Ovulačná bolesť

sylwi
23. máj 2013

Zdravim, dnes som bola u lekara lebo ma uz asi tri dni vzdy v mesacnych intervaloch boli podbrusko je to taky tlak citim ho stale. Tak som si pre istotu dala urobit rozbor mocu ale vsetko ok. aj som si myslela. Minuly mesiac som mala tieto bolesti presne dva tyzdne pred Ms/ som 7 mesiac. po pôrode a periodu uz mam asi tri mesiace ale prvy mesiac taku normalnu, ale meska mi cyklus aj dva tyzdne.... Pozorujem, ze ked mam tieto tlaky a bolesti je to skôr neprijemne ako bolestene prvy den mam pocit ze som dostala svoje dni su to take bolesti a potom to ustupi a je to skôr len neustali tlak najviac ho citim v pohybe po curani pri sadnuti/sa to len zhorsi/.... Toto vsetko citim az po druhom pôrode a v tych dnoch mam vytoky su biele na vlozke zlte a som dost vlhka preto si myslim, ze by to mohla byt ovu. navyse mam v pravom boku uz asi treti den take pichanie raz tam je a potom zas nie je. Mozem mat tieto ovu. bolesti aj tolko dni? Napr. dnes je to menej ako vcera najviac to boli tak dva dni, ale citim to slate. Minuly mescia to po Ms uplne odislo. Brala som teraz antibiotika a tym sa mi to posunulo lebo v dnoch mojej ocakavanej Ms som mala len dva krat hnedo- cervene slabe spinenie.Tak cakam na prichod normalnej Ms... Na nejakom portaly som citala o Ovu. bolestiach a uplne sa to zhodovalo so mnou nebolo to tam nijak do hlbky popisovane. Lekar mi povedal, ze to môze byt aj hormonalneho pôvodu a, ze to mam sledovat, ale najskôr ovu.Myslite, ze mam ist gynekologovi? Mohli by to byt aj bakterie? Neviem ci tam ma ist na vyteri....Kazdy hovori nieco ine uz bol aj nazor ci to nie koniec hrubeho creva nakolko som trepala na zapal creva, ale nemam ziadne zaludocne problemy a ani hnacky/navyse poznam ako boli crevo/ takze som ot vyylucilaa opakuje sa to vzdy v tych intervaloch a potom to zmizne. Mala ste niekdo taketo problemy? Ako dlho a ake tie bolesti boli? Citala som, ze telo vysiela niektorym zenam signaly, ze si zvyklo zazvonit aby ma upozornilo ze je cas oplodnenia 🙂 Nakolko mam druhe dieta a nikdy pred tym som to tak silne nemavala po prvom tehotenstve som to tiez citila co som nikdy nemavala a teraz sa to este zdvojnasobilo. Pred tym to bolo jedno-dvoj dnove pichnutie a ten pocit ze mam ovu, ale teraz je to skoro ako Ms v inom rozsahu s inymi bolestami,diky moc, sylwi 🙂 sylwi

adrioska
23. máj 2013

@sylwi ja som tiez pred porodom nevedela co je to ovulacia, kedy je, ani PMS...mozno mierne PMS som mala, ze som vela jedla a tak, ale inak nic...ale po prvom porode sa to zmenilo, citim ovulaciu aj ked mi ma prist menzes...cyklus mam ako hodinky. Mavam tiez bolesti pocas ovulacie, minuly tyzden som to mala tiez, ledva som chodila,pomohlo, ked som si sadla alebo lahla. A ako som dvihala malu, tak to bolo horsie. Okrem toho ja mavam aj hnacky, jem piate cez deviate a neviem sa dojest, som naladova, zlostna, mavam depko stavy a toto sa strieda. Jaj samozrejme nafuknuta a ked prave nemam pazravu chvilku, tak mi je zle od zaludka. Proste vsetko mozne a ked to na mna pride, tak uz si len v hlave pocitam dni, ze ci to je ono. Najhorsie, ze to mam aj pred menzesom asi tyzden, takze furt nieco riesim. Ked som bola v puberte, tak som pocula, citala o zenach, ktore mavali hrozne PMS, ze aj zvracali a tak a ze to po porode zvykne zmiznut. No asi je to len mytus, lebo mne to proste po porode zacalo. Ja inak este aj kojim, tak asi aj to ma suvis, uvidim, ked dokojim, ci sa to upravi alebo nie. Zvyknu na toto radit Pupalku, da sa kupit v tabl., tak skus, mozno Ti to pomoze.

sylwi
autor
23. máj 2013

dik za odpoved, ja tiez este kojim dva niekedy tri krat za den maly je jedak 🙂 Ja som vedela u obidvoch Th ze mam plodne dni preto som mala vzdy aj rovnake datumy porodov, ale rozdiel bol v tom ze vtedy som mala len chut na sladke a chut na sex a teraz pri tych tlakoch no neviem, neviem 🙂 ....Chcem tym povedat, ze som akosi vzdy citila, ze mam ovu, ale teraz je to ten tlak ako hovorim pri sedeni zohybani aj behani. Mas teiz take mierne pichanie? Ja mam okrem toho tlaku aj v pravo dole take pichanie nie je to hrozne, ale citim to. Inak ako dlho mas tieto tlaky v podbrusi? Trva ti to dva dni? Alebo az kym nedostanem Ms/tyzden, dva?/ Ziadna kamoska to nema. Ja som vzdy otehotnela na prvy krat bez problemov ako raketa a vzdy som citila moje telo ale nie az takto fizicky.... Mas tie dni ked mas tlaky tiez take vlkho tam dole a aj to pichanie? Ja som minuly mesiac myslela, ze vyteciem.... 😀 A ta chut na sex bola neuveritelna .... To teraz po Op kolena a antibitikach a este som dostala výrus sa cítim ako babka, ale to podbrusko mi dava zabrat. Myslis, ze s tym treba ist na gyndu? Pocula som, ze mavaju nieco take aj zeny pri bakteriach, ale môj vytok je skôr biely a na vloz. zlty. Hlavne ma zaujma dokedy mas tie tlaky ci az kym sa nedostaví ms alebo len par dni, diky moc.Ps"
A inak to s tym jedenim a hnackami poznam moc dobre mam to podobne..... 🙂 S, sorry za chyby strasne sa ponahlam a slovensku gramatiku som nevidela ani neviem kedy co zijem v Nemecku