Pálenie záhy. Ako sa ho zbaviť?

bellezza
31. aug 2006

Milé tehulky,
neviem či aj vy máte ten problém, že vás po každom jedle páli záha, alebo máte kyselinu, mne to komplikuje život hlavne podvečer a v noci, niekedy mám pociť, že idem zvnútra zhorieť. Ktoré jedlá alebo nápoje pomáhajú na tento neduh? nejaké špeciálne minerálky, niečo zásadité mi neviete poradiť? viem, že na to trošku pomáha mlieko, ale to je dosť slabé a pomôže to iba na chvíľu.
Vďaka za rady.

alexandrah
12. nov 2009

miculienka - ja uz ani neviem, co mi tu kyselinu sposobuje, proste jem vsetko, na co mam chut ... hm ...nemam to kazdy den, ale je pravda, ze si to nesledujem, co zjem, a po com mi neni dobre, ten anacid mi fakt zabral, uz idem do finale, tak snad to uz babatku neuskodi ...

miculienka
13. nov 2009

no, to už nemáš veľa, tak to len vydržkaj, potom to má úplne prejsť, tak sa raduj, držím palce, nech to všetko dobre dopadne, mňa ešte čakajú nejaké tie mesiace preguľovania a kyselinovania , no čo už, 4 roky som na to čakala, tak sa musím tešiť, že je to aj takéto, ale pozitívum je, že som už dva dni nevracala, len mi je ešte ťažko od žalúdka, tak dúfam, že to už prechádza

alexandrah
13. nov 2009

veru, uz nejak vydrzim, tiez sme cakali dlhe roky na babo, a trapi ma vselico ine viac ako zaha, napr. tie opuchy a krce v rukach, to na dnes, iny den zase cosi ine, ze fakt uz nejak vydrzim ... snad ...mozno ti to po 1. trimestri prejde?

miculienka
16. nov 2009

no, moja sestra mala nevoľnosti cca 2 týždne, potom jej to poľavovalo až zmizlo, sledujem sa a vyzerá to podobne, asi to tak máme v rodine, potom prídu iné veci, už musíme vydržať 😉 , vám sa podarilo prirodzene ? ja som mala na pláne už len laparku, a ak by to nepomohlo tak IVF, ale tesne pred laparo sa naám zadarilo, už aj termín laparo som mala, musela som ho zrušiť 🙂

inka28
16. nov 2009

Ahojte, chcem len napisat, ze Anacid sa moze v tehotenstve. Zijem vo Svajciarsku a na Slovensku som ho kupila,doporucili mi ho v lekarni. Doma som potom citala, ze sa treba poradit s doktorom. Tak som sa pytala mojho doktora- primar na zenskom oddeleni a porodnici. No a ten mi povedal, ze mozem ale nesmiem to uzit pravidelne a spolu s inymi vitaminmi. Preto to teraz beriem iba ked musim,vacsinou v noci lebo sa budim na to, ze ma pali zaha.Hlava vyssie tiez pomaha, skusala som to s vankusmi ale zial mne sa neda tak spat...

magnetika
20. nov 2009

Ahoj Katka 73, prosím Ta a nepovedala Ti lekárka, prečo Anacid nedoporucuje ?

magnetika
20. nov 2009

inka28 ja už mám z toho chaos ☹ Tebe povedal lekar, ze môžeš Anacid, ale nie pravidelne ? Ale čo je pravidelne ?! Ja ho beriem dá sa povedať denne pred spaním, lebo pre pálenie záhy nedokážem inak zaspať a nakoľko chodím ešte do práce a vstávam o 6.00 tak sa potrebujem vyspat 😅

katarina.banska
12. apr 2010

ahojte. co mi pomoze pri paleni zahy? dajte prosim rychlo nejake tipy
mandle bohuzial doma nemam :( a je to dost neprijemneee.
no pochutnala som si na salatiku, kde bola aj cibula. takze dovodom mojho terajsieho trapenia je prave ona. fuj 😝

aronik
12. apr 2010

Ahojte! 3 tehotenstva - 3x vyskusane - Pepermintovy caj!!!! Nedochucovat- ak sa da tak bio a tesco caj, ten nefungoval 😒

tinka66
12. apr 2010

vrelo odporucam surovu kapustu, v prvom tehu som sa dost natrapila, ale teraz mi toto fakt zabera, nic ine...

flamenga
13. apr 2010

Fatra 😉

latvia
13. apr 2010

mne pomaha mlieko, cista voda, rennie a tums tabletky, gastrotuss

adriana8
8. feb 2011

bože baby mna tiez pali záha ale aj s ničoho...pri prvom mi pohahalo mlieko ale teda teraz asi nic...lekárnicka mi dávala ten gastrotus a to som mala pri malej a tak sa mi to znechutilo ze to nemozem ani vidiet tak teraz uzivam homeopatika ale teda poviem vám nic moc...a tiez nemozek kvoli tomu spávat...pri malej som mala kyselinu a veru vlasiská mala jak pol rocna teraz má 1 a pol vlasi uz po plecia...🙂

bubinko83
26. júl 2011

ahojte,chcem sa spytat ako vypada take palenie zahy???Možno čudna otazka ale nikdy som to nemala až "asi" teraz. Mavam bolesti po najedeni,hlavne po sladkostiach ,boli ma žaludok a niečo ako by ma tlačilo na celej hrudi.Minule som sa aj v noci zabudila,ale mala som len bolest žaludka akoby taku nevolnost.Može to byt z toho??? Dakujem

gab
26. júl 2011

@bubinko83 sladke prekyslicuje organizmus, tak je mozne ze ta boli zaludok, lebo kym stravi sladkosti, ja som dnes zjedla na obed rybu ( a tak prekyslicuje tiez) a ako mi je zle, az mi vybehol studeny pot na celo, a este k tomu ma babo tlaci na zaludok, tak mam pocit, ze mi ide vsetko vypadnut cez hrdlo von.........
skus pozriet tuto stranku
http://www.paleniezahy.sk/index2.php?palenie_zahy

amulienka
28. okt 2011

ahojte, nikdy som nemala zahu, len by som sa chcela opytat ci je to ozaj to. v noci sa budim na stipanie v krku a hrudi, mam kyselinu v ustach a boli ma hrudnik, ale po urcitom jedle ma dost boli cely krk a trubica az do zaludka. zvlastne je to hlavne s cajom, teplym cajom, uplne ma stipe vzadu v krku a vypijem to s namahou. nie je to bolest ako ked je zapalene hrdlo, toto je take ine. tak sa prejavuje normalne zaha? mam to povedat doktorovi? vdaka za rady.

katun
19. nov 2011

ahojte, tak pri prvom som nevedela, co palenie zahy na konci tehotenstva je. teraz uz tri dni ledva dycham niekedy a kyselina mi s prepacenim sama vybehuje z hrdla von, dnes som ovrackala aj umyvadlo, ledva som dobehla. k tomu problemy s chrbticou, uz si pripadam ako troska ☹ ja jaaaaaaaaj asi zajdem v pondelok do lekarne a kupim si neico na zahu..

adunka73
19. nov 2011

Holky,me pali zaha pri kazdem tehu a to mooooc snad celych 9.mesicu,zkuste jako prvni pomoc snist par mandli,neloupanych.Jinak Renie a nebo Gaviscon,ten je uplne nejlepsi,chutna sice jak vapno,ale jakoby zaspuntuje zmekle hrdlo u zaludka,ktere zpusobuje paleni zahy.Zaludek neni v tehotenstvi z hormonalnich duvodu dostatecne uzavreny a tak kyseliny utikaji nahoru jak mimi tlaci zespon na cely system.

atuska
27. nov 2011

Mne sa osvecili olivy!! Cele tehotenstvo som kyselinu nemala, az v siedmom mesiaci to zacalo. Ale mam pocit, ze olivy zaberaju.

lolarey
2. dec 2011

@bellezza Pi veľa FATRY, mne nič iné nepomáhalo, ani mlieko, ani nič iné, čo mi radily ľudia-jedine Fatra mi to pálenie celkom zmierňovala. A mala som aspoň pitný režim. Dve fľašky som denne určite vypila.

bubla30
9. feb 2012

baby, ja tiez mavam zahu aj taky kysly pocit v ustach po hocičom, čo zjem- tak som trochu pátrala a našla som na nete prírodné veci, ktoré mi pomáhajú:
sezamove semiacka-požuť
mandle
Fatra-klasicka
najnovšie Rakytnikový 100 perc. olej- 2-3 lyzicky denne- ten je uplne super! vyskusajte, odporucam🙂

modrofuzik11
18. apr 2014

pomahala mi fatra. je super. len sa neda vzdy nosit so sebou. flasa je velka a tazka. tak som patrala dalej. narazila som na tablety rennie. su super. posobia lokalne, iba v zaludku a kyseliny rozpustaju na vodu a ine neskodne latky. pomaha mi 🙂

marikaema
18. apr 2014

Ahoj mne pomahaly cmulacie tabletky maalox, mala som strasnu kyselinu aj zaha ma palila...hlavne ked som bola tehotna, nepomahalo mi nic ine a to som vyskusala fakt vsetko na svete. Jedla som len zdrave veci-samozrejme v tehotenstve, ani mastne som nejedla nejako extra...nespavala som cele noci...ale tieto tabletky su fakt zazrak....su to skor ako cukriky, das si ked ta zacne palit a do 10 minut ma to preslo

milota164
18. apr 2014

ja pouzivam rennie, su to zuvacie tabletky, rychlo ucinkuju a obnovuju novnovahu v zaludku.

spirit16
20. apr 2014

@bubla30 prave som si precitala na nete o tom rakytnikovom oleji, dakujem za Tip, tiez som mala dost velke problemy, tabletkam sa snazim vyhnut a ATB odmietam kategoricky, lebo podla mna to neriesi problem. Tiez sa to snazim riesit alternativne a konecne po dvoch rokoch mi to zacina vychadzat. Clovek sa musi sledovat a skusat, co mu robi zle z co mu pomaha. Drzim vam palce. Jaj a inak mne z bezne dostupnych veci, najviac pomohli probiotika, smecta a samaritan (aj ked tomu sa snazim vyhybat).

bubla30
20. apr 2014

@spirit16 jeeej, ja som uz na to palenie aj zabudla🙂, mala som to nastastie len v tehotenstve🙂som rada, ze pomohlo🙂

kilinc
17. jún 2014

@simcasahojte babule ja mam kazde rano problem ked vstane s palenim zahy .Vylucila som kavu mlieko mliecne vyrobky a vymenila som ju za jednu lyzicku horcice kady den .A neverili by ste mi zatial to pomaha aj bez liekov uvydime ako dlho.A male porcie!!!(tehotna som neni)

marianabaga
28. júl 2014

Pár rád proti páleniu záhy v tehotenstve som našla tu: http://liecbapaleniezahy.sk/priciny-palenia-zah...

- jedzte menšie porcie jedla viackrát denne
- vyhnite sa potravinám a nápojom, ktoré spôsobujú pálenie záhy kvôli svojmu chemickému zloženiu, tj predovšetkým čokoláde, mentolu, mäte, paradajkám, paprikám, citrusovým plodom a džúsom, sladkým kysnutým jedlám, koreneným a mastným jedlám, káve a sýteným nápojom
- neľahnite si ihneď po jedle, ale počkajte aspoň hodinu až dve,
- podložením zvýšte hlavovú časť postele
- ak sa potrebujete pre niečo zohnúť, radšej sa neohýbajte v páse, ale pokrčte kolená
- nedvíhajte ťažké predmety
- skúste udržať svoju váhu v rozumných medziach

monkabr
28. júl 2014

Presne na toto je taka minerálka, vola sa cigelka, chuti sice hnusne, ale mne vzdy ihned pomoze

modrofuzik11
27. aug 2014

mne na palenie zahy pomaha mineralka fatra. tiez som objavila pastilky rennie. posobia iba lokalne v zaludku a kyselinu rozpustaju na vodu. preto su uplne v pohode a rychlo ucinkuju. odporucam.