Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Oreganovy olej

Lieky, bylinky a výživa
susily
11. sep 2019

Ahojte neviete niekto poradit navod ako si pripravit domaci oreganovy olej? Kupila som si oregano zvazok na trhu so zeleninou a mam doma aj olivovy olej

limetka69
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
12. sep 2019

podla toho naco ho budes pouzivat, bud ako masazny - v tom pripade len natrhat (mozes i podrvit pre lepsiu aromu v maziariku) a nechat mesiac odstat na tmavom mieste. Ak chces na salaty tak ja davam i cierne/nove korenie, cesnak, cili papricku...proste co mas rada a tiez nechas cca mesiac odstat

susily
autor
12. sep 2019

@stvura ja to chcem ako proti plesniam, hubam, kvasinkam, zevraj nici mikroorganizmy v tele a je dezinfekcny? Tak som si dnes vyrobila doma, zaliala som oregano panenskym olivovym olejom, na vetvicky nakrajane a podla navodu sa ma nechat 2 tyzdne v sklenenom pohari a kazdy den pretrepat a po 2 tyzdnoch scedit. Sedi ti to? A ake potom davkovanie?

pavucikvet
13. sep 2019

@susily ja oreganovy olej kupujem z ich stranky. Tam je ale davkovanie 2 kvapky denne pipetou (tusim 2x denne)

susily
autor
14. sep 2019

@pavucikvet a aky je rozdiel medzi takym olejom co si vyrobim doma (ze zalejem olivovym olejom) a takym v kvapkach? Niekee uvadzaju ze 2-3kvapky denne a niekde 1-2 cajove lyzicky denne

klaudulixx
14. sep 2019

@susily ten čo si vyrobíš doma bude extra slabý

susily
autor
14. sep 2019

@klaudulixx preco myslis? Ake mam zvolit davkovanie toho domaceho?

airaw
14. sep 2019

ja si kupujem na nete, esencialny olej, velmi koncentrovany, ten co si urobis doma s olivacom bude slabulinky.. ja som ho pouzivala na nechet na nohe, super mi pomohol 🙂

stvura
15. sep 2019

@susily podla mna jednu polievkovu lyzici

susily
autor
15. sep 2019

@stvura a mozem si ho davat napriklad do salatu?

pavucikvet
Včera o 04:51

@susily mozes, ale nie som si ista, ci tu chut zvladnes.

stvura
Včera o 06:31

@susily ja mam spraveny oreganovy domaci, je to uplne v pohodke, ak by si bola z NZ ti donesiem ochutnat...je to v pohode, dala som donho cesnak, cili, korenie, pokvapkas salat a je skvely. Mam spraveny aj levandulovy, ten mam na masaz, taky uvolnujuci - masirujem muza

susily
autor
Dnes o 10:55

@stvura a preco si si vyrobila ten oreganovy, co ta motivovalo, na co je dobry? Ja som si dala len oregano z vetvicky a zaliala olivovym olejom

Tu začni písať odpoveď...

Odošli