Otehoteneli ste aj s myómom na zadnej strane maternice?

adjuska
14. aug 2019

Ahojte zienky, mam cerstvych 30 rokov a dnes som bola na preventivke u gynekologicky, ktora mi povedala, ze mam na zadnej strane maternice 3 cm myom. Hned sa ma pytala na plany co sa tyka otehotnenia. Povedala som, ze dietatko chcem mat ale som s terajsim priatelom 7 mesiacov, tak by som este pockala. Povedala, ze by sme mali na dietatku zacat pracovat co najskor, lebo myom mi rastie (uz som nalez mala zaevidovany v karte) a ze ked dorastie na 5 cm, budem musiet ist na operaciu a budem musiet cakat nez sa dam ,,dokopy" a az potom sa zacat snazit o babatko. Chceli sme sa s priatelom zacat snazit tak o dva roky ale tymto ma lekarka vystrasila. Zienky prosim Vas, ktore mate takyto myom tak v pohode ste otehotneli?? co tehotenstvo?? priatelovi som to este nepovedala, lebo pride z prace az v noci, ale neviem co robit. ci sa zacat snazit alebo pockat. s byvalym snubencom sme sa minuly rok snazili o babatko a brala som aj kyselinu listovu, avsak sa nezadarilo. moze to byt aj myomom?? ked som sa na to lekarky spytala, tak mi na to vlastne ani neodpovedala. s terajsim priatelom sme sice spolu 7 mesiacov, ale zijeme spolu pol roka, takze sme sa takto dost spoznali a chceme spolu zostat, no neviem, ci to este nie je skoro... prosim Vas, skuste ma pochopit, bojim sa... Dakujem

adjuska
autor
16. aug 2019

Damy, update: vcera som to teda povedala priatelovi. Ze teda by sme sa mohli zacat snazit v januari ked spolu budeme rok. ale zdoraznila som, ze v ziadnom pripade nechcem na neho tlacit a ked povie, ze vtedy nie, tak nie. na moje prekvapenie povedal, ze by sme sa mohli zacat snazit uz v decembri. bola som si ista, ze bude suhlasit ze v januari ale netusila som, ze mu nerobi problem aj skor. aj ked len o mesiac. chceli sme na babatko trosku pockat, ale ako sa hovori, clovek mieni, panboh meni. nieco na tom pravdy je. no a potom sa rozplakal a spytal sa, ci pri tej operacii nezomrem, lebo ze zomret nemozem, ze ci babatku sa nic nestane a tak. viete, som stara skola a vzdy som chcela, aby som bola pred tehotenstvom aspon zasnubena. nepotrebujem teraz sobas. ale ten prstienok predtym nez zena otehotnie pre mna znamena, ze zenu poziadal priatel o ruku nie ,,lebo tehotenstvo" (aj ked nie je to tak v kazdom pripade). tak som mu to povedala, na co mi povedal, ze on ma vsetko naplanovane ale nemoze mi to povedat. som ho uz parkrat videla (my zeny vidime vsetko :D) ako si pozera na nete prstienky a bolo to aj mesiac dozadu takze viem, ze ked ma do decembra poziada o ruku, nebude to kvoli babatku ale kvoli tomu, ze ma miluje a chce so mnou byt. inak zeny, my mame ako tomu hovorim ,,taliansky vztah". ja lev, on panna. mame doma veselo, takmer denne sa na niecom dohadujeme lebo ja viem vzdy vsetko najlepsie, mam svoju pravdu... pisala som, ze so mnou je tazky zivot :D. ale on to so mnou zvlada. musel sa naucit so mnou zit, mam zvyky - nedal by to hocikto :D. s byvalym snubencom sme sa na vsetko zhodli, co som povedala to spravil, ale mozno mi chybalo take to oponovanie, ,,buchnutie do stola". nudilo ma to - a to, ze bol neskutocny nervak a urazlivy nepovazujem ze ,,buchnutie do stola". vzruso je fajn. hlavne udobrenie a objatie 🙂. takze zienky dakujem Vam este raz za Vase nazory a skusenosti. inak gynekologicka mi taktiez povedala, ze aby som nemala ocakavania, ze na prvykrat sa nam zadari. ze vekom aj vajicka stracaju svoju zivotaschopnost. mi hovorila, ze ona rodila po tridsiatke ale cele tehu bola v nemocnici. takze teraz potrebujem aspon nieco schudnut (ano, mam nadvahu) a v decembri to skusime. uvidime. budem verit, ze vsetko bude v poriadku. som sa Vam trosku vyrozpravala. inak tu menstruaciu moze ovyplyvnovat vela faktorov. a podla mna vela robi aj stres. neustale sme v strese. ja som po vysadeni antikoncepcia mala menzes pravidelny ale odkedy mam tohto priatela, tak nepravidelny. meska aj 6 dni. uvidim, ako si budem sledovat potom ovulaciu. v minulosti som si robila parkrat ovulacne testy ale sice som nikdy nezachytila uplne vyraznu ciarku, ktora ovulaciu indikuje, ale nejaka tam bola. ale pri ovulacii vobec som nespinila ani nespinim. ja si to vzdy domyslim podla vytoku, ale tak kazda zena nemusi mat ovulaciu a vytoky su rozne.

adjuska
autor
16. aug 2019

@janynyna tesim sa s tebou a dakujem. ono az pri takychto veciach si clovek uvedomi, ze zivot je strasne krehky a je zan naozaj vdacny..

adjuska
autor
16. aug 2019

@saskia_98 dieta je dar, vzdy som to tak brala. bola by som stastna prestastna ak by som mala to jedno, tak ako ty. aj ked mam myom tak neviem, ci som inak v poriadku. rozumies. vzdy tam nieco moze byt. alebo u partnera. keby nieco, to budeme samozrejme s priatelom riesit. ale napr. mam kamosku ktora ma 31 a pokusaju sa viac ako rok o babatko. ona je v poriadku, on k lekarovi ist nechce, tak ho nenuti.. toto by som nedala

adjuska
autor
16. aug 2019

@gabuliacik toto povedala gynekologicka aj mne, ze myom urcite narastie ale ze porodne cesty by mali byt volne. ale tiez mi povedala, ze operacii sa nevyhnem.. ak sa mi podari otehotniet a zaroven porodit do tych dvoch rokov, tak myom bude mat 5 cm a vtedy pojdem na operaciu. ja som predtym ani nevedela, ze nieco taketo existuje.. drzim ti palce, aby si mala babatko

adjuska
autor
16. aug 2019

@cee_68 to si mala fajn. len treba ratat vzdy aj s tym horsim. kazda sme ina. je super, ze u teba to bolo takto

adjuska
autor
16. aug 2019

@ladynkahe gratulujem a silno ti drzim palce nech je vsetko v poriadku

adjuska
autor
16. aug 2019

@chvostik1 gratulujem ti. mne lekarka povedala, ze bude len rast, tak uvidime

gabuliacik
16. aug 2019

@adjuska ja som v 34tt,babatko je uz na ceste😍
Preto som ti aj pisala,aby si vedela,ze sa to da. S obmedzeniami,ale zena vydrzi vela. Drzim palce,aby si co najskor bola aj ty v tyzdni ako ja😉

adjuska
autor
16. aug 2019

@chvostik1 fuha v tomto sa nevyznam. ja ked neviem ze co, tak vela citam na nete. clanky, diskusie.. ak to tak citis, tak sa pokuste o druhe babatko, drzim palce

adjuska
autor
16. aug 2019

@beronsche prave toto, ze sa bojim tej operacie. stat sa moze vselico a vela som citala o tom, ze museli vybrat maternicu.. takze uprednostnim tehotenstvo nech mam aspon jedno babatko a potom aj tak musim ist na operaciu. ale keby mi aj vybrali maternicu tak budem v ramci moznosti v poriadku lebo budem mat aspon jedno dieta

adjuska
autor
16. aug 2019

@gabuliacik jej, tak silno gratulujem a velmi ti dakujem za podporu 🙂

adjuska
autor
16. aug 2019

aj Vam vsetkym dakujem za podoru. aj ked je na konika vela hejtu, tak sa tu najdu aj normalne zeny... dakujem ;)

lenadka
16. aug 2019

@adjuska že mám myom som sa dozvedela na preventívke keď už som mala dve deti. Mal 1,5cm. Keď som otehotnela mal 4cm. Nebol žiadny problém. Pri pôrode som mala problémy museli mi čistiť maternicu. Teraz na preventívke myom nikde. Zrejme ho odstránili vtedy...

gabuliacik
16. aug 2019

@lenadka a rodila si ako? Mne sa totiz poposuvali hore,takze nie su v porodnych cestach a vraj mozem rodit normalne...

saskia_98
16. aug 2019

@adjuska moja suseda ma 34, jej partnerovi taha na 40 a stale nemaju babatko lebo ona je v poriadku, podstupila rozne vysetrenia, prefuky ale manzel sa zatal ze on nepojde k dr a tak nesiel no dieta do dnes nemaju ..

chvostik1
16. aug 2019

@adjuska mne tvrdili v nemocke pocas tehotenstva to iste ked mi ho nasli ale dcerka sa mu v brusku pravdepodobne povyhrazala fyzickym nasilim ak sa bude roztahovat viac nez ona, tak si to ten moj parazit razit asi radsej rozmyslel 😃 Nj, teraz, mi je uz smiesne, ale tych tehotenskych 6 mesiacov mi do smiechu veru nebolo.... Ono nikto dopredu nemoze vediet ako sa ten myom bude spravat. Citala som aj o babach, ktorym sa uplne vstrebal.

adjuska
autor
16. aug 2019

@saskia_98 inak takyto pristup zo strany partnera by som nezvladla. by som sa s nim o tom hadala od rana do vecera, len aby isiel na vysetrenie. je to nezodpovedne a vobec nemysli na tu partnerku. tak ako aj ten moj znamy, ktory tiez odmieta ist k lekarovi

adjuska
autor
16. aug 2019

@chvostik1 tak super, zvladli ste to. mne za tri roky narastol o viac ako 2,5 cm takze je podla mna nepravdepodobne, ze sa vstreba alebo zmensi, ale ved stat sa moze vselico. Uvidime

kakatulik
16. aug 2019

@adjuska na tvojom mieste,by som sledovala,či myom raste. Choď o tri mesiace na kontrolu aby si vedela,lebo tieto intramuralne majú tendenciu rast. Ale, nemusia. Ak by nerástol pokúsila by som sa otehotnieť,lebo 3cm ešte nie je nič hrozne. Ak by ale rástol,dala by som to von a tehotenstvo odložila. 6mesiacov po operácii sa môžete opäť začať snažiť.
Ja som si sama nahmatala myom, ktorý mal už 5cm. Operácii dom sa všemožne bránila,ale nakoniec som sa jej nevyhla. Keď mi ho vyberali,mal však 11cm. O maternici som neprišla.

lenadka
16. aug 2019

@gabuliacik rodila som prirodzene myom bol na zadnej stene maternice.

gabuliacik
16. aug 2019

@lenadka a hned po porode ti to riesili?

lenadka
16. aug 2019

@gabuliacik nič som neriešila, počas pôrodu sa mi neodlučovala placenta, začala som silno krvácať, nestihli ma ani uspať museli mi čistiť maternicu pri vedomí a vtedy ho zrejme vybrali, nakoľko brali von všetko radom. Na preventívke pred týždňom som ho tam už nemala.

gabuliacik
16. aug 2019

@lenadka ouuuu,dufam ze sa mi toto nestane...

lenadka
16. aug 2019

@gabuliacik vieš čo bola som v šoku takže som necítila bolesť iba som sa celá triasla bola mi zima a chcelo sa mi spať. Vôbec si to nepamätám ako nejakú traumu, vtedy mi to bolo tam trochu fuk (veď vravím šok).
Tebe sa to zrejme nestane to nebolo kvôli myomu, malý mal dve placenty-také trochu raritné (možno preto že pôvodne to boli dvojičky a jedno zaniklo) . Jedna vyšla druhá nie.

gabuliacik
16. aug 2019

@lenadka ahaa,chapem... dakujem. Vela zdravicka prajem

lucinkaboz
20. apr 2022

@beronsche kde ťa pros.operovali?

olivia_s
12. máj 2023

@adjuska ahoj, mozem sa opytat ako dopadlo snazenie o dieta? Podarilo sa? 🙂

lucinkaboz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz