Pálenie hrdla

somavi
22. máj 2017

Ahojte , uz skoro rok ma trápi pálenie hrdla . Niekedy sa stane , ze par dni nic a potom zase. Výter mi vyšiel v poriadku. Ďalej sa nic nerieši , ale je mi tl velmi nepríjemne. Nemáte skúsenosti , resp nejakú radu co by to mohlo byt ? Dakujem , uz som z toho zúfalá .

zuzana76
22. máj 2017

@somavi aj ja to mavam, ale podla mna je to z kyseliny, reflux

mondurik
22. máj 2017

Ahoj @somavi,mna tiez pred par roky stale palilo hrdlo,obvodna,ani krcna nic nezistili.... :( trvalo to rok,uz zufala som opat isla krcnej,ze to nie je mozne a po roku stazovania mi zistili polyp na hlasivkach.... Skus teda krcnu,ak si nebola.

anabeth
23. máj 2017

môže to byť aj od nezistenej alergie- stále ti zatekajú hlieny a to dráždi hrdlo
nie každá alergia sa prejavuje dramaticky

papulienka48
23. máj 2017

Ak si bola iba u svojej obvodnej tak jej povedz nech ti vypíše výmenný lístok na krčné a podľa mňa by stálo za to sa objednať aj na alergológiu keby čosi. Ak ti na niečo prídu na tom krčnom tak môžeš kľudne zavolať, že už tam nepotrebuješ ísť 🙂 Ale popýtaj sa takto na vyšetrenie sama ak ťa doktorka neposlala sama od seba, na to máš právo

staronova
23. máj 2017

Gastro-reflux.

eliska13
23. máj 2017

@somavi uzkost?psychika, alebo od zaludka

cajchana
23. máj 2017

Reflux. Ja som si s tym tiez presla. Treba vylucit niektore potraviny ako napriklad rajciny, kecup, proste take sladko - kysle veci a malo by to postupne ustat. No treba si zajst na odborne vysetrenia aby sa to potvrdilo a nasadila sa liecba

monullienka1
23. máj 2017

Ja to mam teraz, uz som bola aj u krcneho a nic vazneho mi nezistili, vraj to je virusove, mam to vo vsetkych dychacich cestach a potom mi to moze drazdit sliznicu a to pocitujem ako bolest, mam si striekat jox, vitamin C mam uzivat, paralen a do nosa sprej, ale nepomaha to :(
@cajchana prosim ta a ako sa prejavuje ten reflux, ze sposobuje bolest hrdla?

jakubjakovae
19. feb 2020

@monullienka1 zistili vam nieco ohladom toho palenia hrdla?sestre sa nieco podobne deje...pali alebo trpne jej v hrdle a nevie z čoho....

zuwa78
20. mar 2024

@jakubjakovae zistili sestre niečo ohladom toho palenia v hrdle?
@monullienka 1

jakubjakovae
20. mar 2024

@zuwa78 no,sama zistila,že to má od chrbtice

zuwa78
20. mar 2024

@jakubjakovae to faaakt?Ja mam mega velke problemy z krčnou chrbticou.....nikdy by som si ani nepomyslela ze by to mohlo spolu suvisiet....
Ponikla neake rehabilitacie?ma to palenie este?

jakubjakovae
21. mar 2024

@zuwa78 určite z chrbtice....cvičila cviky..len neviem ake

zuwa78
21. mar 2024

@jakubjakovae ok,dik za info.....pozriem si neake

natty0987
26. mar 2024

@jakubjakovae ahoj ja som pol roka trz riešila chrbticu krčmu aj lopatky ma dosť boleli ale z hrdlom som nemala problemy. Len teraz ma začal mierne paliť taky zlý pocit a vykašlavam hliny.Mam pocit že keď nevyplujem ten hlien že moje hrdlo sa vyšší ako náhle ten hlien vypočujem hneď mi je lepšie nemali to až tak. Nemôže to byť dánska angina alebo iba bolesť hrdla?

jakubjakovae
Včera o 07:46

@natty0987 ja netuším...

zuwa78
Včera o 08:45

@natty0987 aj ja po Velkej noci idem riesit chrbticu a krcnu. Ohladom toho palenia v hrdle som dostala silny antioxidant kyselinu alfa lipoovu 400 mg.....taketo potiaze noveho druhu uz lekari preberaju na kongresoch ...a ta kyselina sa velmi osvedcila....
Plus musim dat pozriet vit.a mineraly ..povedal ze je to velmi dolezite....a ze co raz viac a viac ludi prichadza z tym palenim.....