Ošetrenie zubov v narkóze. Zažil to niekto?

petrusk
23. sep 2008

Ahoj, chcem sa spýtať, čo na to hovoríte, či ste to už niekto zažil. Majú mi vyberať zub múdrosti a keď mi len hovoril, čo mi budú robiť a že to bude trvať hodinu, som myslela, že tam odpadnem. Mám z toho príšerný strach. Celkovo zubárov nemusím. Ďakujem za všetky názory.

sestri
27. sep 2008

moni...samozrejme...to je niečo iné...

nehovorím ,že by to nebolo dobré, ale nemyslím, že si na tom dajú tak záležať...dnes sú také injekcie, ktoré ani necítiš, keď ti ich pichajú...máme ľudí, čo majú panický strach zo zubára a nemáme najmenší problém ich ošetriť...

moncika15
27. sep 2008

ja nemam problem so zubarmi. sama som absolvovala nervy pred sekanim zuba zo sanky pred mesiacom. ale v pohode dalo sa. super doktor a aj tyx 5 sestriciek co mu asistovalo. horsie bolo potom prestat grcat krv co mi celu dobu tiekla do zaludka 😅 a hlavne ked sa mi vyparala snurka a liezla mi do krku, som sa drhla a kalsla kade som xodila 😀 😀 😀

sestri
27. sep 2008

viete, že zo zubov bývajú infarkty,potraty, cukrovka a kadejaké iné choroby?...človek častokrát ani nevie, že je chorý kôli tomu, že nemá zdravé, ošetrené zuby...

monkula
27. sep 2008

sestri, to ale as izáleží aj na povahe lekára.... niektorí pochopí, niektorí nie.... 😔
a naozaj nič necítiš? 😅
a ako to je, keď ja mám napríklad kartu u tej zubárky v BA 😲 , ešte na dievčenské priezvisko a keby som chcela ísť k inému zubárovi, musím ísť tam a vypýtať si kartu, alebo si to vybaví nový zubár sam?
Vieš, mňa asi najviac odrádza to, že by som tú mäsiarku musela znova vidieť a tiež nechcem počúvať nového zubára, ako na mňa hromží, kde som boal doteraz a podobne....

sestri
27. sep 2008

mancika...tak to nebolo ktovie čo...pekne si si užila... ☹

monkula
27. sep 2008

sestri, ja viem.. všetky choroby pochádzajú zo zubov...
nemá tá Tvoja dokina nejakú známu v Malackách? 😅

sestri
27. sep 2008

normálny lekár by hromžiť nemal...kartu si pýtať nemusíš...ale stačí ak zavoláš a povieš aby ťa vyradii z evidencie...na poisťovňu u dvoch zubároch nesmieš byť registrovaná...kartu ti aj tak nedajú...len výpis...

moncika...prepáč asi mi ušlo písmeno...je dosť neskorá hodina... 😉

sestri
27. sep 2008

ja mám dokiho...a v malackách asi nie...

monkula
27. sep 2008

a musím tam volať? 😅 😅 😅
lebo tá karta je vypísaná ešte na meno za slobodna, pamätá msa ,že aj gynekologička mi po sobáši vypisovala novú kartu ,vraj, sa to musí... .tak neviem ,ja ju nechcem ani počuť.... 😔 to ona môže za môj veľkýstrach zo zubárov...
a keby mi aspoň niekto poradidl dobrého zubára tu v MA, tak idem ,ale takto, keď sa spýtam, nikto o nikom nevie.... 😠

sestri
27. sep 2008

ale rodné číslo máš stále rovnaké...asi by si mala...alebo manžel...len nech ťa vyradia z evidencie...

a zubárov jedine cez známych...zisti si kto kam chodí a či je spokojný...inak sa to asi nedá...alebo skús pozrieť na nete...to sa dosť ťažko radí...

sestri
27. sep 2008

idem ja spať...je riadne neskoro...dobrú noc a preč zo strachom...

monkula
27. sep 2008

dobrú noc sestri..
veď známych sa pýtam.... asi nehcodia k zubárovi, či čo.... asi sa boja 😀 😀 😀

petrusk
autor
28. sep 2008

ahojte, moncika15 bola som minuly rok u dr. Zehetnera, bol super, na to, ze mi prislo zle, ale dalsi krat uz nechcem, nechcem sa ani len vratit do tych priestorov. vobec nepojdem do trencina.

moncika15
28. sep 2008

petrusk a to si tam odpadla? 😕

mna tam tzas napinalo od injekcii ale to mna vzdy 😅 😀 😝

petrusk
autor
28. sep 2008

neodpadla. mam tetaniu a ta prisla, len som sa triasla a trpli mi ruky, hlava a tak. bolo to neprijemne, musel prestat, kym mi to prejde.

petrusk
autor
8. okt 2008

ahojte, mam to stastne za sebou, vcera som bola u sestri a som moc spokojna, vsetko trvalo 15 minut, doktori zlati, mala som discman aby som nic nepocula. no vazne super, inde by som uz ani nesla. takze odporucam. sice som cestovala 2,5 hodiny ale za tych 15 minut to stalo.

sestri
8. okt 2008

držala si sa statočne. 😉

monkula
8. okt 2008

petrusk, ta ksi cestovala do NZ? Tak fajn, že to máš za sebou..
jaso mvčera nazbierala odvahu a vošla do zubnej čakárne 😎 😎 😎 a už viem, že orddinujú od 8.00 do 14.30, každý deň 😀 😀 a ani ceny neboli také hrozné.... 😅 😅
ta kteraz len tam prísť, keĎ tam aj niekto bude... 😀 😀

moncika15
8. okt 2008

petrusk, vidis tak si to zvladla 🙂 Kde ti to robili? bez narokozy?

monkula 😀 😀 😀

monkula
8. okt 2008

no náhodou ,an mňa to je veľký výkon... 😀

sestri
8. okt 2008

moni...aspoň vieš ako robia. 😀

petrusk
autor
8. okt 2008

bola som u sestri v ordinacii, bez narkozy a dalo sa to prezit, mali uplne iny pristup ako tu u nas. a ta cesta mi za to stala, vobec mi to nevadilo. isla by som znova, vlastne aj pojdem este na jednu stolicku, ked sa zahoji toto.
monkula ak ti to moznosti dovoluju, tak chod k sestri, mozem len doporucit, fakt som bola velmi spokojna.

monkula
8. okt 2008

sestri ,to je dôležitý krok, nie?
petrusk, myslí msi ,že keby osm MM zahlásila ,že budeme trikrát týždenne jazdiť do NZ, tak ho asi klepne... 😀

sestri
8. okt 2008

jasné, že je...už len ísť do ambulancie.

monkula
8. okt 2008

no, to bude ten väčší problém... 😅

sestri
8. okt 2008

treba sa raz odhodlať a potom to pôjde...veď si daj pichnúť injekciu aj pri vŕtaní...robíme to pravidelne.

monkula
8. okt 2008

aj cenu injekcie so ms izistila, 150 Sk 😀

ritulka011
21. apr 2010

JA SA PRIDAM K VASEJ DISKUSII..JA SA TIEZ VELMI BOJIM ZUBARA ALE RAS MI MOJA ZUBARKA TRHALA DVE STOLICKY NARAS MALA SOM ICH TAKE ZLOMENE ZE SOM ICH MALA ZAROVEN S JASNOM ,ALE MUSIM VAM POVEDAT ZE SOM NECITILA VOBEC ZIQDNU BOLEST A VYSEKQVALA MI TO DLATAMI....TRVALO TO ASI 3 MINUTY....ZAPLATILA SOM SI SICE VIEC LEBO MOJA ZUBARKA JE SUKROMNICKA ALE TEN PRISTUP A TIE INJEKCIE MA UPLNE INE AKO STATNY ZUBARY....TERAS POTREBUJEM ZASA TRHAT DVA ZUBY,AJ KED MA TO NEBOLELO ALE TEN POCIT ZE TAM MAM IST MA ZABIJA...NAJHORSI LEKARY AKY EXISTUJU SU ZUBAR A GYNEKOLOG

matica
26. sep 2010

Zdravím baby,tak ja sa pridám. Bohužiaľ patrím k extrémne plachým pacientom, zčasti to pripisujem mojej prvej zubárke, ktorá milovala svolo "vydrž" a v živote mi nedala injekciu. Dokonca ani vtedy, keď som mala zápal (Chvíľočku vydržíš,dobre?). A tak raz mi šla trhať stoličku, potrela mi to takým roztokom, a stŕpla mi celá sánka. Zub rozbila akýmsi mlátkom, aby šli korene lepšie von. No tie nešli, tak mi ich nechala, lebo som nemala ešte povestné "osmičky" tak nech mi zle nenarastú. Údajne telo vytlačí korene samo. Mala som taký strach, že dva roky som nebola u zubára (vypadli mi dve plomby) ale nemala som bolesti a preto som to odkladala, teraz sa však korene ozvali a ja idem návštíviť súkromného lekára, ktorý robí aj stomatochirurgiu. Mám hrozný strach, verím, že to pôjde nejako vybrať a že ma to nebude bolieť - resp. nebudem to cítiť. Ďalšia vec je, že sa človek možno aj hanbí, že má zlé zuby. Ja by som však po mojich skúsenostiach radšej rodiť, ako nechať si niečo u zubára. Spolieham sa však na šikovnosť odporúčaného lekára a modernú techniku.

Nechcem sa len tak ľutovať, len chcem všetkým mamkám pripomenúť, aké dôležité je vybrať deťom dobrého zubára. Moja zubárka bola staršia, školská zubárka, ktorá mi nikdy neposlala ani na dentálnu hygienu nieto na rontgen. Preto teraz budem strážiť každú návštevu mojej dcéry u zubára ako nejaká stíhačka.

minitimi
26. sep 2010

Mne trhali zub mudrosti asi tak v 17tt a zvladla som to celkom v pohode.Stalo ma to 3 injekcie a asi 10 minut casu. 😒 Straaasne som sa bala hlavne koli babatku,ale zubar ma ubezpecil,ze babatku nic nehrozi. Ked prestali posobit injekcie a nastupila aka-taka bolest zaspala som a bolo. Mala som to citlive asi tak tyzden a potom uz super. 😀