Operácia žlčníka

tinika
28. jan 2012

Dobrý deň, v minulých dňoch som mala prvý žlčníkový záchvat a zistili mi žlčníkové kamene, akú mam držať diétu, reps. čo môžem jest, čo ma čaká pri operáacii a čo po nej, kolko po operácii ešte musím držať diétu a kedy uz možem začať pridávať postupne riadnu stravu? Po operácii sa vraj priberá :( a ja uz teraz potrebujem schudnúť. vďaka

aidilka
8. máj 2012

Nic zvlastne, ako bezny den. Iba vela pi, aby si sa do zasoby dostatocne zavodnila. Vecer este normalne nejaka lahka vecera, potom uz nic nejest a od polnoci ani nepit. Drzim ti palce a neboj, bude to v pohode!

terula
8. máj 2012

Ďakujem si zlatá!!!!!!!!!!!!

tatiana77
10. máj 2012

@hranolka22 ahoj, ako sa dari? uz viete co budete mat? chcela som sa Ta opytat, ci si mala nejake traviace tazkosti po operacii zlcnika....ja mam pocit, ze som stale plna a boli ma v oblasti zlcnika.....proste si neviem poriadne ani grgnut...poviem to takto do slova......nevies nahodou, coby mohlo pomoct...snazim sa mensie porcie a viackrat...pijem pivo a stamprlik padne...trochu sa polavi a vrati sa vsetko spat....niekedy mam pocit, ze som aj z vody plna.....koncom maja bude tomu rok a mam pocit, ze je to horsie a horsie..... 😠

marcovka1
24. máj 2012

@tinika Ahojky,ako sa mas ?ja idem teraz v juni na operaciu fuu uz teraz sa bojim 😢 chcela som sa ta spytat ci si mala po operacii bolesti ruk?lebo vraj bolia ramena,alebo ruky ze ten plyn vychazda tak preto ta bolest 😒 a ktory lekar ta operoval ?

marcovka1
24. máj 2012

@tatiana77 a ty si tiez po operacii zlcnika ci este ,len ides? 😉

tinika
autor
24. máj 2012

@marcovka1 ahoj, mam sa fajn, nie neboleli, bolel ma akurat chrbat z tej postele, bo som nevedela lahnut na bok prve dni a operoval ma Hanudeľ ak si dobre pamatam bol to aj nas izbovy lekar, neboj, drzim prsty, bude dobre

marcovka1
24. máj 2012

@tinika dakujem,uz by som to mala brat sportovo ved narkozy mam uz 5 ,ale ten strach ma clovek asi v sebe 🙂

tatiana77
25. máj 2012

@marcovka1 prave dnes je rok, co som po operacii zlcnika. Ano kazdy ma strach aj ja som mala...ale neboj, bude dobre...rany po laparo operacie sa hoja kratsie...a ja na nich pozeram a hovorim si, ze vsak uz nebudu ani vidiet.......trosku horsie je to s travenim...musim mensie porcie viackrat a ani za svet neviem bribrat...ale to je vsetko individualne.......drzim palce, kedy budes operovana?

marcovka1
26. máj 2012

@tatiana77 v juni idem a mala si aj zachvati či ,len bolesti ?

alex88
26. máj 2012

ahojte dievcence, ja by som sa chcela spytat idem na operaciu budu ma operovat 7.6 hospitalizacia 6.6 ale mam babenko, maly bude mat 2 mesiace ked pojdem do nemocnice ale my sa kojime... tak by som chcela pocut nejaku vasu skusenost.. ci si vlastne maleho mozem zobrat so sebou aby sme neprestali kojit... aby nam neodislo mliecko...ci ho mozem mat vlastne pri sebe dakujem vam strasne za odpoved ahoj

tatiana77
27. máj 2012

@marcovka1 tak drzim palce, ja som mala iba bolesti ..zachvaty som chvalabohu nemala.....

marcovka1
27. máj 2012

@alex88 Ahoj,tak moja znama bola hned po porode a ma pri sebe maleho ..akurat vravela ,ze potom niekolko hodin cakala ,aby vraj narkoza vprchala ,ale nieviem presne kolko 🙂

marcovka1
10. jún 2012

Ahojte 🙂 tak mam to uz za sebou 🙂 v piatok som prisla domov takze je to take cestve a trocha boli,ale inac dobre no a dietka nariadena 😅 ale doma je doma 😉
@hranolka22 chcela som sa ta spytat pozeram ze cakas babetko ako si dlho po operacii?lebo mne vraveli ze az po roku mozem otehotniet kym sa vsetko zahoji tak preto sa pytam dakujem 🙂

tatiana77
11. jún 2012

@marcovka1 tak fajn, ze to mas za sebou......mne povedali, ze tak po troch - styroch mesiacoch...ale pravdu Ti poviem, ze som rok po operacii a je to lepsie a lepsie......inak, ked chces chod do kupelov...velmi to pomoze..... 🙂

alex88
13. jún 2012

@marcovka1 dakujem... no mam to uz za sebou.. maleho som po operacii nemala cely den, pretoze ma nehali na iske az na druhy den mi ho muz priniesol, ale maly uz ma nechcel citil zomna stres a bolest a aj to ze pil s flasky urobilo svoje... no dnes skoro tyzden po operacii sa opat kojime a mliecka mame tiez dost ako predtym 🙂
a to otehotnenie ma zaujima taktiez 🙂 a aj pohlavny styk :p a marcovka ja som bola operovana minuly stvrtok a uz nejaku velku dietku nedrzim... iba sa hlavne vyhybam vyprazanemu, bublinkovemu, a jedal ktore zduvaju.

marcovka1
13. jún 2012

@alex88 tak sme na tom rovnako ja som tiez tyzden po operacii 🙂 dnes som bola vyberat stehy a pytala som sa lekara,ze ako je to stym tehu tak vravel ze taky mesiac -dva,tak ze uz vsetko papas a ja niekedy neviem co mam jest 😀 dala by som si salatik tresku 😀 a v pohode ze nemas problem?no musim aj ja skusat ,lebo ja stale dietujem 😵 🙂

alex88
14. jún 2012

@marcovka1 no tak priznavam sa ze taku tresku to si este nedam...ale skusam, no ved uvidime 🙂 ja by som mala ist na stichy zajtra ale vrchnu ranu mam trochu zapalenu, tak dufam ze mi to vyberu aj tak. davam nato repik tak snad sa mi to trosku do zajtra upravi 🙂 mne primar povedal ze ten tyzden dietku a potom mozem pomali pritvrdzovat takze treba asi len skusit.... ale clovek sa boji riskovat ze? :D

bobulka34
11. júl 2012

som 3 tyzdne po laparoskopii zlcnika, nejak som uz viackrat porusila dietu. Drzali ste to poctivo?

marcovka1
12. júl 2012

@bobulka34 a nebolo ti zle?? 😀 ja som 5 tyzne po operacii a mozem povedat,ze uz sa citim ok 🙂 a neboli ta okolo pupka,lebo mna este stale ked si pritlacim,alebo malu vezmem na ruky 😒 ale inac ok ...vajicka si jedla?ja este nie ,ale uz vyskusam co to som mnou spravi 😀 treba skusat z coho nam bude zle aspon tak mi to doky vravel 🙂 🙂

bobulka34
13. júl 2012

jedla som okrem reznov a majonezaku a tatariek , co nelubim uz v podstate vsetko, rano nejaky rohlik sunka a potom normalny obed a tak, aj kolac som mala par krat. Ja necitim nic, ale este nedviham malu radsej, ale ona je uz starsia, do dvoch rokov sa clovek nevyhne noseniu. Aj ta to bolelo po operacii?

marcovka1
16. júl 2012

@alex88
@bobulka34 Dievcata chcem sa spytat ci nemate bolesti okolo pupka?? 😕 lebo ja uz od soboty citim a neviem co mam robit 😒 kazdy mi hovori,ze je to pocasim zmenou a pod.tak ja neviem co mam robit 😕 vraj nieko bolia aj stare rany a ja som 5tyznou po operacii a doteraz v pohode tak neviem 😉

iwet7
14. nov 2012

Ahojte, neviete mi niektora povedat, ci sa operacia zlcnikovych kamenov robi aj pocas tehu??? ja ich mam, mavam tak kazdy 2. / 3. den neznesitelne bolesti a do konca tehu este 3 mesiace, tak neviem, ci to vydrzim....

asar15
18. nov 2012

@iwet7 Ahoj, mne vybrali žlčník začiatkom 6. mesiaca tehu. Krče boli hrozné a žalúdok nič neudržal. Vybrali mi ho, ale nemohli to robiť laparoskopisky. Tak mám na dcéru pamiatku 23 stehov na bruchu. Držím palce

bubinko83
7. júl 2013

@tatiana77 ako si sa citila po operacii? A ake si mala problemy so žlčnikom pred operaciou? Ja som mala jeden zachvat a mam par kamenov,tiez odporucaju operaciu no zatial moc nechcem,lebo kojim.

bubinko83
9. júl 2013

@iwet7 aj si bola na tu operaciu počas tehu?

iwet7
9. júl 2013

@bubinko83 dva dni pred vianocami som mala ist, ale nakoniec som nesla kvoli vysokemu stadiu tehu. posledny mesiac mi to zazracne preslo a po porode tiez zatial ok. ale kamene same od seba nezmiznu a bojim sa co bude,ked budem znovu tehotna. asi by som to mala riesit pred druhym tehotenstvom.

bubinko83
9. júl 2013

@iwet7 a si mala zachvaty?či ako sa ti prejavovali bolesti a po akom jedle?

iwet7
10. júl 2013

@bubinko83 ano, cca od6 mesiaca som zacala mavat zachvaty dost silne, bolest ako keby pod rebrami, silne krce,niekedy sa mi az nedalo nadychnut. najprv som to mavala po tazsich jedlach a potom cim viac babo rastlo a tlacilo mi na zlcnik - posuvalo kamen, tak som to mala uz po hocijakom jedle. potom na konci tehu babo zmenilo polohu a potiaze presli. ale do vtedy som bola na pohotovosti varena pecena

bubinko83
10. júl 2013

@iwet7 a teraz ako po porode? ty maš kamene či len bolesti? ako sa stravuješ?

iwet7
15. júl 2013

@bubinko83 mam kamene, po porode zatial ok. a jem vsetko