Pálenie pošvy

katka2505
24. máj 2016

Ahojte baby. Od minulej stredy ma začala páliť pošva. Mala som presne 14. deň cyklu, čiže mi začala ovulácia. Nemám podozrivý výtok, ani farbou, ani pachom, s močením problém nemám, chodím pravidelne, nepáli ma a ani nemám zmenu farby ani pachu moču. Len vonkajšie pálenie. Na noc som si začala dávať Gynoflor a z vonka potierať mastičkou Fungicidin. Cez víkend mi to ako keby prešlo a zdalo sa mi, že je všetko fajn. Ale od včera sa mi pálenie vrátilo, nie je už také silné. Cítim však miernu bolesť v podbrušku a v krížoch. Nie je stála, len raz za čas. Okrem toho ma strašne bolia prsia. Takéto príznaky mávam cca 1 - 2 dni pred menštruáciou. Tú mám však dostať až budúci týždeň vo štvrtok.
Chystám sa zbehnúť vo štvrtok ráno ku gynekológovi. Chcela som len radu, či ste sa už s niečim podobným stretli a čo vám doktor povedal. Pálenie som mala už viackrát, no nikdy žiadne iné príznaky.

seahorse27
24. máj 2016

Palenie bez iných priznakov moze byt aj prejav alergie - nezmenila si praci prasok, avivaz, slipove vlozky? Mozno ti vadi primes pelyesteru v spodnom pradle...Mne toto povedal gyekolog, ked som mala svrbenie a ster negativny...

katka2505
autor
24. máj 2016

@seahorse27
Práve že som nezmenila nič, ani pracie prostriedky, ani kozmetiku, ani nič podobné. Dokonca spodné prádlo po opratí žehlím..uvidíme, čo mi povie

seahorse27
24. máj 2016

@katka2505 Vsak spravi ster pravdeodobne a potom sa uvidi...ved mozno tam daco vykultivuju a dostanes cielenu liecbu 🙂

katka2505
autor
24. máj 2016

@seahorse27
no dúfam, je to veľmi nepríjemné.. ☹

mamica
2. jún 2016

@katka2505 ako si to nakoniec vyriesila? bola si u gynekologa ci si sa z toho dostala sama?

moncurienula
3. jún 2016

@mamica ja si myslim, ze pri takomto probleme by mala prva cesta viest k lekarovi. Predsa len palenie moze sposobit cokolvek. Nemusi to byt nic vazne, ale aj moze. Treba si dobre zvazit, ci sa chce clovek zahravat so zdravim.

magduslinca
3. jún 2016

Ahoj @mamica. Záleží či tomu niečo predchádzalo. Nezmenila si kozmetiku, prací prášok, materiál spodného prádla alebo niečo podobné? Možno by na začiatok pomohlo keby si si upravila stravu, pretože aj to zvykne v mnohých prípadoch pomôcť. Vyskúšaj....nič za to nedáš predsa. Držím palce 😉

mamica
3. jún 2016

@moncurienula ved ja mam aj v plane ist k lekarovi, len mozem ist az buduci tyzden pretoze mi to casovo nejako nevychadza :/ preto som rozmyslala ci dovtedy nieco nevyskusam, co by mohlo moje palenie trosku utlmit :/
@magduslica praveze nic som nemenila 😢 upravit stravu? akoze ako, co by som mala vylucit?

beatex
4. jún 2016

@seahorse27 áno, pokiaľ je nejaký problém so svrbením tak by som išla tiež postupne a skúšala čo mi teda prekáža... kludne to môže byť napríklad aj tým práškom na pranie nehovoriac o tom že kvalita toho istého prašku na Slovensku a Rakusku je úplne iná 😒

beatex
4. jún 2016

@katka2505 podarilo sa ti prísť nato čo to teda bolo???

magduslinca
4. jún 2016

@mamica Tak aspoň tú stravu vyskúšaj zmeniť. Mám kamošku, čo musela kvôli takýmto gyn problémom vylúčiť mliečne výrobky lebo jej nerobili dobre. A mne sa osvedčilo menej sladkého v strave. Myslím, že keď človek úplne vylúči sladkosti tak úspech sa čoskoro dostaví. Ja som mala problém úplne vylúčiť sladké, tak som to aspoň zredukovala. Vymenila som čokoládu za banány a ovocie a výsledky sa dostavili.

mamica
5. jún 2016

@magduslinca lenze ako zistim co by som ja mala vylucit aby sa mi polepsilo? tak skusim najprv vylucit sladke a uvidime co to prinesie. Aj ked moc tomu neverim ze by to mohlo pomoct ale za vyskusanie predsalen nic nedam. U mna nie je problem vylucit sladke cize v pohode 🙂

moncurienula
5. jún 2016

@mamica casovo ti to nevychadza? na doktora by si clovek mal najst vzdy cas. Predsa len zdravie mame len jedno a mali by sme sa on prikladne starat 😉

beatex
5. jún 2016

@magduslinca len problém je ten že u každej ženy môžu byť tieto problémy spôsobené ale úplne niečím iným. U jednej to môže byť prášok, u inej kozmetika, u ďalšej strava. Ale postatné je skúšať hľadať kde je pes zakopaný...ako sa to hovorí 🙂) lebo niekde tie problémy začať museli. @mamica ako dlho ťa toto trápi? keď si spomenieš v akom období cca začali, tak skôr ti dôjde, čo ti ich mohlo spôsobiť.

magduslinca
6. jún 2016

@mamica Pokiaľ to nie je u teba problém tak nemusíš ani váhať. Určite to prospeje tvojmu telu.
@beatex Veď práve to. Lenže treba prísť na to, kde je ten problém. Často býva problém v strave, ale nehovorím, že to tak za každým samozrejme musí byť ;)

katka2505
autor
6. jún 2016

Nakoniec to baby dopadlo tak, že ako som doužívala poslednú 6. tabletu Gynoflor, tak mi to našťastie prestalo, takže doktorovi nakoniec nešla..hneď potom som minulý týždeň dostala menzes, teraz mi má končiť, takže pôjdem pre istotu po skončení a poviem mu, aké problémy som mala.. Aj tak chodievam každý rok v júni na prehliadku..Ale neviem z čomu mi to mohlo začať, nemenila som aj kozmetiku, ani prášok na pranie...Niekedy možno zo stresu alebo nejakou zmenou hormónov..

beatex
8. jún 2016

@katka2505 to si mala šťastie, že ti to prešlo, lebo väčšinou zbaviť sa takýchto problémov je beh na dlhé trate...tak možností je viac, čo to mohlo vyvolať - najhoršie je, že naozaj u každej ženy tieto problémy môže spôsobiť niečo iné. Potom daj vedieť ako si pochodila u gyn. som zvedavá, čo na to doktor povie. Ach jáj, máme to my ženy problémy ☹

marietuska
8. jún 2016

tak možností je veľa, prakticky každučká hocijaká baktéria, spôsobuje pálenie v pošve, štípanie, rezanie....všetky sprievodn prejavy,môže to byť iba z stravy,ak ješ veľa sladkého, môže to byť zo zápalu moč. ciest, môžeš mať zápav tele, môžeš mať premnožené baktérie,prípadne môžeš reagovať na materiál nejaký, prípadne môžeš reagovať na partnera,ak máš sex s niekým, jeho baktérie sa ti tam ohl idostať, prípadne môžeš jesť niečo čo ti nerobí dobre, prípadne si sa moc zahriala na slnku a zapárila si sa, prípadne z vložiek, prípadne z prádla spodného..

možností je XYZ ..

no mne na pálenie nič nezabralo dlhé roky,dodnes nik nevie prečo ho mám, všetko je negatívne. takže bud rada,ak ti to prešlo,ak nie,tak skús anionove vložky, nie je to kravina,mne to jediné začalo pomáhať, a nepoužívaj žiadne nové prášky, gély na sprchovanie, žiadny lactacyd nič, to ma ešte viac pálilo, a po sexe s avždy umy a vymoč, jedz menej sladkého a skús si kúpiť nie canesten ani žiadne iné hovadiny,ale obyčajné lactobacily do pošvy na zavedenie ..a zmierni sa ti to..mne to takto pomohlo a pálenie už také hrozné nemám..po rokoch...veľa šťastia

charity
8. jún 2016

@katka2505 Je to malo pravdepodobne, ale drobne lokalne zapaly po tele vznikaju pri histaminovej intolerancii. Tak len pre istotu Ti to pisem, keby sa to opakovalo...

hanboo
15. jún 2016

@beatex veru..taketo problemy mame len my.. chlapi si ani len nevedia predstavit ako im je dobre, ze nemusia riesit taketo zdravotne problemy. My sme tam dolu nachylnejsie ovela viac ako oni 😔 ale tak ani by som im to nepriala. Pretoze tiez som si palenim presla a to naozaj neprajem ani najhorsiemu nepriatelovi 😖

luciferkax
15. jún 2016

@katka2505 mne sa to začalo stávať po kyrete, zrejme sa mi narušila flora, pomohlo zaradiť do stravy acidko a jogurty so živou kultúrou

janula2511
15. jún 2016

Mne zvykne páliť ked mam parfemovany toaletny papier.takže taký ja nemusím.

katka2505
autor
16. jún 2016

@janula2511
tiež tieto výrobky nepoužívam, lebo mi to vadí...ani papier, ani vložky, ani vlhčené obrúsky...

jema_suri
16. jún 2016

@katka2505 ja som to mala pár krát keď som mala zápal vaječníkov a chytila sa mi aj pošva a vtedy ma veľmi pálilo a tiež ma bolelo v podbrušku..

mamazem
16. jún 2016

Ahojte, odporúčam kombináciu Gynex + aniónové vložky.
Gynex 3x5 kvapiek. Podľa našich skúseností a vašich ohlasov zaberie cca na 3. deň 🙂, ale užívajte 3 týždne...
https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...

beatex
16. jún 2016

@hanboo máš síce pravdu v tom, že sme náchylnejšie na takéto gyn problémy, ale zase keby sme si dávali o trošku viac pozor tak je možné že by sme sa ich dokázali vystríhať. Ale tak to KEBY...
@janula2511 parfémovaný papier som kúpila raz v živote a čo potom nastalo tak to bolo priam peklo. Odvtedy ho v drogérii zďaleka obchádzam.... 🙂

marietuska
16. jún 2016

nikdyyyyy uz ziadne obrusky,nic parfemovane,ked vidim farebne papiere a parfemovane papiere tak sa mi da zvracat.nikdyyyy
ani nic podobneeeee boze

hanboo
21. jún 2016

@beatex tak pokial zena vie, co jej sposobuje problemy, co ju drazdi tak urcite by sa dalo vyhybat takym veciam, ale su zeny co nemaju tusenie, co im moze sposobit taketo patalie ☹

paulucha
23. jún 2016

@marietuska Tiez mam rovnaky nazor. Pred par rokmi som neustale kupovala vonave toaletne papiere, taktiez aj vlozky vonave a velmi dlho mi trvalo kym som prisla na to, ze prave to je to, co mi nerobi dobre. Dokonca velmi dlho som sa umyvala aj sprchovym gelom dolu a nic...ale za par rokov u mna take problemy prepukli ze az. Odvtedy uz ziadny sprchac ale intim gel a ziadne vonave nacackane papiere ani nic take. Velmi ma to vtedy prekvapilo, ze takato v podstate banalita moze vyvolat taketo problemy

prirodka
24. jún 2016

@beatex ...a ešte doplním, dbali viac na prevenciu 🙂