Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

andrea.m
6. okt 2008

aj pre mňa bolo toto najhoršie ☹ ale prežili sme 🙂

marbella
6. okt 2008

akoze nesmiet sa napit pred alebo po operacii?

sassi
6. okt 2008

pred operáciou je od polnoci absolútny pôst 😉

marbella
6. okt 2008

ale ved to sa da zvladnut...ci nie? 🙂

sassi
6. okt 2008

no da
ale ked opakovane ... nič moc
ja som napr. nesmela piť a jesť ani pred retgenom a potom mi ho neurobili, že na tentgene majú velky úraz a maju vela roboty, na 2. den, vraj sa stroj pokazil, na 3. den že večerom a nestihli, no a na 4. den KONEČNE urobili a potom mi primar povedal, že to čo mi kázali, že šak to som mohla jesť a piť 🙄 no si viete predstaviť tie nervyyyyyyyy

anjelinka
6. okt 2008

Baby, dobra debata. Ja mam strasne zachvaty, idu mi az do chrbta, tak som sa bola objednat na zlcnik a na moje pocudovanie po usg mam zlcnik v poriadku, ale zistili mi zvacsenu pecen a slezinu. Vo stvrtok idem na gastro 😔 😖

andrea.m
6. okt 2008

anjelinka fúha držím palce. do ktorej nemocnice ideš?

anjelinka
6. okt 2008

Andrejka, kamoska mi vybavila zelezniciarsku, inak ked nieco, tak chodievam do vojenskej. Samozrejme, akurat na gyndu inam. Ty mas uz "po"? Kde si bola? Citala som to v teme Kosicanky.

andrea.m
7. okt 2008

anjelinka ja som bola v šaci a bola som výsostne spokojná. ale aj železničiarska je vraj dobra. ja by som iba do novej nešla.

andrea.m
7. okt 2008

mám "po" podrobnosti sú v tejto téme len vyššie

anjelinka
7. okt 2008

andrejka, ja tiez sa vyhybam novej nemocke. teraz ale akosi ma zacina boliet hrdlo, vyzera to na anginu, ako vzdy 😔 , takze na gastro asi nepojdem tento tyzden, neviem si predstavit, ako by mi pchal do bolaveho hrdla tu sondu 😖

andrea.m
7. okt 2008

a na gyndu chodíš kam ak sa smiem spýtať

cekina
19. okt 2008

Ahojte baby, otazocka... ja som dostala prve zachvaty v 9 mesiaci tehotenstva a zistili mi kamene. Teraz ma mala 2 tyzdne a vracia sa to. Evidentne si tie kamene musim dat vybrat, ale nemozem prestat kojit. Ma niekto skusenost s operaciou a takto malym babom? dik moc za pomoc

shela
19. okt 2008

cekina...no moja kamoska mala kamene a aj riadne zachvaty...po mesiaci musela prestat kojit pretoze ju operovali...ale ona to mala kus vaznejsie...mala aj zapal pankreasu

marbella
30. okt 2008

cavte babulky.oprasujem temu 🙂 v pondelok ma vypustili z nemocnice..odniesla som si odtial vyse 20kamienkov.No kde sa tam nabrali? 😀 Kto mal viac? 😀 😀

sassi
30. okt 2008

ja ... 33 kúskov, po 1. operácii 30 vonku a potom našli ešte 3 ... no a jeden mam ešte vnútri, nevybratelný 😒

marbella
30. okt 2008

fiiiiha..Pockaj a to ti kde nasli tie 3? ved to vyberaju cely zlcnik,nie?
aj ich mas doma odlozene?ja mam tu vodu uz jakusi zakalenu 😠 som si to chcela nechat na pamiatku. 🙂

emjee
18. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

ajkabezka
29. jún 2009

ahojte, čeká mně operace žlčníka- dnes jsem byla na chir sa objednat-mam zlcnik plny kamenov a je nutne ho co najskor dat prec- hovorili uz vo februari, ale nema mi kto- resp manzelovi pomoct s detmi a on sa boji ze to nezvladne, tak som musela cakat nez dojede moje rodinaz ciech a budu tu bacovat s mojimi chlapmi.....len bysom chcela vediet, ci mi budu robit laparo, ked mam 2 sekcie a "slepak"..lebo pri laparo nafukuju brucho tak ci sa tie jazvy nemozu potrhat- jedna sekcia je z pred 4roch rokov, druha je "cerstva" rocna...dakujem

maruschka
29. jún 2009

ajkabezka, laparo sa robí bežne..Sekcia sa robí asi iba pri komplikáciach, pri ktorých je potrebné robiť nejaké zákroky..
Myslím, že tie jazvy nebudú prekážkou..
😉 😉 Ideš Dr.Samekovi??? Je super, ja som sa tiež u neho objednávala na žlčník-vybavil mi to tak, že ráno som k nemu išla a na druhý deň som nastúpila do Púchova 😎 😎 taký šok pre celú rodinu 😀

maruschka
29. jún 2009

teda prepokladám, že k Dr.Samekovi-vidím, že máš v pase-NMnV.. 😉 😀 😎 V každom prípade ti to na chirurgii povedia..ale podľa mňa laparo 😉 😉 😉

dia2006
29. jún 2009

Ajkabezka, budu Ti robit na 99% laparo, aj ja som mala slepak, sice nemala som sekciu, ale aj tak
si myslim, ze to nebude vadit. A vobec sa bat nemusis, bola to uplna pohodicka a to mam uz dost
za sebou.

dia2006
29. jún 2009

A ja som mala tiez zlcnik plny kamenov - 67 kusov, tazko uveritelne, ale naozaj!
Nemohla som jest takmer nic, ale aspon som bola stihla.

maruschka
29. jún 2009

diáááááááááááá, tak ty si borec!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 ja som mala 13 úplne rovnakých a to som myslela, že je fakt vysoké číslo 😀 😀 😀 😕 😕 😕

ajkabezka
29. jún 2009

maruschka chcela by som k samekovi- chodim k nemu so vsetkym- znamienka, plastika palca...len v puchove uz ne robia, vraj zrusiili nemocku cii co mi dnes hovoril na tuurej pecka a dalsia co miju nabidla obvodna tiezuz nerobi..tak mi pecka ponukol ze mi vybavi na datum co sa mi hodi a aj ma tam zavezie, aj zpet prvezie..

dia2006
29. jún 2009

Mne ked povedali, ze je tam plno kamenov a este si ich mam nechat na
pamiatku, tak som myslela, ze sranduju. Ale hlavne, ze je to uz ok.

fiallinka
29. jún 2009

ajkabezka: mně dělali laparku tři měsíce po císaři, ale jiné operace jsem předtím neměla. Vůbec jsem netušila, že mám problémy se žlučníkem, ale pátý den po porodu jsem zkolabovala...

ajkabezka
29. jún 2009

no já jsem taky netusila, jen mne stale po jakemkoliv jidle bolel zaludek jak kdybych snedla kameny, pod pravou lopatkou jak kdybych mela seknuto ani nadychnout se nemuzu naplno, nemuzu nic poradne snist ani vypit...ale konecne mam na sebe cas- musim se dat dokupy, nebo uz toho mam tolik ze mne bere depka jak .. takze jsem plastikou palce zacala, zlucnikem pokracuju, bulka z prsu pujde ven za dva mesice atd...dekujuu moc za rady a zkusenosti, jdu uz spat, dneska jsem byla od 7,15 do 12,25u doktoru a to neni vsechno...dekuju zitra si doctu..a zavolam samekovi co mi poradi..dobrou noc

jujka
30. jún 2009

ahojte,
chcem sa spítať baby ktoré už nemáte žlčník a boli ste tehotné ako ste to prežíval? myslím napr. či ste mali rizikové tehu, alebo ste museli iba dávať pozor nato čo papáte? Ďakujem 😵

nera
30. jún 2009

ahoj, ja som nejedla to čo ma dráždilo, aby som nemusela žiadne lieky....ináč pohoda....