Ortognátna operácia, posun čeluste

daniela.ho
4. máj 2015

ahojte, hovorí vám niečo tento zákrok?

petus1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela.ho
autor
17. aug 2015

@petus1 ahoj, este nie, nem ani termín, 2.9 si idem dohodnúť. Bojim sa ☹ tebe co idu posuvat? Mne hornu do predu. Idem do brna

petus1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela.ho
autor
17. aug 2015

@petus1 ja 28 🙂 strojcek mam uz skoro dva roky a teda zevraj doktorka vravela ze v septembri uz mozem ratat s operaciou. Najradšej by som to uz mala za sebou. Tebe to budu kde robit?

petus1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela.ho
autor
18. aug 2015

@petus1 ja uz mam všetky tie prípravy za sebou, rtg, merania a podobne. Teraz ked tam pojdem tak uz mi ukáže 3d model ako budem vyzerať. A da mi datum operácie. Ja som uz na cakacke, takže hadam uz aj v septembri nastupim do nemocnice. Doktorka hovorila ze urcite ma posunu na najskorsi datum lebo vlastne cakam uz od marca na to, moja zubarka mi uz nic nerobi so zubami. Len ze teraz prerabali lôžkové oddelenie takze preto čakám. A to si platíš sama či ti to pôjde z poistenia? No budeme mat diétu poriadnu 😀

petus1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petus1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela.ho
autor
18. aug 2015

@petus1 poslala som ti žiadosť na fb tak dufam že si to ty 😀 pozri

daniela.ho
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
daniela.ho
autor
18. aug 2015

@petus1 hej 3D počitačom, to si neviem predstaviť ako budem na to pozerať ked mi to bude ukazovať 😀 akože nech sa páči toto bude vaša nová tvár 😀

emilia25
18. aug 2015

Baby to sa kde robí taká operácia ja mám sánku zas do boku aj strojček som nosila no zuby sa mi vracajú spet dolny mi nedala len horny ale citim ze mi tam aj puks ked otváram sanku.

daniela.ho
autor
18. aug 2015

@emilia25 aj na Slovensku, v Bratislave. Treba znovu navštíviť zubarku od strojceku a ona ti povie. Ale ano, aj to ze mas pusu do boku je vada čeluste, cize aj to pukanie je kvoli tomu.

emilia25
18. aug 2015

@daniela.ho ja som nsdtym uvažovala dlho aj zubára klasického som sa na to pýtala ten povedal ze mi to nepomôže ale raz sa na to isto dám ked nsberiem odvahu a takú tú odhodlsnost.

kondaska1
18. aug 2015

ano robia ju v BA v Ružinove, je zatial hradena poistovnou a pred samotnou operaciou je samozrejme potrebna liečba fixným aparátom (ten už hradený nie je). každy stav je samozrejme iny a vyžaduje inu liečbu, je nutné navstivit celustneho ortopeda ktorý také veci rieši...nie každý zubár alebo ortoped sa takýmito vecami zaobera a vec bohužial vyrieši mavnutím ruky, že to vam nepomože...

buba08
19. aug 2015

ahojte, ja zase potrebujem zdvihnúť hornú časť čeľuste, kvôli tomu, ze dole mi chýbajú 2 zuby a následkom toho mi sánka klesla, vraj sa to robi takými skrutkami, tie sa postupne zaskrutkovavaju a to postupne dvíha tu hornú časť, malo by to trvať cca 6 mesiacov a potom si chcem dat dorobit tie 2 chýbajúce zuby formou implantatov, no vraj to zaťažovanie skrutiek veľmi boli, tak som sa ešte nerozhodla

kondaska1
19. aug 2015

@buba08 ano robi sa to prostredníctvom miniimplantatov, samotny zakrok sa robi iba pod lokalnou anestezou a trva asi 10 min, vyberie sa miesto kam sa miniimplantaty zavedu a doslova sa tam zašrobuju, je to skutocne velmi jednoduchy zakrok a ked sa tie miniimplatnaty vyberaju je to bezbolestne. ak niečo boli je ked sa "hýbe" so zubami ked sa potrebuje zdvihnut zhryz, to je ale tiež bolest prechodná, tvajuca iba par dni. na vasom mieste by som do toho isla, aby ste neskor boli spokojná s protetickou pracou a nemusel sa robit nejaky kompromis ktory nemusi vyhovovat esteticky.

buba08
19. aug 2015

ano, nejako takto mi to povedala aj čeľustna ortopedicka, uz len nabrať odvahu a pustiť sa do toho, práve to je pre mna najťažšie 😉

doktorka21
10. jan 2016

Ahojte kocky,prosím Vás mám výrazný predkus,chcela by som nech to niekdo rieši.nosila som strojček ale nepomohlo to. Kde by som sa mala informovať ohľadne operácie alebo ako mám postupovať ? Kde su take kliniky alebo u koho ste boli ?? Ďakujem za každú info 🙂

doktorka21
10. jan 2016

@kondaska1 môžeš mi dať vedieť kde by som mala ísť ?

daniela.ho
autor
10. jan 2016

@doktorka21 ahoj, na Slovensku tento zákrok robia v Bratislave. Ale ja som si to davala robiť v brne, momentálne som tri týždne po. Musíš ist znovu na ortodonciu, musis mať znovu strojček, je povinny pri operácii. Na tuto operaciu by ta mala odporučiť tvoja ortodontistka

daniela.ho
autor
10. jan 2016

@doktorka21 neviem odkiaľ si ale mne v tomto pomohla ortodontistka z Piešťan ivana Dubovská. Nastavila mi liečbu a hned od začiatku ma pripravovala na operaciu

doktorka21
10. jan 2016

@petus1 ahoj môžeš si má dať do kontaktov ? Chcela by som vedieť viac tiež mám predkus a chcem to nejako riešiť ale ani netuším kde začať :(

daniela.ho
autor
10. jan 2016

@doktorka21 neviem ci sem peta chodi, ja som si s nou tiež dosť popisala. Ale ona zije v Holandsku tak neviem ci ti to pomôže. Kde zacat? Ako som pisala musíš ísť znovu na strojcek a tam sa informovať o tejto operacii.

kondaska1
10. jan 2016

@doktorka21 ahoj, tak ako pisala daniela.ho, treba zacat u ortodonta, povedat ze nie si spokojna, on tvoj stav zhodnoti a urci liecbu, ak bude treba operovat robi sa to v Ba a viem ze sa posiela aj do brna ako sa tu spomina. Pred samotnou OP je nutna liecba fixnym aparatom, zuby sa daju do spravnej polohy a nasledne sa operuju celuste. Za mna mozem odporucit vybornu ortodontistku Dr.Dianiskovu v BA. Je drahsia, vysledky su vsak uzasne a je to velka odbornicka. taktiez sa da liecit aj na klinike - ruzinov, kramare-limbova, heydukova...

kondaska1
10. jan 2016

@doktorka21 na tvojom mieste by som isla na par konzultacii k roznym lekarom a treba sa dokladne informovat o vsetkom, o liecbe ako bude prebiehat, kolko bude cca trvat, financny rozpocet aky bude, kedy a kde sa bude operovat, aky je planovany vysledok. Vsetky tieto veci by si mala mat zodpovedane a uvidis z ktoreho miesta budes mat dobry pocit ze ti naozaj budu vediet pomoct aby si bola spokojna s vysledkom. To je to najdolezitejsie, tvoj vnutorny pocit spokojnosti, robis to pre seba 😉

doktorka21
13. jan 2016

@kondaska1
@daniela.ho Jej ste milé moc Vám ďakujem za informácie. Tá úprava čeľuste je niečo take ze rozbijú čeľusť , alebo nejako nastoľujú nejaké implantáty ? Ja mám predkus potrebovala by som tak 1 cm posunúť spodnú čeľusť dopredu. Ako dlho take niečo trvá ? Fakt ďakujem za vaše odpovede ani som nevedela, kde sa take veci riešia 🙂

kondaska1
13. jan 2016

@doktorka21 vacsinou sa to robi kombinovanou operáciou, posuvaju aj hornu aj dolnu čelust, vsetko ale zavisi od stavu. Ano "rozbiju" čelust a dolnu nadstavia. Operacia je brana ako klasicka operacia, vsetko sa vsak robi zvnutra, takže žiadne jazvy nevidno. clovek je samozrejme týžden ubolený, zdratovaný, nejaký cas prijima iba tekutu stravu a asi mesiac je opuchnutý, niekedy sem tam modrina. Predtým je potrebná liečba fixným strojčekom, zuby sa postavia do spravnej polohy, vacsinou sa prechodne stav este viac "zhorší" ale to len preto lebo sa tie zuby daju tam kde by za normálnych okolnosti mali byt a nasledne sa zoperuje a zuby krasne do seba zapadnu, potom sa este asi pol roka nosi strojček. treba ratat s cca 1,5 - 2 ročnou liečbou.

eli78
15. jan 2016

Ahojte, mohli by ste mi dat prosim kontakt na lekarov, ktori podobne zakroky vykonavaju ?
Neviete, ci sa robi aj redukcia dolnej celuste tym, ze mierne uberu zo samotnej kosti ? Dakujem

kondaska1
15. jan 2016

@eli78 mas progeniu? Samozrejme aj to sa robi, vacsinou vsak v kombinacii aj s hornou. Nato vsak musi presnu liecbu stanovit celustny ortoped, ci iba ubrat z dolnej alebo treba nieco robit aj s vrchom. Ono sa to niekedy javi uplne inak ako to v skutocnosti je a treba brat do uvahy aj harmoniu tvare a makke tkaniva a hlavne aby potom ten zhryz bol funkcny. V ba sa operuje sa co ja viem v ruzinove, avsak nestaci prist za maxilofacialnym chirurgom ze tu mi z tohto urezte mam vysunutu bradu. To je komplexna liecba ktoru navrhuje celustny ortoped a operacia je jednym z krokov ( nie jedinym) v tej liecbe. V ba sa tomuto venuju viaceri lekari ci na klinikach vyssie spomenutych alebo aj jednotlivo vo svojich ambulanciach.