Pálenie záhy

suzi212
12. jún 2022

Ahojte. Už dlhšiu dobu pociťujem taký divný pocit pálenia v ústach,čo mi prechodza smerom dole k žalúdku...Bolesti nemám aj chuť na jedlo je velka.Vacsinou to mám po sladko
a pecive ale poslednu doby už po každom jedle...Obcas mám pocit že by mi zostali čosi v krku..Je to dosť neprijmne,čo by ste mi na to poradili ..som objednana aj na vyšetrenie krvi a stolice...Myslíte že by bolo dobré zájsť aj na gastro? Čo vám na takéto pálenie zaberá?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzi212
autor
12. jún 2022

@cocolino234 ja si tiež myslím že od pôrodu mi to akosi zostali a je pravda že som tomu moc nepomohla keďže jem hltavo pri deťoch a veľmi rýchlo

dominikak4
12. jún 2022

Určite choď k lekárovi, prešla som si týmto. Pomohlo mi spávať tak, že vrch tela od žalúdka som mala vyššie - podkladala som si matrac vankúšmi a časom som si našetrila na elektrický polohovateľný rošt, väčšinou sa mi to tam povylievalo v noci a potom to cez deň pálilo, štípalo. Treba tiež upraviť stravu, môžeš jesť všetko, ale v malých porciách, často a pomaly a piť veľa vody najlepšie s trochou citrónovej šťavy. Veľmi mi pomáhali tie rýžové suché chlebíky, alebo nejaké suché piškóty. Po tomto režime sa mi to samé ustálilo a fungovala som a spávala zas normálne. Zvyklo sa to objaviť na jar a na jeseň nárazovo, to som sa vždy vrátila k režimu. Lieky od lekára mi moc nepomáhali, neviem prečo, ale mňa to po liekoch ako je Helicid pálilo ešte viac....

dominikak4
12. jún 2022

Samozrejme cca 3 hodiny pred spaním nejesť a najlepšie najesť sa v rozumnom čase, ja som napríklad nemohla jesť po 20.00 hod. lebo vtedy mi už žalúdok pomaly trávil a v noci sa mi to vylialo do pažeráka a bolo úplne jedno či idem spať až o polnoci. Teraz nemám problémy a tiež sa pri synovi najem až keď zaspí a to je často po stanovenom čase, ale viem, že nerobím dobre a koledujem si zas o problém.

ika11123
12. jún 2022

@suzi212 niečo podobné som mala aj ja treba zmeniť stravovacie žiadne pečivo káva sladkosti mne ani mliečne výrobky nerobili dobre ....pomáha mi jablko mandle fatra vybublinkovana jesť menšie porcie pred spaním nejesť a mať vyššie zahlavok na raňajky si robím pohánkovú kašu určite to gastro lebo môže to byť aj HP alebo bakterie premnožené na to zas pomáha oregano

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
schoke
28. jún 2022

@suzi212 poviem vam moju skusenost zo zahou,zacalo to po 6rocnom rozchode,prisli akosi casto zahy ale nejak som to nevnimal postupom casu asi po roku sa mi tie zahy dosť zhoršili ale kaslal som na to daval som si sodu bikarbonu,uz to bolo take silne že zo zahy ma bolela cela hrud a cela chrbtica,tak som to šiel riesit,isiel som na hadicu ku doktorovi a ten mi tam nič nenasiel len podrazdeny zaludok,dal nolpazu a povedal musim mat stravu,tak 2roky som sa snazil aka strava mi sedi,skusal som aj abstinovat s alkohol abstinovat s čokoladou ale zahanstale bola az nakoniec som zistil že mne zahu robi hlavne korenie,napriklad ked som si dal chleba a na niektorom je kmin tak aj to mi robilo,od vtedy do žiadneho jedla nedavam korenie,trochu soli a chuutim to zeleninou,aj ked paprika čerstva mi vie niekedy spravit zahu tak tu si moc nedavam,snad som niekomu poradil(korenie ktore nemozem,ako napr…mleta paprika,kmin,kari,bujon,cierne korenie atd štiplave)vyskusal som pit pol roka fatru,je vynikajuca,zahu zaženie ale nevylieči