Padajúce vlasy po pôrode

eliska1309
27. jan 2014

Ahojte žienky. Nevedeli by ste mi poradit aky vitamin mi chyba? Som 3 mesiace po porode a strasne mi zacali padat vlasy. Co by som si mala na to kupit? dakujem za všetky rady. :o)

darina1952
27. jan 2014

@eliska1309 ...nič s tým neurobíš lebo je to úplne normálny jav - telo sa počas tehu vysílilo fyzicky a aj zásobami živín a teraz ako dôsledok všetkých tých telesných a hormonálnych zmien ti vypadávajú vlasy (býva to v období 3-6mes.po pôrode), neboj potom dorastú. Zvýš príjem vitamínov a minerálov - ber vit. pre tehotné aj počas dojčenia a o také 3mes by mala prísť zmena 😉

onlika
27. jan 2014

@eliska1309 , to je normalne, suvisi to so zmenou hladiny hormonov. Hormonalna hladina sa bude davat do kopy asi tak rok 😉. Maximalne si kup nejake tie vitaminy pre dojciace matky, inak nic ine teraz nie. A cakaj, naozaj to prestane 🙂

eliska1309
autor
27. jan 2014

hmm to by som mohla aj ine vitaminy lebo uz 2 mesiace nekojim prisla som o mliecko

onlika
27. jan 2014

@eliska1309 tak si kup v lekarni nejake na vlasy, poradia Ti, ale ako sme uz pisali, je to vplyvom tehotenstva a porodu a telo sa s tym skratka musi vyrovnat 😉

oblecenieavecicky
27. jan 2014

Mne pomohol jedine Forcapil, ale musela som užívať až dve balenia po sebe. A presne mi začali padať tri mesiace po pôrode, je to hormonálnou zmenou... Držím palce.

luba28
27. jan 2014

@eliska1309 ja sa s tym trapim uz 20 mesiacov a nezabera nic,...teraz som si dala kratsi strih a cakam,ci sa to neupravi,....lebo z mojej hrivy stale viac a viac ubuda,...

lalaboo
27. jan 2014

@eliska1309
@eliska1309 preslo to same, aj ked to bolo par mesiacov poriadne na nervy...teraz dorastaju 🙂