Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

andrea.m
5. okt 2008

sasi ale keby si to odkladala tak nevidíš ako ti deti rastú.ber to z tej stránky.2 mesiace sú kvapka v mori života.

maruschka
5. okt 2008

sassi,to som zažila aj ja.Keď mi lekár po tom,čo som dva týždne bola polomrtva od vracania povedal,že to je žalúdočná nervozita-dal mi lieky a adios..To bolo v októbri..Potom som až do 3.januára vracala asi tak 7,v horšom prípade aj 14 krát denne,v noci som iba sedela na gauči a počítala minúty, kedy už bude konečne svitať.Z toho som zostávala na nervy..Chronicky nevyspatá, vychudnutá, kruhy pod očami..Potom som dostala arytmiu srdca.Dávali mi infúzie-ale ešte stále nevedeli, čo mi je..Ja som z postele ani nevstávala.Staršia dcérka mala 4 roky,mladšia len 4 mesiace..takže si to viete predstaviť.A to som si začala o sebe namýšlať,že som prípad pre psychiatra..

Až prišiel ten slávny deň, keď som vypila pol fľaštičky Algiffenu a išla som znova na gastro..Tam sa doktor na mňa pozeral ako na hypochondra..Ale predsa mi urobil sono a tam na jeho údiv uvidel kameňov plný žlčník.Tak sa mi milo ospravedlnil za to, že mi v októbri stanovil zlú diagnózu a hneď na druhý deň som mazala na operáciu..

A tiež som stratila veľa zo života svojich detí.Keď som si mala užívať malé bábätko a staršiu dcérku,tak som nebola schopná sa ani doplaziť do kuchyne,alebo vôbec slušne žiť...A je mi to ľúto doteraz.. ☹ ☹

sassi
5. okt 2008

no maruš, ja som tiež bola parkrát u Dr. že mi byva zle od žaludka, a on mi dal čierne uhlie a poležala som 2 dni a bolo OK ... no čo chcete od 72-ročného deda, čo sa drží stoličky v ambulancii a kym ho odtial nevynesú nhami napred, tak si robotu nepustí 😒 😒 😒
ťažke srdce mam aj na gynekologa, ked som pri oboch tehu mala svrbenie tela a on mi nič na to nedal, žiadne vyšetrenia ... až potom po operácii, ked som si prečítala o tom články, tak som zistila, že už vtedy to sposoboval zly odtok žlče a svrbenie bolo od pečene.
Po dcere - ma už 7 rokov - som mala aj zvýšene pečenove testy, ale tiež so mnou nič nerobili dalej, mne sa tie testy po 3 mesiacoch upravili spontánne a tak som ani ja dalej nepátrala ... bola to chyba, ale človek nevie... doktori mali vedieť....

andrea.m
5. okt 2008

no ja ked teraz tak spätne študujem všetko o žlčníku tak všetky moje bolesti chrbta v mieste kde sa zapína podprsenka mohli byť kľudne z toho. a ja som hltala ibalginy jak divá a mylsela som si že to mám od toho že tami je leniva nechodí, nelozí a ja ju nosím celé dni na rukách+sedím veľa za PC pri písaní bakalárky. a žlčníkový záchvat sa u mňa tiež prejavil infarktovým stavom. a mpja dr mi naordinovala 10 injekcii apaurinu a poslala ma na psycho vyšetrenie kam som aj šla a beriem nejaké lieky ale už ich pomaly s dr vysadzujeme lebo od operácie mi nič nieje. všetky výsledky som mala v poriadku ešte dobre že sa našla ta krv v moči (z prechladnutia) lebo by som sa dodnes liečila iba liekmi proti bolesti a úzkosti a problém by bol niekdy inde.

sassi
5. okt 2008

aj mna bolieval chrbát v tých miestach ... Ibalgin denne .... a dnes neviem čo to je bolesť chrbta
a tiež som že to mam zo sedavého zamestnania .... a skor som rátala že mi najdu vred na žalúdku. Ja som vždy myslela, že žlčník, to je tak choroba 50-níčok a nie mladých 20-30 ročných žien .... Ale je to velmi časté aj v tejto vekovej kategorii, dokonca so mnou ležalo i 18-ročné dievča, čo ani nerodilo ešte a 15-ročný chlapec....

Inak moj manžel dostal skoro infarkt od štítnej žlazy a tiež musel najskor 2 mesiace marodovať a doma mi odpadol, kym sa dostal do nemocky a behom 2 dní bolo všetko jasne....
ja ked som na nete čítala jeho diagnouz, tak mal 99% príznakov a Dr. na to vobec neprišiel a liečil ho na vysoký tlak....

Ono je jednoduché vyhlasiť človeka za blbca a simulanta, dať mu liek od bolesti .... to može každy takto liečiť ....

andrea.m
5. okt 2008

presne ako vravíš. od operácie nemám nijaké bolesti chrbta ani pocity úzkosti ani vysoký tlak. lieky na tlak mi vysadili ešte pred operáciou ale tie na úzkosť vysadzejuem postupne lebo sú bohužiaľ navykové.

maruschka
5. okt 2008

tie bolesti chrbta si pamätám..Ako keby mi tam pichali tupý kliniec-a stále 😒 😖

andrea.m
5. okt 2008

presne-napadalo ma všetko možne, ale žlčníkové kamene by mi nenapadli ani vo sne 😀

sassi
5. okt 2008

tak mne raz stanovila diagnozu svokra, zjedla som slivkovú buchtu a hrozne krče, na to hned zvaracnie a krče prešli... a svokra hned varví, to maš asi žlčník, a ja som sa zasmaila, že nie, že to lebo som tu buchtu tak z chuti ešte letnú zjedla ...
Moja svokra ma kamen v žlčníku od 26-ich rokov (teda vyše 30 rokov) ale ma 1 trojcentimetrový a ten sa nehýbe, takže nerobí problemy

no a viete čo, mna normalne omínalo na prevej strane, ked som si tak lahla, akoby som tam mala niečo tvrde 😕 a aj tak ma nenapadol žlčník 😀 😀 😀

sassi
5. okt 2008

a manžel si myslel, že ma bulímiu !!!! 😕 😕 😕

andrea.m
5. okt 2008

ja mám 32-tiež som si myslela že som na žlčník primladá 😉

andrea.m
5. okt 2008

ale začínam si zvykať že mňa obyčajná chrípka nelapne. ja mám furt niečo extra 😀

sassi
5. okt 2008

ja tiež 32, ale mala som to min. rok, to som mala 31

andrea.m
5. okt 2008

sassi ale aj tak sme na to primladé 😀 ja ked som bola v pondelok s tami na poradni a povedala som našej pediatričke že som necelé 2týž.po operácii žlčníka skoro spadla zo stoličky že "taká mladá žena a už nemá žlčník" 😲 normálne bola v šoku.

sassi
5. okt 2008

ved ti píšem, ake mlady ludia tam boli ...
a moja teta boal na operácii ako 26-ročná, svokra to dostala tiež pred 30-kou, ale sa nedala ešte operovať 😕

andrea.m
5. okt 2008

my sme veľká rodina a predstav si že som v nej jediná bez žlčníka, všetci boli hotoví ked som skončila pod nožom. tiež som najprv nechcela ísť na operáciu a tak som sa spýtala v jednej lekárni či na to není nejaký čaj 😀 mali ste vidieť ksicht tej lekárničky. "ano pani existuje.chirurgický nôž!" 😠 keby mohla tak ma zavraždí pohľadom 😀

sassi
5. okt 2008

no my to v rodine tiež moc nemáme, keby sme mali, vedeli by sme o čo ide...

leatea
5. okt 2008

ahojte..vidim,ze vsetky tu mate kamene..je tu niekto,co ma polyp na zlcniku? lebo to zas nasli mne..ale zatial sa snazim vyhybat operacii..vlastne..zachvat som chytila v zahranici,tam ma hned aj na sono poslali a nasli polyp..chcu mi ho vybrat,aby som dalej fungovala..a na svk zas chcu chvilu pockat,kym sa nezacne zvacsovat a tak vybrat..len rozdiel je v tom,ze v uk mi vyberu len ten polyp a na svk uz cely zlcnik 😕

marbella
5. okt 2008

😀 baby ja mam 24 a zlcnik plny kamenov..Kazdy doktor co mi robil sono sa divil,kde som k tomu prisla🙂 Ze taka mlada baba..No co,aj moja spoluziacka zo strednej bola pred casom na laparo.
Sak oni vravia,ze to moze byt aj tehotenstvom..Alebo mojou pazravostou🙂No,uz sa viem chvalabohu kontrolovat a aj vdaka zlcniku som schudla na pre mna normalnu vahu🙂
Ozaj,dnes som dostala menzes,tak dufam ze mi to presunu o tyzden..Inac si nevim predstavit,jak by som tam na stole s tamponom lezala 😀
a dakujem za povzbudzujuce slova,ste zlate 😉

maruschka
5. okt 2008

a ja som mala 27 keď mi vybrali žlčník.Primár sa čudoval a pýtal sa ma, či som nerváčka-že to obyčajne vtedy býva. 😀 😀 A ja mám povahu flegmatik,milé nie?A ešte predtým 6 rokov som bola vegerariánka, nič mastné, tak sme nevedeli prísť na to, prečo som mala tie kamene..Ale zasa, u nás z maminej strany majú všetci vybraté žlčníky..tak asi preto. 😉

andrea.m
5. okt 2008

marbella ked si dostala mrchu tak ti tu operáciu preložia. aspoň mňa ked objednávali tak mi vraveli že by som v čase operácie nemala mať menzes.

no pozerám že som tu bola zo žlčníkom hotový vyslúžilec 😀

leatea tak ja by som na tvojom mieste šla na operáciu do uk bez rozmýšľania.

marbella
5. okt 2008

maruschka no ja veru nervacka som..Tak uz viem,od coho to aj mam 😀 A oni sa vsetci aj mna pytali,ci to nema niekto v rodine..Tak je to asi aj dedicne🙂

andrea.m ja som tam volala v piatok a som im to vysvetlila,ze mi to meska a tak..ze co potom ked to dostanem?Sestricka sa asi s doktorom radila tam nejakym a povedali ,ze sak nech dojdem tak ci tak..Ze sa potom uvidi..A mam si doniest tampony.Boze dufam ze mi to budu chciet presunut..ja to takto nechcem 😒

sassi
5. okt 2008

ja som dostala menzes po 2. operácii asi na 3. den na JISke - nechodila som bohvieako, brucho otvorené (teda zošité len vnutorne stehy, kožu zošiť uplne nemohli, lebo mi to hnisalo 😖 bohovské bolesti, lebo mi šprtli až do pečene...
No tak si viete predstaviť to vložkovanie 🤐

andrea.m
5. okt 2008

marbella pre mňa prišiel na izbu pred operáciou ošetrovateľ z vozíkom a povedal mi že sa mám vyzliecť úplne do naha a ľahnúť si na vozík a prikriť sa. potom taktne vyšiel z izby a došiel asi o 5 minút. to som už ležala na vozíku zakrytá až po bradu. na chodbe pred operačkou i dali zelený plášť.len som spod paplóna vytiahla ruky a stračila ich do toho plášťa a tak som prešla na operačný stôl. plášť som si vzadu držala rukou. na operačnom stole som si zase iba ruky s plášťa vytiahla, napojili mi infúzku a zaspala som. pokým som bola pro vedomí nikto ma nevidel nahú a potom mi to bolo už jedno. myslím že by som to prežila aj s tampónom.

marbella
5. okt 2008

no nieco podobne som zazila po porode ked ma narychlo cistili..takze aku taku predstavu mam 😀
lenze kolko budem potom spat? lebo to budem mat akurat najsilnejsi den..A tampony nepouzivam,nemoze to pretiect?Boze sak ja si to tam neviem ani poriadne vopchat,tak aby som to necitila 😒

sassi
5. okt 2008

tampony nepretekajú, kup si OB-čka

No a mna vyzliekal ten sanitár, teda pomáhal mi, a ešte ma aj holil potom 😕 lebo som mala po 1. operácii ešte hadičky, no bola sranda 😀

andrea.m
6. okt 2008

sassi čo ti holil preboha 😲 mne neholili nič a dokonca ked som s pýtala či dostanem klystír tak odpoved znela že sme v 21 storočí. čomu som sa nevýslovne potešila, lebo pred sekciami som klystír dostala a mam z neho zlatú žilu tak akurát.

marbella
6. okt 2008

no mily pan doktor mi to presunul 😀
ozaj a ako mam byt oholena?

andrea.m
6. okt 2008

ked ideš na laparoskopiu tak nijako.ja mám ranky 3 a to nad pupkom,na pravej strane brucha tak v strede a medzi prsníkmi.

sassi
6. okt 2008

no holili, to je podla zvyklosti nemocnice, len tak troška zhora, alebo preto, že som šla na klasickú operáciu, nie na laparo
no aklistyr to nie, len od polnoci nalačno,a ni piť... to bolo najhoršie, nesmieť sa napiť ☹