Ošetrenie zubov v narkóze. Zažil to niekto?

petrusk
23. sep 2008

Ahoj, chcem sa spýtať, čo na to hovoríte, či ste to už niekto zažil. Majú mi vyberať zub múdrosti a keď mi len hovoril, čo mi budú robiť a že to bude trvať hodinu, som myslela, že tam odpadnem. Mám z toho príšerný strach. Celkovo zubárov nemusím. Ďakujem za všetky názory.

lindda
24. sep 2008

Ja som to zazila v narkoze a bolo to ok 🙂

monkula
24. sep 2008

😅 😅
že pliešo kmedzi zuby...
minule bol švagor na pohotovosti ,a keď mi potom MM rozprával, čo mu zubárka s tým zubom robila, skoro som odpadla, bez preháňania.... 😅 😅 aj MM mi hovoril, že som dáka bledá.... 😅 😅 😝 😀

ankam
24. sep 2008

jaaaaaj a to ti ani nehovorim co som zazila s dalsim zubom 😅 zapalili sa mi kanaliky ci neviem aka rit a vsetko mi to cistil ihlami asi prisaham 15min. mi to opakoval stale tam pustal nejaku tekutinu a s ihlou strbal sa tam.Nebolelo ale bolo to neprijemne 😒 ale musim ked mi ten predosly uz neboztik tak dorafal zuby
sestri pre teba je to pohodicka 😉

ankam
24. sep 2008

najradsej by som sa dala ja pod narkozu a tam nech mi urobia vsetko co treba naraz a ani o tom nebudem vediet a spravia mi to pri jednom posedeni.Keby sa to dalo takto tak sa hlasim ako prva
lebo v poslednom case k nemu chodim ako na klavir 😝 😝 😝

sestri
24. sep 2008

nehovorím, že je to príjemné...tiež nie som nadšená, keď musím do kresla...ale keď treba...

monkula
24. sep 2008

ankam, dá sa aj pod narkózou, ale musíš si zaplatiť anesteziológaa aten je dosť drahý... 😝

petrusk
autor
24. sep 2008

Ahojte, konecne som prisla z prace a vidim, ze sa tu rozputala debata.
monkula, ja deti este nemam, takze by som cestovala hocikde, je mi to jedno, len nech to prezijem.
ankam, keby si videla nasu zubnu chirurgiu, vyzera ako bitunok. otrasne deprimujuce prostredie.
fakt neviem na co tie zuby rastu, ked sposobuju len same problemy.

monkula
24. sep 2008

petru, v Tvojom prípade aj ja.... 😀 😀 😀 😀
že bitúnok, bože môj... 😅

petrusk
autor
24. sep 2008

biele obkladacky, cierna sparovka, vsetko stare, viem, ze zdravotnictvo nema moc penazi, ale vyzera to tam hrozne. a ze bud v pohode, ked prostredie o nicom, pristup tiez. len dufam, ze neopuchnem ako minuly rok, lebo to by som zosalela. monkula asi budeme musiet chodit spolu a drzat sa za ruky 😉

monkula
24. sep 2008

no, petra, asi budeme musieť.... 😅 😅 😅

petrusk
autor
24. sep 2008

ved uvidime co nas pocka, len ja to uz dlho odkladat nemozem. ☹ ☹ ☹

monkula
24. sep 2008

ani ja by som nemala.. dnes ma začal bolieť jeden zub.... 😢 😢 😢 ☹ ☹

petrusk
autor
24. sep 2008

odkedy viem o tom, ze musi ist von, tak mam taky divny pocit na mieste, kde kedysi bola ta prva osmicka co mi vybrali. bleeee neprijemne. esteze mam teraz tolko roboty, ze nemam kedy na to cas mysliet. normalne mi to prislo vhod. potom si asi nejaku robotu vymyslim, zacnem robit aj co netreba 😀

monkula
24. sep 2008

😀 😀 😀

martina21
27. sep 2008

Ahojte baby tak aj mna poslali na stomatochirurgiu 😖 pretoze mi osmicka nevyrastla a prererezala sa len tretina jej...no ako vas citam dostala som este vacsi strach nez som mala ale musim stym ist lebo to neprerezane dasno opucha a boli nemozem poriadne zut...a mam otazocku nevadi ze kojim?? 😒

certica
27. sep 2008

martina, mne ked navrhoval event. trhanie 8-miciek, tak sme sa nakoniec dohodli, ze az ked ukoncim dojcenie, ale len z dovodu pripadnych moznychkomplikacii, keby bolo nahodou nutne brat ATB... samotny zakrok, ako napriklad lokal.anest. podavana injekcne nevadi

marianeta
27. sep 2008

Monkula sucitim s tebou som podobny pripad ako ty 😉

roasha
27. sep 2008

boze baby,ked vas citam,je mi luto.....vela zalezi aj od zubara,a jeho pristupu........ 😕 ☹
a potom som strasne rada,ze mne 8-micky nenarastli 😝 .....som ich nepotrebovala povedal moj zubnik 😀 ..........a som strasne rada,ked su s tym take problemy. 😅 😝

ankam
27. sep 2008

Sestri Da sa to aj tak vybavit pod narkozou a mi urobia vsetko naraz co treba?kde sa mam na to informovat u zubara?
Monkula myslim ze problem by nebol mam znamu co je anesteziologicka.......vazne zacinam nad tym uvazovat-ale neviem ci by som sa potom doplatila.Nie za anestezu-ale za tie kazy-----ked mi vsetky spravia 😀 😀 😀

blau
27. sep 2008

Moja suseda ma panicky strach zo zubarov a tiez isla do Martina pod narkozu....Myslim, ze je to zbytocne. Aj mne ich trhali a s anesteziou lokalnou a bolo to uplne v pohode troska bolesti vydrzim. Brat mal vacsiu smolu on mal korene total na krivo tak mu to vysekavali. Pan zubnik sa narobil a brat vyzeral ako keby mu rastla druha hlava, chudacik...No ja by som to najprv vsetko pekne krasne konzultovala so stomatologom a po r"ontgenovom snimku ti povie co a ako. Neboj sa neboli to viem o com hovorim vytrhli mi 6 zdravych zubov kvoli strojceku. Da sa to vydrzat 😉

petrusk
autor
27. sep 2008

ahojte, tak ja som sa dozvedela, ze to vobec nie je take strasne ako mi hovoril nas chirurg, takze sa odhodlam a pojdem s lokalnou. Hadam to prezijem, ale som fakt rada, ze nie som jedina co ma taky strach zo zubarov.

moncika15
27. sep 2008

petrusk, ides do TN do nemocnice? tak sa urcite objednaj dr. Zehetnerovi, to je taky super doktor ze to ani mozne neni 🙂 🙂 🙂
ale baxa v tej anbulancii su tusim dvaja alebo traja zubari tak si ho musis vypytat

a neboj sa 😉

moncika15
27. sep 2008

sestri mne vysekaval i zub mudrositi zo sanky a tiez mi hovorili ze to bude trvat hodinu ,nakoniec boli komplikacie tak to trvalo hodinu a pol 🙂

sestri
27. sep 2008

vidím, že ste to tu rozbehli...

moncika...nie vždy to býva také ako sa hovorí,niekedy to ide ľahko a niekedy nie...nikdy sa to nedá povedať dopredu...

ja som videla aj sekanie aj len odvŕtavanie zubov z kosti...to druhé je určite šetrnejšie...robila som na stomatochirurgiii v Blave a videla som všeličo...
narkóza je podľa mňa veľký zásah do organizmu a zuba sa dajú ošetrovať aj v lokálke...

ankam...ak si chceš dať urobiť zuba pod narkózou, poisťovňa ti to určite nezaplatí...dá sa to určite vybaviť...zaplatíš si za narkózu, ale...ja by som si tak zuba ošetriť nedala...

monkula
27. sep 2008

sestri, jeden zub isto nie, ale keby mi tak zmákli spraviť celú papuľu... 😀 😀 😀

sestri
27. sep 2008

moni...ale v akej kvalite???

sestri
27. sep 2008

videla som ako sa to robí...je to vlastne akási prvá pomoc pre neošetriteľné deti...väčšinou...robila som pri tom...

monkula
27. sep 2008

myslíš, že by to nebolo dobre urobené?
A sestri, ak dovezú do nemocky pacienta s vážnym stavom v dutine ústnej, že sa mu zapáli okostnica, alebo niečo a musia mu to urobiť v narkóze, to poisťovňa prepláca?

moncika15
27. sep 2008

uz nesmiem xodit do tejto temy idem v pondelok zubarke a xyta ma z vas starax 😅 😀

monkula
27. sep 2008

no, aspoň si sa odhodlala..
dneska začal švagor tému zuby, tak som rýchlo utiekla.... 😀 😀