Pálenie záhy. Ako sa ho zbaviť?

bellezza
31. aug 2006

Milé tehulky,
neviem či aj vy máte ten problém, že vás po každom jedle páli záha, alebo máte kyselinu, mne to komplikuje život hlavne podvečer a v noci, niekedy mám pociť, že idem zvnútra zhorieť. Ktoré jedlá alebo nápoje pomáhajú na tento neduh? nejaké špeciálne minerálky, niečo zásadité mi neviete poradiť? viem, že na to trošku pomáha mlieko, ale to je dosť slabé a pomôže to iba na chvíľu.
Vďaka za rady.

martinkamm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ambret
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petruci6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
khakika
15. dec 2008

Ahoj holky, taky mě pálí žáha jako ďas, ale pomáhaj mi pastilky tums, jsou docela dobrý a doporučil mi je doktor, tak se můžou v poho brát 🙂

lucinka7988
18. dec 2008

Pro mě bylo pálení žáhy a bolest pod žebry to nejhorší na těhu ☹ ☹

makka
18. dec 2008

Ahoj holky, můžete mi prosím některá poradit? Sice ještě nejsem těhotná, menstruace mi má přijít 27. 12. Jenže cca 14 dní mě pálí žáha a cítím se, jako bych měla mít chřipku. Prostě se nějak necítím, únava, bolesti břicha. Neměla jste některá také takové příznaky před otěhotněním? Díky

simone
18. dec 2008

na paleni zahy pomaha mliko,pit po malinkatych douscich,ale ted nevim jestli teple nebo studene. Ja to pila u male v tehu,protoze me tak palela zaha,ze se mi chtelo zvracet,tak jsem si to nekde nasla tu radu a zabiralo to.

jasminka
18. dec 2008

makka, mna zaha zacala palit az ked som mala uz dost velke brusko a maly mi zacal tlacit na zaludok

petruci6
18. dec 2008

mna tiez,az ked mi kopala do zaludka,takze to ako tehu priznak pred menstruaciou nebude

majatob
18. dec 2008

holky, me pomohlo nejist citrusy, po tech jsem "umirala" a kdyz jsem je nejedla v pohode 😀

petruci6
18. dec 2008

ja zasa nemozem nic kysle,typ tehu jedla 😀 napr kysle ukorky,kys kapusta a tak...

lucia375
18. dec 2008

Mna pali zaha najviac po kysnutych kolacoch, ktoré mam fakt rada, ale zistila som ze najhorsie je ho vecer a v noci takze doobeda si ich este môzem dat ale neskôr uz nie.

sssimi
19. dec 2008

Babulky mňa pali záha od začiatku tehotenstva.... a to pravidelne každý deň... pred tým som mala pálenie len z gulášu....

Ja môžem odporučiť Gastrotuss - je určený pre tehotné ženy aj deti. Má takú malinovú chuť a je to husté ako jogurt.... Pomáha hned. 1 sáčok stojí cca 15sk, ale dá sa rozdeliť aj na 2 krát. Ja si ho dávam len na večer a mám ho odporučany od mojej gynekologičky...

A z tých domácich: Dajte pozor na plnotučné mlieka, pretože tie kyselinu vyvolávaju. Na zastavenie iba nizkotučne alebo odtučnené mlieko....
A taktiež pomáhajú pukance - zaručene....

Inak ja mám kyselinu zo všetkého. Aj ked si dám minerálku 😖

http://www.nipa.sk/fotosutaz.php?id=16&sid=1
Babenky ak budete chcieť zahlasujete za mna 😀

riskokatka1
19. dec 2008

no,tak mňa pálilo čast a veľmi,nech som zjedla čokoľvek.Trošku zaberal maces,ale keď som si ľahla spať,tak to bolo na nevydržanie.Ešte mi pomáhalo ležanie na ľavom boku.To mi poradili v lekárni,vraj sa tak niečo stlačí a kyselina nejde hore.

luciauk
20. dec 2008

ahojte, ja som mala ukrutné pálenie záhy a bolesti pečene vo všetkých tehotenstvách. naposledy mi veeeeeeeeeeľmi pomohli pastilky Rennie. vraj sa idú predávať aj na Slovensku, môžu sa aj v tehotenstve, tak ich odporúčam 😉

luciusek
20. dec 2008

Ahojte holky,můžu se přidat?Jsem ve 27 týdnu a žáha mě pálí úkritně a to po jakémkoliv jídle.Taky cucám renie a docela to pomáhá. 😉

mufo
22. dec 2008

cafte babizne, tak palenie zahy a kyselina je nieco desne 🙄 .Ja to mam uplne od zaciatku tehu, nepomaha nic, ani rady starych mam ani lieky...pred tyzdnom som skoncila v nemocnici na gastroskopii- no hruuuza.Toto je asi to najhorsie z tehotenstva- teda pre mna.Lebo je to nonstop od rana do vecera- vecer najhorsie.A to som predtym netusila co je zaha...tak vam drzim palce vsetkym nech to aspon "odzahujeme" do uspesneho konca 😉

khakika
23. dec 2008

Ahoj Mufo, to tě poslali na gastroskopii v těhu???? 😨 to teda musel bejt zážitek bez částečný anestezie. Mě tam poslat nechtěli, že prej bych musela bejt hodně velkej hrdina, abych tu hadici spolkla bez jakýchkoli utišujících léků.

sali
26. dec 2008

Ahojte ! Ja som tiez vyskusala na palenie zahy vsetko mozne a nič mi velmi nezaberalo. V poslednom čase mi však zaberaju žuvačky Airwaves mentolove. Skuste mozno pomozu aj Vam.

vinka
26. dec 2008

Sali a nezaberá ani mlieko?Mne toto zaberá.Lebo pálenie zahy je nadmerná žaludočná kys.a mlieko kyslost stahuje.Niekedy nestačí len pohár niekedy musím ho vypit až liter. 🙂

margarita
26. dec 2008

mne zacalo palenie zahy asi v 4.mesiaci, a asi 3 tyzdne som nebola schopna poriadne jest kvoli tomu, vtedy som vyskusala vsetky mozne babske recepty, a mlieko pomahalo, ale len tak akutne...po polhodine sa to vratilo...jedine, co mi naozaj zabralo, bol maces. teraz posledne 2 tyzdne to mam opat, ale uz aspon nezvraciam kvoli zahe 😉
a je to ako so vsetkym inym - kazdej ine pomoze a zaberie...takze skusajte, skusajte - nech coskoro objavite to prave 🙂

petruci6
26. dec 2008

ja to mam vzdy v noci,ked si lahnem,tak si prichystam pohar s mliekom a popijam,kym nezaspim 😝

vinka
26. dec 2008

Petruci6 tak ja niekedy vypijem povinne aj liter mlieka kôli záhe.Nikdy som tolko mlieka nevypila ako počas tehu. 😀

petruci6
26. dec 2008

ani ja,lebo mi nechuti,ale musim,lebo mi to zabera

sali
26. dec 2008

Vinka veru nezabera ani mlieko .Fatra tak maximalne na pol hodinu,Tums niekedy zaberie niekedy nie .Žuvačky musim poklopat klop ,klop zatial zaberaju.

gergi7
26. dec 2008

sali, zuvacky aj mne zabareli,stale som ich mala po ruke aj v noci.este mi pomahali aj cukrikky Snehulky a pri spavani som mala hlavu vo zvysenej polohe. no ale musim povedat,ze najhorsie to bolo najmä pocas 2 doby porodnej. ani kontrakcie som nemala take silne. a k tomu vsetkemu som mala na este kyslikovu masku

emjee
29. dec 2008

mne posledne dni uz nic nezabera 😝 pali ma od rana do vecera ci som najedena alebo hladna - nejem nic mastne, snazim sa vyhybat sladkostiam ... aj tak pali

vinka
29. dec 2008

No ale ja som počula ževraj pri pálení záhy sa narodí dieta z čiernými dlhými vlasmi.(staré babky tak niekedy rozprávali)Ale u mna to nesedelo.Obaja sú blond. 😀

lyzenka
29. dec 2008

dobré sú TUMS - skoro ako cukríky...na cuckanie...

jasminka
5. jan 2009

pouzivali ste niektora gastrotuss, moj doki ma plagat v cakarni, ze je to prave pre tehule, ale chcela by som vediet vase skusenosti...mne nezabera vobec nic prirodne, ani Fatra, mlieko, jablka, skratka zaha ma pali po vsetkom aj nalacno, uz ani poriadne nejem, mam este 2 tyzdne do porodu, ale musim si kupit uz chemiu, je to neznesitelne