Ošetrenie zubov v narkóze. Zažil to niekto?

petrusk
23. sep 2008

Ahoj, chcem sa spýtať, čo na to hovoríte, či ste to už niekto zažil. Majú mi vyberať zub múdrosti a keď mi len hovoril, čo mi budú robiť a že to bude trvať hodinu, som myslela, že tam odpadnem. Mám z toho príšerný strach. Celkovo zubárov nemusím. Ďakujem za všetky názory.

sestri
23. sep 2008

ahoj...a prečo hodinu?

petrusk
autor
23. sep 2008

neviem, pytala som a on, že to robia bežne, že do hodiny je hotovy. Musí osekať kosť nad zubom, lebo mi robí problémy a ešte nevyrástol. Raz som to zažila minulý rok, ale vtedy som bola úplne mimo z iných vecí, tak mi to všetko bolo jedno, ale teraz viem čo ma čaká a to teda neznesiem.

sestri
23. sep 2008

nemáš ho ani trošku vyrastený?...a aké problémy ti robí...tlačí na ostatné zuby, či sa ti zapaluje...my zvykneme vaberať nevyrastené osmičky tak do pol hodiny a kosť doki odvŕtava.žiadne sekanie.

erikasadek
23. sep 2008

petrusk osobna skusenost davnejsia , ale mne trhali skor sekali , zuby mudrosti len abycajnou anesteziou, nzelam nikomu aj ten zubar to lutoval, normalne my robil dva srany , a sekal skoro viac ako hodinu injekcie mi sestricka striekal a na kazdu stranu aspon 5 a aj tak na konci som citila bolest, bola som hotova, a to najhorsie ma cakalo doma.
tak bud rada , ze pod narkozou , nebudes trpiet a ni potom to nebude take zle..

bola to chyba toh zubara, al eco uz mam to za sebou...

certica
23. sep 2008

mne zubar odporuca dat osmicky von, vraj sa tazko osetruju aj z hladiska hygieny a potom aj nasledne z pohladu zub. osetrenia - vrtanie atd. no ale mne sa do toho teda 2x nechce 😅

monkula
23. sep 2008

😲 😲 😲
sestri ,ja sa k Tebe nasťahujem a opravíte mi zuby, dobre? 😅 😅 😀
Lebo ja mám taký neskutočný strach, že mi ešte aj pri pomyslení na zubára tečú slzy.... 😅 😅

sestri
23. sep 2008

monkula...kľudne môžeš... 😉

certica
23. sep 2008

akoze ja zubnu ambulanciu zvladam uplne v pohode, ale trhat v podstate zdrave zuby sa mi nechce 😅

petrusk
autor
23. sep 2008

sestri mám prerezane dasno, ale len kusok, ale podla snimku zub je velky, ono sa mi už dvakrat stalo, ze som otvorila usta a bolela ma sanka a druhy raz mi to opuchlo a bolelo, ale teraz zasa nic. minuly rok mi to takto zacalo a hnisalo, tak som myslela, ze tam odpadnem. uz to nikdy nechcem zazit, mam z toho priserny strach, tie bolesti potom su hrozne, ale pojdem hocikde, len aby ma uspali, lebo psychicky neznesiem mat otvorene usta, sice nic mozno necitit, ale ten pocit ze viem co mi robia, asi by som to nezvladla. ty pracujes u zubara, kde toto robite? ako to odvrtate?

petrusk
autor
23. sep 2008

monkula, ja som sa uz trochu naucila ist normalnemu zubarovi, ale hned ako pridem, pytam injekciu, aj keby mi len nieco drobne robili, chodim pravidelne na preventivne a uz treti rok po sebe mi nic nenasiel. ale zuby mudrosti, to by som fakt cele preplakala, keby mam byt pri vedomi. keby tam mozem prist spita ako rus, tak hadam by som sa odhodlala, ale asi by som velmi rychlo vytriezvela 😀 😀

monkula
23. sep 2008

petru, aj som so zubármi nikdy problém nemala, veď prvú plombu som mala na strednej, ja som sa vždy len posadila a rovno ma zubárka poslala preč, že krásne zuby... 😵
a pri jarkovi sa mi to začalo.... a natrfial som na takú zubárku, že mi z ošetrovanie zubov urobial doživotnú traumu...
ja mám slzy v očich len keď idem s jarkom na preventívku... 😅 😅
N oa teraz, priznávam sa bez mučenia, mi chýbajú 4 zuby ,samozrejme vzadu, nie som štrbavá vpredu 😀
aj ma občas bolia, ale môj strach zo zubára je taký obrovský, že ma tam nikt onedostane ani párom volov....
proste si vždy spomeniem na brčkavú hlavu mojej zubárky ,ak osa ku mne skláňa s tou nechutnou obrusovačkou v rukách a brúsi a brúsi, až mi zabrúsi do ďasna auuuu ☹ ☹ ☹
a taktiež nemám chuť počúvať a kde ste boli doteraz? veď som nebola u zubára ani nepamätám ,ani preventívku, proste to psychicky nezvládam.... 😔 😔 😔
sestri ,ekby so mt onemala tak Ďaleko ,tak sa natlačím k tej Tvoje jdokine, veĎ by si mi hádam aj niečo pichla.... 😀

petrusk
autor
23. sep 2008

ja som sa vzdy bala zubarov, od mala, presne som cakala kym zajde s tou obrusovackou az do dasna. mne je jedno kam pojdem aj na koniec sveta by som sla, keby som to prezila v pohode. mam tetaniu a ta vzdy pride v strese a tento doki mi povedal, ze to si mam ja ustrazit, ale to sa bohuzial ustrazit neda. pochybujem, ze nejaky doktor bude mat trpezlivost, ked mi pride zle, ale mu odkvecnem, alebo bude vidiet moj vyraz tvare pocas celeho toho mucenia. a to je dalsia vec, ktora by to cele len zhorsila. a keby tam mozem mat este niekoho pri sebe, aspon to by trochu pomohlo.

monkula
23. sep 2008

čo je tetania? 😅

certica
23. sep 2008

petrusk, v narkoze sa zuby osetrit daju, ale aj to nieco stoji, zaplatit anesteziologa...

petrusk
autor
23. sep 2008

to ked ti vsetko nekomunikuje ako ma a jedine co ti pomoze je magnezium, je proti krcom. ono to nie je nic hrozne, ked si v klude, pohode, nerozculujes sa. ale ked pride stres, tak sa to prejavuje, ze ti trpnu usta, krk, ruky a pod. no a verim tomu, ze by mi prislo zle. len si pomyslim, tak sa trasiem. chcem ist na matersku, len doktorka mi hovorila, ze by som si to predtym mala vyriesit, lebo v tehotenstve zuby vedia narobit zle, sama poznas. tak hladam mozno ako to co najrychlejsie vyriesit. to co pisala sestri vyzera celkom, ze by som to mozno zvladla, lebo nejake sekanie a na silu tahanie, fuj, to by som asi usla.

petrusk
autor
23. sep 2008

certica, uz som si to zistovala, robia to v bratislave, dr. Macak tusim sa vola, vyslo by to do 6000 sk, robia to ze vraj aj v martine, ale to si musim este preverit. aj ked nemam nejako na rozhadzovanie, ale bolo by mi uplne jedno kolko to stoji. manzel, ked ma videl, ked som sla od toho stomatochirurga, tak povedal, jednoznacne uspat, ze sa nemam trapit.

sestri
23. sep 2008

keď máš osmičku trošku prerezanú, nechápem prečo ťa tak veľmi strašia...takéto zákroky robíme úplne bez problémov, chodia k nám ľudia z celého okresu.dnes vybral takú za 15 minút s dvomi injekciami, preto mi je divné, čo robia na tom hodinu.

petrusk
autor
23. sep 2008

no mi to vysvetli, co je to za doktora, ja teda neviem, niektori hovoria, ze je dobry, ale urcite by som nezvladla hodinu, tych 15 minut este mozno hej. je prerezana, akurat nevyrastla. a je jedno kto k vam pride, ze nie je od vas z okresu?

sestri
23. sep 2008

je to jedno, ale máš to riadne ďaleko...doktor nemusí byť zlý...niekedy veľmi závisí od toho ako je zub uložený, ale hodinu sme ešte netrhali.možno ťa len chcel pripraviť na najhoršie a nakoniec to také ani nebude.iný chirurg tam nie je?

petrusk
autor
23. sep 2008

daleko? do novych zamkov? vobec nie, kludne by som prisla. to viem, ze nemusi byt zly, len fakt nechapem co hodinu chce robit. to som bola na zubnej chirurgii a to bol chirurg. povedal, ze to nie je nic hrozne, ze to robia bezne, ale ked dodal, ze kost musi osekat a ze do hodiny predpoklada by mohol byt hotovy, az mi zle zostalo. nehovorim o tom, ze priestory vyzeraju total priserne, deprimujuco. a to sa ako robi, ked to nesekaju? ked vy s tym take problemy nemate.

sestri
23. sep 2008

chirurgovia zvykli kosti osekať, ale je to dosť drastické...doki ju odvŕta špeciálnym vrtákom na kosti a tak si urobí miesto...je to tiež stomatochirurg.

danuska24
23. sep 2008

mne tiez vyberali na stomatochirurgii 8-cky, jeden rok horne, druhy rok dolne. prvykrat bolo v pohode, lebo som este nevedela co ma caka.. 😀
nemala som ich vyrastene a musel mi zub vysekavat z kosti, pokial mi siaha pamäť netrvalo to az hodinu (a vyberal 2zuby)
🙂

riana246
23. sep 2008

ahojte...vidím, že sa tu bavíte o zuboch...brrr...ja idem vo štvrtok...aj s detmi....a tiež sa bojim llebo mi bude robiť stoličku...sa mi z nej odlomilo....ale napíšem vám, že ja už nemám ani jednu 8čku...a ked mi ich trhal tak to bolo v pohode....žiadne sekanie...nič...ale to asi zaleží od toho ako je zub vonku...ja sa do toho nerozumím.... 😀

monkula
23. sep 2008

petrusk, ja bývam v Malackách a teraz si predstav, terigať sa dve hodiny tam, dve naspäť, s dvomi deťmi, a ja by som teda boal prípad na mesiace, dva razy do týždňa.... 😖 😖 😖

jaduska
24. sep 2008

Ax jaj, nešťastné osmičky. Mne sa jedna osmička prerezala tak, že mi v ústach leží a nie stojí, už to mám tak asi 6 rokov. Zo zubárov som nikdy strach nemala, aj s tou osmičkou ležiacou som v pohode išla k môjmu doktorovi, vravel, že ju bude musieť po kúskoch odrezať a vysekať, ja som v kľude sadla do kresla, ale pichol mi také silné injekcie, že som mala stŕpnutý aj jazyk, takže som si ho vôbec necítila a on ako išiel nástrojmi k zubu, tak môj jazyk automaticky tiež, on nemohol robiť, bol z toho nervózny, začal po mne kričať, ja som začala plakať a už sa to dorobiť nedalo. Tak ma tiež posielal na stomatochirurgiu, ale potom som bola tehotná, potom som dojčila, potom som nestíhla z práce, potom som bola zase tehotná, teraz dojčím, tak len čakám, kedy celá opuchnem a fakt budem musieť ísť... ☹ Ale asi si tiež našetrím na narkózu, lebo mám z tohto zákroku normálne depku...

ooo
24. sep 2008

Ahojte. Mne pred par rokmi vysekavali osmicku. Rastla mi nalezato v kosti a este to tlacilo aj ostatne zuby, takze musela ist von. Robili mi to asi 20 minut, bez bolesti, len neprijemny pocit z toho, co pocujete (oci mi zakrili), bala som sa toho ako cest kriza, ale odchadzala som odtial s usmevom 😀 Akurat to zacalo boliet, ked mi prestala ucinkovat lokalka, ale dalo sa to vydrzat. Po par dnoch mi vypadlo vsetkych mojich 12 stichov a do 2 tyzdnov som to mala aj zahojene.

kaciatko81
24. sep 2008

ahojte, a co tam chce na jednej osmicke hodinu robit? mne tahali na chirurgii vsetky osmicky naraz, mne to sice pripadalo ako cela vecnost, ale manzel hovori, ze 25 minut a bola som vonku... dve mi rastli v kosti na lezato a tlacili na osmicku a dve som mala omotane korenmi okolo kosti. z jednej kusok trcal, ostatne musel narezat, vybrat a zasit. ked sme odchadzali, tak jedine co ma bolelo bolo ucho, potom to bolelo, ked prestala ucinkovat lokalka, ale to uz som si mohla dat lieky... v utorok mi to tahal a v piatok som sa ho spytala ci mozem ist v pondelok do prace (sice som bola potom doma dlhsie, ale to uz je o inom)... tak neviem... myslim, ze je to k organizmu setrnejsie bez narkozy.

ankam
24. sep 2008

petrusk-asi chcel byt zaujimavy 😀 😀 😀 ja si tiez myslim ze za 20-30min.budes hotova 🙂

monkula keby si videla moje zuby.....................prave dnes mi daval pliesok medzi zuby a asi sa sekol troska dalej,lebo som citila strasnu bolest a jasne ze az do dasna a krvacala som...myslela som ze odpadnem na mieste ako som tam lezala
a mangelovi vytiahol tiez dnes 4zuby 😖 😖 😖

monkula
24. sep 2008

booože, keby tu bol blednúci smajlík, hneď ho sem šupnem 😲

sestri
24. sep 2008

moni...nestresuj...nič to nie je... 😉 😅