolko mi bolo dobre, lenze nedavala som si pozor a zachvaty sa objavovali sem tam, lenze ked som chcela otehotniet, tak som si povedala ze musi to ist von, po poslednom zachvate ked som skoro steny skrabala. bola som sa objednat, dva mesiace vopred, prisla som zbalena so vsetkymi predoperacnymi vysledkami, odhodlana psychicky a poslali ma domov. Ze som nad limit co im poistovna preplaca, nakolko nie som urgentny pripad. Nemocnica do ktorej chodim roky, skoro ma prekotilo, dali mi nahradny termin, ktory som casom zrusila, lebo som sa strasne bala. Neviem teraz co je dobre dat to von alebo to nechat tam. jeden doktor povie tak druhy tak. poznam vela ludi ktory nemaju zlcnik a kamienky sa tvoria v zlcovodoch.

sasenka
5. aug 2008

To je fakt možné, že časom sa v žlčovode vytvoria jazierka, a tam sa tvoria kamienky, ale to sa vyberá cez ERCP.

Lindula a čo chceš, dostať pankreatitídu??? Aby si to potom kruto neolutovala. To ako vieš žiť s tými zachvatmi? Ja som to mala iba 1x a stačilo mi.

lindula3
5. aug 2008

aj to ERCP mi uz raz robili a nic tam nenasli, ziadne zaseknute kamene, jedine co mi urobili narezali zlcovody

nie teraz si davam pozor strasny pozor. Tie zachvaty viem vzdy po com mam, ked "zozerem" to co nemozem.

sasenka
5. aug 2008

No ja po tom čo som si prežila každemu odporúčam dať si to oparovať v začiatkoch. Ked kamienky vycestujú, je to cele ovela horšie. Velke kamene sice nemožu vycestovať, ale zasa možu sposobiť rakovinu 😖

lindula3
5. aug 2008

Niekto hovori tak niekto onak. Vies sto ludi sto chuti. 🙂

sasenka
5. aug 2008

No dnes som stretla známu, a tej odporučili operaciu až ked nebude kojiť, ale keby dostala záchvat, tak okamžite.
Moja svokra žije s kamenov v žlčníku vyše 30 rokov, ale ju to bolieva, lenže kedže už ma k 60-ke a kopa nezberaných chorob, tak už to nie je take jednoduché - už i samotna narkoza je riziko. Ale ak by dostala velke bolesti, budu operaovať aj tak, tak sa len čaká, kedy...

lindula3
5. aug 2008

Ja by som si to dala von keby ma vtedy zobrali, lenze znovu prezivat to iste. ja viem ze je to riziko, musis davat pozor co zjes, vsetko nemozes

sasenka
5. aug 2008

Lindula, ja by som si to dala, vidim že si snž. tak kym nemáš dieťatko, lebo to može narobiť peknu galibu aj v tehu - čítala som, že sa to ve tehu zhoršuje.

sasenka
5. aug 2008

u nas na operáciu žlčníka objednávajú, tak neviem, prečo ťa neobjednali na nejaký termín.

lindula3
5. aug 2008

Uz je neskoro🙂 ja som si to prave kvoli tomu chcela dat von, ze chcem otehotniet teraz davam pozor este viac🙂

sasenka
5. aug 2008

tak gratulka 😉

lindula3
5. aug 2008

Ved v BA tiez, len vidis ako som dopadla...

lindula3
5. aug 2008

dik🙂 no este to nemam potvrdene od lekara ale snad tie testy a vsetky priznaky neklamu

sasenka
5. aug 2008

to je dobra sprostosť, že ta nevzali, asi mali vela urgentných prípadov.
Mna nechceli nechať v ZA, že mam isť do Čadce a ja som sa v CA nechcela dať operovať.
Dr. mi hovorí, že ak by som prišla s kolikou, by ma musel tam nechať - tak je že, OK ja idem domov a pridem večer aj s kolikou, tak sa zasmiala nechal ma tam. Ale ja už som mala žltačku, upchate žlčovody, vracala som aj z čistej vody 😖 Ale aj tak som nebola dosť urgentný prípad. 😲

sasenka
5. aug 2008

😉 neklamu, ked je tam // tak je to pravda

lindula3
5. aug 2008

Strasne som bola nahnevana..... musim ist, prajem pekny vecer sasenka🙂

sasenka
5. aug 2008

aj tebe 🙂

jujka
5. aug 2008

sesenka nie ja by som pod nôž vtedy určite nešla, ale ten prístup lekárov mňa vtedy hrozne naštvalo. a teraz sa chystám na tú oparáciu už aj pól roka, ale strašne sa bojím.

lindula3
5. aug 2008

Ja viem, ale som sa docitala ze cysty na vajecnikoch mozu skreslit vysledok a ja tam prave jednu teraz mam, no ostatne priznaky nasvedcuju🙂

lindula3
5. aug 2008

Jujka neboj sa, ked si uz objednana, tak si na pol rozhodnuta tak chod, mna keby vtedy neposlali domov isla by som.

sasenka
5. aug 2008

No ti čo tam boli na laparo, tak na 2. den behali ako srnky, aj ich vobec nedavali na JIS-ku, iba na 2 hodinky nechali na sále, keby niečo, pre istotu. A ja som na JIS-ke bola po 1. operácii 3dni a po 2. operácii 5 dní. taka som bola naštavaná na seba, že som nešla skor, mohla som to mať tiež tak v poho... no ale ked je niekto hrdinka...
Najhoršie som psychycky niesla to, že sa to po laparo vedla mna na ložku striedalo 2-3 za týžden, a ja som sa nevedela dostať z nemocnice, ani na priepustku

majula
6. aug 2008

Ahojte...ja som si trápenie so žlčníkom užila až, až...a všetkým babám odporúčam nečakať na nič a ísť na operáciu, nič to nie je, len sa treba donútiť, pretože ako písala sasenka keď kamienky vycestujú do žlčovodov bude to horšie, už sa nebude dať operovať laparoskopicky, čo by bola veľká škoda. Ja som ešte v deň operácie chodila v pohode a každým dňom to bolo lepšie a lepšie...pre mňa bolo najhoršie, že som malého nemohla 2 týždne dvíhať na ruky (vtedy mal 6 mesiacov) no prešlo aj to rýchlo a teraz už jem všetko čo len chcem.
lindula3 gratulujem k tehu a držím palce, aby si nedostala záchvat v tehotenstve...škoda, že si si to nedala vybrať pokým si nebola tehu, pretože tehotenstvo ti to len pohorší ak ťa to aj nechytí v tehu, po tom ako porodíš sa môžeš pripraviť, že budeš musieť ísť pod nôž a s bábom je to už potom trošku komplikovanejšie....no držím palce, aby ti to vyšlo čo najlepšie.

majula
6. aug 2008

sasenka, ty si si teda užila, klobúk dolu pred tebou, ja by som tam zošalela 😔

riana246
6. aug 2008

ahojte...ešte jednu vec vám napíšem...sesternica mavala tiež žlčnikove koliky a už bola aj za lekarom, že pojde na operaciu...mala vypisane papiere....ale niekto jej odporučil, že má piť šťavu z čiernej redkovky....prvý den 1 "štamperlik"...2 den 2...atd...až po dva deci.....ale vždy rano na lačno....ale, že to pomôže len vtedy ked je vela malych kamienkov....že ked je jeden velky tak to asi nepomaha...ono by ich malo rozpustit....
a je to už tri roky čo to pila a pomohlo jej to....zatial nemala žiadny problém...žiadna kolika...a vtedy nemohla už nič ani jesť....takže ak mate tu možnosť skuste to vyskušať...ona si to chváli.....

majula
6. aug 2008

riana, to som počula aj ja, moja teta sa takto "vyliečila", ale len dovtedy, kým neotehotnela, našťastie v tehotenstve problémy nemala, ale ako porodila, znovu prišli žlčníkové záchvaty a aj tak ju operácia neminula.
Ja keď som si predstavila, že by som pri druhom tehotenstve mala zažiť žlčníkový záchvat, ani na sekundu som neváhala, vybavila som si lekára a dala sa operovať.

sasenka
6. aug 2008

no ja som mala záchvat aj v tehotenstve, to už bolo ku koncu tak 32.tt, leboi viem, že som ešte pracovala. No ale to bolo skor strašne vracanie, až potom bolesti a nič od bolesti som si nemohla dať. Vtedy som preležala asi 3 dni v kuse, a potom sa to ešte ukludnilo.
Inak v oboch tehotenstvách som mala svrbenie tela, a to je od pečene, a moj vtedajší gynekolog neurobil NIČ!Už som od neho samozrejme odišla, lebo to bol blbec na n-tú. Ked som sa sťažovala, a on mi nič, ani pečenové testy nerobil. Ved ja nie som doktor, že si mam určiť diagnozu. On mal vedieť, o čo ide, v nemocnici hned sa ma pýtali, čo to mam za flaky po tele, a prečo mam poškriabané nohy a hned robili pečenové testy - samozrejme zle ... lenže ani tam mi nepovedali, že to može byť aj žlčník.
Pečenove testy sa zpravili po tehotenstve samé, ale potom sa mi to zasa zhoršilo.
Ja som vžyd myslela, že žlčník, to je tak choroba 50-ničok, ale že tolko mladých žien sa s tým trápi... to som si nikdy nemyslela 😒 A mavajú to aj 15-ročni.
V nemocnici povedali, že som to mala v stave, ako 80-ročná babka, čo s tým žila celý život, kamienky mam odložené doma, je ich 32 a boli velké asi ako kávové zrnká 😉

riana246
6. aug 2008

sasenka...mna operovali ked som mala 20rokov.....