Padanie vlasov

ani_ina
9. dec 2020

Dobrý deň,
idem si po radu- začínam byť už dosť zúfalá. Ide o môj problém s hroznýn vypadávaním vlasov. Mám 25, vždy som mala hrivu, nikdy som s týmto nemala problém a teraz, mám asi polovicu vlasov preč. V júni som prestala užívať antikoncepciu po 6tich rokoch. Štátnice, korona, plus od septembra nová práca vo vedúcej pozícii, žiaľ aj úmrtia v rodine- stres bol enormný. Od októbra zhruba začalo padanie a trvá doteraz. Myslíte, že to môže mať súvis aj s vysadením/hormónmi ? Alebo ten stres, alebo všetko dokopy ? Pýtala som sa aj svojej gynekologičky, vraj to môže mať súvis, mám zatiaľ doplniť zinok/selén. Dopĺňam, ale výsledok zatiaľ slabý. Mám si nechať urobiť hormonálny profil, alebo riešiť to s obvoďákom, nech ma dakam pošle, alebo kožná ? Neviem, kde začať. Ak máte nejaké odporúčania, vitamíny, vodičky, či šampóniky, nechám si poradiť, za každú pomoc budem vďačná.

Ďakujem veľmi pekne.

deti95060810
9. dec 2020

stres.... mávam to aj ja. po čase mi začnú vlasy znova rásť... daj si magnézium - vyššie dávky

limetka69
9. dec 2020

pisem to tu as kazdy rok 🙂 pred zimou vsetkym viac vypadavaju vlasy, a uplne staci zinkosel z lekarne 🙂

deti95060810
9. dec 2020

@limetka69 a prečo práve pred zimou... to skôr po zime... aj zvieratám sa na zimu zahusťuje srsť... nedáva to logiku, aby vlasy vypadávali pred zimou...
a čo deti - nič také u mojich som nikdy nezbadala...

limetka69
9. dec 2020

@deti95060810 to neviem, ale je to tak 🙂

marcellka32
9. dec 2020

Vyšetrenie štítnej žľazy...ak bude ok, brať veniru z lekárne vnútorne, nemať stres...padali mi hrste vlasov, začala som brať veniru a už po týždni mi vypadne len pár vlasov... odporúčam....skúšala som aj biosil, biohair, vlasové hnojivo

ani_ina
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renata1405
9. dec 2020

Je to z vysadenia hak. Pocas uzivania ti urcite nevypadol ani vlas lebo tie umele hormony ti ich drzali.Teraz ked si vysadila tak vsetky vlasy co by ti mali vypadat pocas uzivania ti vypadnu teraz. Nie je to trvale narastu ti nove len to bude nejaky cas trvat. Ak neni problem s peniazmi skus mezoterapiu.

marcellka32
9. dec 2020

@ani_ina áno presne toto a brať aspoň 3 mesiace

marcellka32
9. dec 2020

@renata1405 bola som na plazamaterapii a výsledok minimálny

renata1405
9. dec 2020

@marcellka32 tak ja som uz videla vysledky po 2 tyzdoch a stacili mi 3 kury akurat teraz mam ten isty problem tak nabuduci tyzden zacinam zas s mezoterapiou. Tak uvidim.

zuz2022
17. okt 2022

@deti95060810 dáva to logiku. Vypadávajú preto, lebo v lete sa držali na hlave ako ochrana pred UV žiarením, na jeseň ich už nepotrebujeme. A vypadávajú, aby na zimu mohli narásť zase nové, ako ochrana pred chladom. Boli na to robené vyskumy, ktoré potvrdili, že človek má najväčšie percento vlasov v telogennej (vypadavacej) fáze práve na jeseň