Opuch líca

l3nka0107
9. dec 2021

Ahojte , prosím radu.
Pred večerom ma začal poobede pobolieval zub( dole vzadu stolička ) večer som už musela ísť na pohotovosť lebo ani lieky nezaberali od bolesti. Kým som prišla na pohotovosť mierne mi opuchla sánka a pod ňou. Zubár mi zub vytrhol a povedal že som tam mala cystu a zápal. Len mne to opuchlo viac až sa mi nedalo prehĺtať. Dal mi antibiotiká. Beriem už 3 dní prehĺtanie je už lepšie len opuch stále je a nemôžem otvoriť ústa maximálne na hrúbku cukríku. Nepovoľuje to. Pri prehltani má pichá v uchu . Stretli ste sa už stým ? Zubár mi to vyčistil až do kostí a dal obstreky do vnútra. Za každú radu ďakujem

bara_borka
9. dec 2021

@l3nka0107 ATB brat dalej, nahrievat sánku, Ibalgin a otvárať ústa a cvičiť do bolesti. kontraktura svalu. opuch by mohol od štvrtého dňa ustupovať.

l3nka0107
autor
9. dec 2021

@bara_borka ďakujem , áno beriem poctivo skúšam aj čo najviac otvárať pokiaľ ide

kacena4
9. dec 2021

zbytocne nesil otvaranie ust ak mas opuch a bolesti a trhali zub je to od zapalu ten ked ustupi po atb bude sa ti dat lepsie otvarat usta - hold nemala si to nechat zajst tak daleko ☹ drzim palceky nech je cim skor lepsie - atb zacitanu ucinkovat po cca 3 dni

eriksonka1234
9. dec 2021

@l3nka0107 ja som to mala pred 2 rokmi, sánku som nevedela otvoriť mesiac, len slamka sa mi zmestila. Absolvovala som MRI, následne som skončila na Heydukovej. Ak je už zápal taky silný, ze je opuch, treba brať Dalacin s Entyzolom, ja som potom brala 6 mesiacov Doxyhexal. Nie je to sranda, mne zápal prešiel do kostnej drene. Tu sa naozaj doporučuje dlhodobá Atb liečba. Nesmieš otvárať nasilu usta, v ziadnom prípade a v ziadnom prípade nenahrievat. Aj mne povedali na pohotovosti nahrievat a ten opuch sa ešte zväčšil. Na Heydukovej mi práveže povedali opak, prikladať studené a to pomohlo.

adelka2020
9. dec 2021

@l3nka0107 a bolelo to u zubára??caka ma to isté zajtra😢😢😢