Padanie vlasov

baja_24
13. júl 2022

Dobry den,

zacnem tym, ze som uz zufala, co sa tyka mojho padania vlasov. Vyskusala som uz viacere tabletky, drahe sampony, sera...Mam histaminovu intoleranciu a mavala som nedostatok zeleza, ktore teraz preventivne uzivam, inak je vsetko v poriadku. Najvacsi problem je pri umyvani, kedy mi guce vlasov ostavaju medzi prstami a v odtoku uz ani nehovorim, normalne sa toho desim, ked si idem umyvat vlasy. Robim tak kazdy druhy den, lebo sa mi dost mastnia. Vlasy su riedke, bez zivota, objemu, mam kratsi strih, no ani to im nepomohlo. Trva to uz skoro rok, prosim, budem vdacna ked mi date akukolvek radu, recenziu na sampon/lieky, pretoze mi to dost zasahuje do sebavedomia a sposobuje depresie...Vdaka

ipi88
13. júl 2022

@baja_24 mala som taky isty problem a mne pomohli tabletky biotin. Vysledok po mesiaci uzivania je viditelny👍

taktotedanie
13. júl 2022

Navstivit kozneho lekara
Nenosite okuliare do dialky? Aj nekorigovana ocna vada ( hlavne astigmatizmus) moze sposobovat vypadavanie vlasov

kiwi3
13. júl 2022

v prvom rade treba mat vsetky vysetrenia na zapaly, stitnu zlazu atd. od samponu a nejakych tabletiek naozaj nic necakaj. ak mas inak vsetko ok, tak jedine, co ma preukazatelne vysledky, je minoxidil, ale treba si to davat do konca zivota, inak sa vsetko vrati naspat. a inak, taky biotin, to som brala aj rok a vysledok ziadny.

baja_24
autor
13. júl 2022

@taktotedanie Kozna doktorka mi davala tablety, z ktorych ma bolieval zaludok, potom sampon, z ktoreho som mala stale mastne vlasy...nosim okuliare do dialky, ale priznaky astigmatizmu nemam, resp o tom aspon neviem...

baja_24
autor
13. júl 2022

@kiwi3 Vsetky tieto vysetrenia mam za sebou a vsetko v poriadku, okrem teda tej hist.intolerancie

taktotedanie
13. júl 2022

@baja_24 mozno teda este preverit okuliare
Znamej zacali vypadavat po covide, zaplatila si dvojtyzdnovy pobyt v kupeloch a velmi jej to pomohlo