Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

sven
6. nov 2010

Tak to ještě dopíšu - operace naštěstí proběhla laparoskopicky, ale doktorka říkala, že teda to bylo ošklivé a že šel ven v pravý čas. Jinak šutříků jsem tam měla 20 ks, vlastně 21, když připočítám i ten z minulého měsíce co se zasekl ve žlučových cestách. Po operaci mi teda bylo zle, hlavně posadit se na posteli byl nadlidský výkon ☹. Ale jak mi vyndali tu flašku s drenem, tak to bylo lepší a když se dostal ven ten plyn 🙂. Fakt den ode dne se to zlepšovalo. Anestezioložka mi říkala nekojit 24 hodin, doktorka z chirurgie že 48 hodin, tak jsem raději dodržela těch 48 hodin - na bolest jsem předtím dostávala Algifen a pak po operace Novalgin - ten mi pěkně zabíral a aspoň jsem se trochu vyspala. Mlíko jsem se snažila odstříkávat a vylévat a pak po těch 48 hodinách mi prcka přes den už vozili na kojení, že jsem ho tak 2x denně nakojila. Jinak doma byl na mým mlíku z mrazáku a pak teda na Nutrilonu. Pil to z flaštiček a musím zaťukat, že prso teda neodmítal. Teď co jsem doma plně kojím, prsa se nalila (v té nemocnici to byl šílený pohled - prsa visela jak dvě splasklý ponožky ☹. Ale teď už mám zase zpět svoje prsa 🙂. Jsem hrozně moc ráda, že se nám to takhle podařilo, že Matěj neodmítá prso (naopak teď ho od něj nemůžu zvláš´t večer odtrhnout, funguju trošku jako živý dudlík, ale chápu ho, že když byl pár dní bez maminky, že mu to chybí a nechce se mě pustit 🙂.

Takže bych chtěla povzbudit všechny kojící, že opravdu lze absolvovat operaci a po ní kojit dál! Jen teda u nás musel zaskočit i Nutrilon, ale Matěj to zvládl (moc mu to asi nechutnalo 🙂.

sven
8. nov 2010

Jen píšu, že stále kojím a že je to den ode dne lepší a pokusím se nafotit ty šutříky a pak je sem hodím.

sven
8. nov 2010

Tak a ještě slíbené šutříky - mám já to ale fotogenický žlučníkový kameny, co? Nevím, jestli to bude vidět, ale každý ten kamínek je tvořen z malých kuliček - něco jak ostružiny. Kdyžbych nevěděla co bolesti mi způsobily, tak řeknu, že jsou hezké 🙂

tinasc
9. nov 2010

@sven no tak to si mala "pekné" kamene, kam sa ja hrabem na to s tým mojim jedným 🙂 😀

sven
9. nov 2010

jo a holky - jak dlouho po operaci jste drželi žlučníkovou dietu? Kdy jste začaly jíst všechno, tedy třeba i smažené jídla?

sunea
9. nov 2010

@sven Povedali mi to pri odchode z nemocnice, aj som dostala zoznam na 2x A4, co mozem a hlavne co nemozem 🙂 Skutocne poctivo som dietu drzala 2 mesiace.
Az na to, ze predtym na 3. den po operacii sme so spolubyvajucou vyzrali kazda svoju Tofifee bonbonieru, chodila som sa dopovat Siestou do bufetu apod...ale to fakt nebolo cielene, anti-cokoladova dieta ma fakt nenapadla...🙂 Chudak zaludok, ten musel nadavat ako stary pohan...

sven
10. nov 2010

@sunea - no sice při první hospitalizaci jsem si řekla o takový papír, ale je to takové obecné blabla (mám pocit, že nesmíš vůbec nic ☹ a pak je tam i ukázka jídelníčku, ale úplně naprd, protože tam je třeba dejme tomu "telecí hrudí po italsku" - ale jak se to připravuje, to už tam není. Takže vcelku naprd.
Tak jsem aspoň koupila žlučníkovou kuchařku.
Jeden doktor řekl týden se šetřit, druhý řekl měsíc dietu (ale už neřekl co můžu a co ne) - no prostě bordel ☹

sunea
10. nov 2010

@sven To je podla mna individualne... mne nic nebolo, ani ked som mala v sebe 200 g Tofifee, ale napriklad svagrina je 4 tyzdne po operacii a pokial zje nieco s vyssim obsahom tuku, citi to hned ako tazobu na zaludku. Podla mna je dobre sa setrit aspon ten mesiac, a potom postupne pridavat, na co si bola zvyknuta. Inak nemozem posudit, aky cas po operacii je telo uz v pohode s jedlom typu vysmazane rizky, vlassky salat ci osmazena slanina, lebo to som nejedla ani predtym, ani teraz.

benne
10. nov 2010

@sven mne doktor kázal držať dietu 2 mesiace, poctivo som držala 1 mesiac, menej poctivo ten další mesiac, ale rezen jem dodnes s rešpektom. Pri mastných jedlách dávam pozor, ale ak predsa, tiež cítim ťažobu, ale ani nie na žalúdku, ale skôr ma ten fantomovy žlčník bolí, ktorý už nemám. Iné jedlá, ako strukoviny, či celozrné pečivo, tam problémy nemávam 😉 Som pol roka po operácii a bez čokolády by som asi nežila 😀

pet81
12. nov 2010

Ahojky holky, v lednu jdu taky na operaci žlučníku, ale mám strach, že mě do té doby zase chytne nějaká kolika, je nutné to nahlásit, neodloží mi operaci. Chtěla bych to mít co nejdříve za sebou, už tak je dva měsíce dlouhá doba. Díky. Petra

sven
12. nov 2010

@pet81 - držím palce, ať ti do té doby není zle a ať to rychle uteče a máš operaci za sebou! Držíš žlučníkovou dietu? Ta by ti mohla třeba od záchvatů pomoct.

pet81
12. nov 2010

držím dietu, ale druhý záchvat jsem chytla, i když jsem dietu už držela, vůbec to nebylo po jídle, jen tak během dne, proto mám strach, že kvůli dalšímu záchvatu se má operace odloží

sven
13. nov 2010

@pet81 - mě chytil záchvat v sobotu a v úterý jsem šla na operaci (a dokonce i přesto, že tam byl zánět). Prostě to bylo natolik akutní, že nečekali a řezali.

benne
13. nov 2010

@pet81 ja som v priebehu 2 týždnov dostala 2 záchvaty, tak plánovanú operáciu mi práve kvôli tomu druhému záchvatu preložili na čo najskorší termín, čakala som ešte týžden dlhšie, lebo pečenové testy som mala vysoké, ale nakoniec ma potom zoperovali, aj ked testy neboli celkom tabuľkové.

pet81
13. nov 2010

mi právě říkali, že se mám kolik vyvarovat, jinak se operace odloží, teď je mi pořád špatně od žaludku, píchá a pobolívá mě v oblasti žlučníku, za 14 dní jsem zhubla 5 kg (né, že bych to nepotřebovala 🙂), vybrala jsem celou lahvičku Algifenu, ale i když s ním jen rohlík, tak je mi těžko, mám pocit na zvracení a jsem nafouklá, asi si zajdu k praktické doktorce, snad mi nějak poradí

pet81
13. nov 2010

jinak díky holky za odpovědi

sven
13. nov 2010

@pet81 - tak to je hustý. Já dala za měsíc dolů taky asi 5-7 kg - je to šílené, taky jsem se bála cokoli vzít do pusy. Ale pokud už je ti takto zle i po rohlíku, tak by to měli doktoři řešit, protože to není k žití (kor, když se staráš o prcky).

zuzana84
15. nov 2010

Ahojte dievcata, ja som dnes prisla domov z nemocnice, v piatok mi laparoskopicky vyoperovali zlcnik. Pred mesiacom som mala jeden obrovsky zachvat, pri ktorom som nevedala poriadne ani stat na nohach, ale kedze mam male mimino, a kojim, odmietla som ist na operaciu. Ale kedze ma to vo stvrtok vecer znova chytilo, islo som do nemocnice uz pobalena a odhodlana ist na operaciu. Take bolesti by som uz NIKDY nechcela zazit. U mna prebehlo vsetko v poriadku, po operacii som nemala ani bolesti. Lekari mi vraveli, ze mam normalne zacat jest, akurat mam vynechat udene, mastne, a vyprazane. Co sa tyka dojcenia, tiez som dojcit neprestala, po dvoch dnoch mi malu zacali nosit do nemocnice na papanie, a v noci bol dokrmovana UM, pretoze som nemala az tak vela mlieka. Ale rozbehlo sa to, a dnes ked som prisla domov, hned som si ju prilozila a malicka sa nevedela dopapat... Tesim sa, ze som nemusela prestat... 😀

sven
15. nov 2010

@zuzana84 - super, gratuluju! Koukám, že jsme to měli hodně podobné 🙂.

zuzana84
16. nov 2010

@sven Ano, precitala som si aj tvoj pribeh. Musim nas pochvalit, ze sme sa nevzdali a zvladli sme to. Mam za sebou prvu noc doma po prichode z nemocnice. Vsetko je super, malicka dojcenie neodmieta, takze mam obrovsku radost. 🙂 🙂 🙂

kythos
21. nov 2010

ahojte, chcem sa spytat, ako dlho ste cakali na laparoskopicku operaciu zlcnika? vdaka.

tinasc
21. nov 2010

@kythos ja som išla na operáciu tri týždne od objednania.

kythos
21. nov 2010

a v akej nemocnice a v akom roku?

kythos
21. nov 2010

@tinasc a v akej nemocnice a v akom roku?

tinasc
21. nov 2010

@kythos tento rok pred dvomi mesiacmi, bola som v Bratislave v nemocnici u Milosrdných bratov 🙂

kythos
21. nov 2010

@tinasc a kde? lebo vraj najblizsie cakaccie doby su v maji a to som mala uz 2x zlcnikovy zachvat..

tinasc
21. nov 2010

ako v ktorej nemocnici? no ako som vyššie písala, v BA, u Milosrdných... bola som v septembri...

kythos
22. nov 2010

tinasc dakujem! Ostatni mate ake skusenosti s cakanim na operaciu? ake dlhe cakacie doby? Dakujem!

benne
22. nov 2010

@kythos ja som tiež dostala po sebe dva záchvaty, tak ma objednali hned na nasledujúci týžden, ale kedže som mala vysoké pečenové testy, tak to bolo zhruba 3 týždne po druhom záchvate, toho roku, kežmarská nemocnica 😉

pet81
23. nov 2010

ahojky, tak konečně mám jiný termín na operaci žlučníku, původní byl až na druhou polovinu ledna a teď jsem objednaná za 14 dní, ale do jiné nemocnice, tak doufám, že to ve zdraví přežiju a nebude žádný záchvat, i když žlučník stále bolí