Ošetrenie zubov v narkóze. Zažil to niekto?

petrusk
23. sep 2008

Ahoj, chcem sa spýtať, čo na to hovoríte, či ste to už niekto zažil. Majú mi vyberať zub múdrosti a keď mi len hovoril, čo mi budú robiť a že to bude trvať hodinu, som myslela, že tam odpadnem. Mám z toho príšerný strach. Celkovo zubárov nemusím. Ďakujem za všetky názory.

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zubky
22. okt 2010

ahojte,

Tak ja som nasla tuto temu ked som surfovala po nete. Dnes som bola u zubarky ze s malym a ze aj mne spravia preventivku. Nikdy som nemala velke problemy so zubami len teraz mi povedali ze zub cislo 48 musi ist von pretoze je tam kaz. A povedali ze len v BA alebo v NR tak teraz som na pomykove pretoze fakt neviem ze co... som z NZ tak by som chcela vediet ze ci je aj taka nejaka moznost blizsia a hlavne ze ako dlho a co potom jaaj ako sa ja obavam :( dakujem vam vopred velmi pekne.

marianka79
22. okt 2010

@zubky to je aký zub 48-čka 😕

zubky
23. okt 2010

to je ze osmicka dole v pravo 🙂

moncicatko19
28. okt 2010

ahojte no ja mam tiez skoro podobny problem a chcem sa opytat ze ci je mozne si dat vytrhat skoro setky bocne zuby v pravo,vlavo hore,dole v narkoze?a to ako dasju tu narkozu?este som to nezazila a u zubara som nebola pekne dlho 🙂 🙂 teras som bola a bolel ma a on mi tam vrtal a daval mi tam nejaku vlosku ci co a skoro som umrela od bolesti... ☹ ☹ ☹ tak da sa to?dik 🙂 🙂 😉 😉

majloo
2. nov 2010

@moncicatko19 to neviem, ale viem, ze este pred casom som si myslela, ze mi budu zuby robit iba v narkoze, tak som sa bala (skusenosti od predch. zubara), teraz ako som tehotna som vedela, ze musim ist k zubarovi, tak som si nasla na nete jedneho v BA a ten ma hned poslal na dentalnu hygienu (teraz mi uz vobec v tehu dasna nekrvacaju) a potom na dalsej navsteve na mna vybafol, ze ideme trhat osmicky - uz mam 3 vonku, horne dve ma absolutne neboleli, taku injekciu mi dal, ze mi ju pichol a hned mi aj trhal, tak rychlo zabrala, ani som nevedela, kedy je to vonku a to som mala iba korene. Dolna osmicka isla tazko, samozrejme, ze bez RTG a mala aj zahnute korene, tak mi to vytahoval az z paty, ale podarilo sa, tiez bez bolesti najprv, potom sa mi to horsie hojilo, ale uz je dobre. Na vrtanie mi asi neda injekciu, neviem, ale trocha bolesti hadam pre babatko znesiem, i ked tych kazov mam viac. Najvacsia odvaha je ist k zubarovi, ked uz sedim v kresle a proces je rozbehnuty, je to uz lepsie a ked odchadzam, tak sa usmievam. 🙂

pablo55
10. dec 2010

poistovna to preplati len potrebujes potvrdenie od psychiatra (pozor nie psychologa) ze mas panicky sialeny strach pred tym konkretnym zakrokom, nie celkovo pred zubarom ale pred konkretnym zakrokokm,.

cabby88
21. júl 2012

Ahojte žienky,neviete mi poradiť,ako mám postupovať ked si chcem dať opraviť zúbky v celkovej narkóze?Mám totiž úplne panický strach zo zubárov a nebola som na ošetrení zubov už asi 8 rokov 😝 a zlomili sa mi dva zuby 😢

zuzikkaa
21. júl 2012

@cabby88 zrejme bude treba najst kliniku kde robia zakroky v narkoze a uz s nimi konzultovat

janynkaaa
25. júl 2012

@cabby88 ahoj ja mam tiez panicky strach takze som si dala vytrhnut a vyvrtat zuby v narkoze v martine u sukromnikov bolo to strasne drahe narkoza ma stala 500 eur a osetrenie 700 eur a to mi trhali 5 zubov a vrtali skoro vsetky ale stalo to zato ja uz som mala take bolesti ze uz mi ziadny ani najsilnejsi liek nezaberal ☹

cabby88
26. júl 2012

@janynkaaa jeeej,super ze si sa ozvala 🙂 a ty si nemala potvrdenie od psychiatra o fobii?Vraj by mala vtedy zaplatit narkozu poistovna...ja by som to tak chcela..a nevies mi povedat kolko to trvalo kym si to vybavila?myslim od prvej konzultacie po samotnu operaciu a aj operacia kolko trvala?A na splatky takuto vec asi nedaju ze?A teraz uz nemas problemy so zubkami?Dakujeeem 🙂

janynkaaa
26. júl 2012

@cabby88 nie nemala ved to boli aj tak skuromnici takze u nich by to neplatelo asi ....... no ja som tam prisla na rengen a o par dni ma objednali ,trvalo to asi 2 hodiny ......neviem ci daju ale ja som bola 3 roky dozadu ale to bolo davno tak nevedno musis pogooglit ja som vela toho obvolala a vtedy som vela toho nenasla tak som bola rada ze aspon cosi aj ked drahsie ale uz som to nemohla vydrzat 😀 😀 ..... nie nemam sem tam nejaky kaz a nic hrozne zablombuju a idem dalej ...... 😀 😀

sakura77
26. júl 2012

Baby a nestacila by injekcia?ja som od detstva kvoli prišernej zubarke mala paniku z toho,teraz chodim k sukromnej,bez injekcie ani ťuka,samozrejme ta zaboli ale to je 1-2 sekundy a potom si tam moze robit co len chce🙂😉

janynkaaa
26. júl 2012

@sakura77 tak mne injekcia na trhanie by isto nestacila ja radsej v bolestiach zubov ako dat trhat hentak 😀 😀 😀

zuzikkaa
26. júl 2012

@janynkaaa tak injekcie ti mozu dat 2-3 😀 ...tiez mam dost velky strach zo zubarov a minuly tyzden mi vysekavali neprerezanu dolnu 8ku... straaaasne som sa bala ☹ ☹ ale ako zacali injekcie ucinkovat a vobec nic som necitila tak sa to dalo...sice taky dost neprijemny zazitok no ked to nebolelo tak som drzala 🙂
esteze daju aspon tu injekciu 😅 😅 😅

janynkaaa
26. júl 2012

@zuzikkaa heh ja z vrtanim nemam problem aj bez injekccie len to trhanie a dufam ze mi uz dlho nebudu trhat vsak mi potom ziadny zub neostane 😀 😀 😀

sakura77
26. júl 2012

@janynkaaa ale co si,ved to absolutne necitis s injekciou,moze ti dat aj "po papuli" a nic 🙂ja este pol dna potom nic necitim,pri jedeni normalne neviem ze ci jem alebo nie 😀

janynkaaa
26. júl 2012

@sakura77 heh no vies ja mam z toho strasny strach ja by som radsej 5 deti odrodila ako trhat zub 🙂 najblizsie hadam budu trhat az ked si dam protezu 😀 😀 😀

sakura77
26. júl 2012

@janynkaaa 😀 jaj,ako neviem posudit,este mi netrhali nastastie,musi to byt brutus,no to je pravda....radsej nezazit,ale tak clovek si niekedy nenavybera 🙂

mpg
20. nov 2012

Chcela by som dať zaplombovať zub vpredu zdravotne postihnutému dieťaťu, ktoré odmieta dať si to urobiť, má niekto skúsenosti s týmto v okrese NR, NZ? Kde Vám to urobili?

sestri
20. nov 2012

@mpg pokiaľ viem, v Bratislave sa ošetrujú postihnuté deti aj v narkóze. Na nete si to určite nájdeš.

martinkatinka
10. mar 2015

Ahojte. Práve som zložila telefón, volala som do MT na objednanie extrakcie zubov v celkovej anestéze. No som totálne v šoku a sklamaná z prístupu. Prečítala som čo mám na výmennom lístku, pani ma odmietla objednať, že u nich sa extrakcie zubov v celkovej anestéze z dôvodu panického strachu nerobia. Ako mám postupovať ďalej?

mijo53
10. mar 2015

@zubky neboj sa, moje obidve dcéry majú všetky 8-ky ležato v ďasne, keď začali pobolievať išli na dentálny zákrok. Robili im to v Bratislave, jedna brala po zákroku myslím, že antibiotika, druhá nič. Obidve sú také jemné ženy a prežili. Neboj sa a nepripúšťaj si strach a choď čím skôr, aby nezačali bolieť.

marrie5385
10. mar 2015

ja som bola trhat osmicku, ktora mi rastla smerom k ostatnym zubom... tiez uz trochu tlacila a hned aj vedla nej sedmicku, lebo uz bola "onicom". celkovu anestezu som nemala, len klasicke umrtvenie... a dobre napichnute 🙂 absolutne nic som necitila, len som videla ako sa ten zubar natrapil. ale zase je to aj o psychike... ja som na zubarov uz zvyknuta. ale nevravim ze mi to bolo jedno, lebo mi osmicka rastla tak, ze jeden koren rastol ako chobotničke chápadlo... krivo. a lekar sa bal aby sa to dnu nezlomilo. Chvalabohu to bolo bez problemov. na druhy den som sla este na kontrolu a potom uz bolo OK

zubky
10. mar 2015

@mijo53 dakujem za odpoved 🙂 uz je tomu 5 rokov cca co som bola, bola som nie v BA ani v NR ale tuto hned v dedine jednej blizko NZ. Sice strach velky ale nebolo to az take hrozne pouzili sice na mne vsetky nastroje a neomohla som potom rozpravat doma velmi, sa hlavne muz potesil, ale inac v pohode ani tabletku od bolesti som nemusela brat 🙂🙂 .

zdenin
12. sep 2015

Mne pred tyzdnom robili extrakciu v celkovej anesteze

lucylucyy
12. sep 2015

Aj mne vyberali zub mudrosti v narkoze a bolo to super. Trvalo to vraj nejakych 90 min a pre mna to bol okamih. Naozaj odporucam, o nicom neviem, ziadna bolest nic.

martinkatinka
12. sep 2015

@zdenin ahoj, a kvôli čomu ti to robili v celkovej anestéze? Mne by tiež mali a v MT sa tvária, že ten papier, čo som od môjho zubára doniesla, im nestačí ☹

zdenin
12. sep 2015

@martinkatinka koli fobii zo zubneho ošetrenia. Ale musela som priniest aj papier od psychiatra

martinkatinka
12. sep 2015

@zdenin aj ja mám strach zo zubára, dokonca taký, že až z toho zvraciam... ale vraj musím chodiť minimálne rok k psychiatričke a až potom to uznajú