Pálenie záhy. Ako sa ho zbaviť?

bellezza
31. aug 2006

Milé tehulky,
neviem či aj vy máte ten problém, že vás po každom jedle páli záha, alebo máte kyselinu, mne to komplikuje život hlavne podvečer a v noci, niekedy mám pociť, že idem zvnútra zhorieť. Ktoré jedlá alebo nápoje pomáhajú na tento neduh? nejaké špeciálne minerálky, niečo zásadité mi neviete poradiť? viem, že na to trošku pomáha mlieko, ale to je dosť slabé a pomôže to iba na chvíľu.
Vďaka za rady.

janka_d
1. sep 2006

Ahoj Bellezza,
mňa tiež niečo podobné trápieva, ale našťastie len občas ( klop-klop ). Mne viacerí doporučovali jesť mandle, mlieko tiež pomáha nakoľko je zásadité, ale minule som ho skúšala a jeho účinky naozaj nie sú dlhodobé ale poskytli mi len krátkodobú úľavu. Mandle som si kúpila dva balíčky, včera ma začalo večer páliť tak som si z nich chcela dať, ale na čo som prišla? Moj maškrtný manželíček mi ich všetky zjedol. Som myslela že ho zbijem, ale naštastie sme to prežili, obaja 😀

ninocka
1. sep 2006

no to sa stava aj u nas niekedy

ninocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_d
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zvedavamt
1. sep 2006

pri paleni zahy by sa nemali jest vobec,abo obmedzit a hlavne nie vecer :
kava,cierny a zeleny caj,kola a ine koface
vyprazane a mastne jedla
mlieko ozaj pomoze len chvilu.doporucujem pit Fatru,spat vo vyssej polohe a nelahat si hned po jedle.
pomahaju :
mandle
Fatra
paradajky
viac mensich jedal pocas dna

ak nic nepomaha,tak dake antacidum.
v posl prip navsteva gastro ambulancie.

mini
1. sep 2006

Belleza, aj ja s tym bojujem skoro kazdy den.
Zistila som ze ak si dam rano pohar mlieka na lacno a davam si pozor hlavne na mnozstvo jedla pocas dna, tak je to relativne OK. Hlavne nic paradajkoveho, stiplaveho a tazkeho...
Ale vacinou palenie zahy pride aj ked si davam ci nedavam pozor a ako spominala aj v noci... Je dobre ak po veceri nezalahnes rovno pred telku alebo do postele, aspon sed ale hlavne nelez vodorovne.
Pricina je v hormonoch a az tak vela sa proti tomu bohuzial neda robit.
Mam vsak jeden ucinny sirup, vola sa GAVISCON (zijem v Belgicku ale spytaj sa u nas v lekarnach na SK co na to pomaha, myslim ze aj Malox), je husty a ruzovy a chuti ako zmes vajecneho likeru s grecky anizovym ouzom, brrr, hruza, ale ucinne.
Inac to vraj znamena, ze sa nam narodia vlasate babatka 😀

bellezza
autor
1. sep 2006

vďaka, mňa pálila záha aj pri prvom dieťati, ale malo len pár chlpov na hlávke 🙂

sunny6
1. sep 2006

babule mna tiez trapievalo palenie zahy ked som bola tehotna.Mini ma pravdu GAVISCON vzdy pomaha a tiez Renne cukriky,alebo dake mentolove.Vzdy som ich mala zo sebou 🙂

barbulka
2. sep 2006

ahojte, mne lekarnicka odporucila tabletky TUMS, vraj su pre tehotne najlepsi, lebo sa najmenej vstrebavaju do tela a mne fakt pomaha 🙂

snemcurka
2. sep 2006

ja som pocula, ze pri paleni zahy pomahaju orechy. Skuste si dat cely orech do pusy a zut a zut pokial sa z orecha v ustach nevytvori riadna "kasicka" a potom to prehltnut

dolinka
3. sep 2006

.. ja som amla taku zahu ze som nemohla dobre ani spavat.. koli tomu som spala doslova posediacky.. ale celkom mi zaberalo prejryznut si roztek s maslom a ked uz velmi tak antacida typu bystrinka , iskra, co obsahuju sodu bik., aj ked to lekari niekedy nedoporucuju..

ninocka
3. sep 2006

no mne nepomaha nic dokonca aj z nicoho ma pali zaha ale strasne

simcas
6. nov 2006

babulky,poradte mi, doteraz mi nebolo celkom nic, ziadne palenie zahy,traviace tazkosti...a teraz ??? Uz 4 dni idem zhoriet ☹ , vlastne ma to pali len v krku a boli ma zaludok, je to vobec palenie zahy??? Ved doteraz som to nemala, v noci nespim a glgam Lucku, nech to zlo zo mna "vysumi"... ☹ Teraz som sa bola napit mlieka - na radu vas...

k.a.t.k.a.
6. nov 2006

mne len mlieko pomáha .. ho pijem na hektolitre 😀 a ked to je na nevydržanie tak si dám sodu bicarbonu 😉

erika153
6. nov 2006

to musi byt hrozne mna palila zaha mozno 3x pocas tehu ale dala som si bystrinku a preslo to..

simcas
6. nov 2006

Uz som aj rozmyslala nad tou sodou, aj ked viem, ze by sa to velmi nemalo, este idem vypit mlieko, ved som nejaka nafuknuta ako SHREK ... potom idem do roboty nevyspata, otrasne... mozno je to aj tym, ze babo je vacsie a zacina uz tlacit aj na zaludok ... hmm, bola som rada, ze to nepoznam, ale uz viem ake to je.... 😖

erika153
6. nov 2006

alebo je to stravou nieco co obsahuje vela kyselin si musela pojest, ale v tehu je to vraj normalne. preco by sa nemala bystrinka ved to nepijeme kazdu hodinu len ked je najtazsie, skus si dat vecer a ked ti pomoze tak super. ja si kludne dam ked mam taky problem..

simcas
6. nov 2006

erika - a co je to vlastne bystrinka - nejaka mineralka ? Alebo sa to zaraba do vody ako sumienka ? Alebo to mam v lekarni hladat ? Prepac, ale som blbucka, neviem, co je to...

erika153
6. nov 2006

to je take ako iskra normalne v potravinach to kupis, ja mam stale doma pre istotu aj ked mi je tazko od zaludka ze sa najem alebo tak tak si dam.sa ti fajne po tom odgrgne 😠 a aj kyseliny ustupia...to je ako sumienka stoji to par koruniek 😎

simcas
6. nov 2006

no, ono je to urcite s tou stravou, to verim, je mi tazsie z vysmazanych jedal, co tak casto nejem , ale raz za cas neodolam ... no a teraz su to asi kysnute kolace ako tak pozorujem, minule langos, to bude asi to...

erika153
6. nov 2006

joj kysnute cesto moze byt, ja mam po kysnutom ceste nenormalne krce v crevach po kazdom jednom jedle z kysnuteho cesta.

simcas
6. nov 2006

ahaaa, tak diky moc, zajtra si to kupim urcite 🙂

erika153
6. nov 2006

neni zac vyskusaj a daj vediet ci pomohlo 😉

simcas
6. nov 2006

uz radsej nebudem kysnut 🙂 robi mi to fakt zle ...

erika153
6. nov 2006

ale som frajerka lebo napriek tomu ze mi je z toho zle aj tak si doprajem stale nieco kysnute. pizzu a tak to musim. ale robim si doma taku extra tenucku kde ide malinko drozdia tak po nej nemavam ziadne krce ani palenie zahy... 😀

simcas
6. nov 2006

no vidis a ja si dam pizzu a je dobre, ale ostatne ma trapi, ale doteraz mi nebyvalo tak zle ani z kysnuteho, tak neviem, co sa porobilo...no, ale uz to nejako vydrzim, ked to ten moj chrust nechce, nebudem ho trapit...

erika153
6. nov 2006

presne tak simcas ak ti je z niecoho zle to znamena ze to nieje bud zdrave alebo to neprospieva babatku. nam dnes na kurze vravela ze vsetko co zena vyvracia alebo z coho je jej zle pocas tehu tak je nezdrave 😎 ja som vracala prve mesiace vkuse a vsetko, zeby bolo vsetko nezdrave?? 😠

simcas
6. nov 2006

tak tie "vracacky" uz mame chvalabohu za sebou ... 🙂 asi mi to mliecko pomohlo,uz to tak neboli... uz idem osprsat a spinkat, tak diky za rady, dobru nocku aj tebe 🙂

erika153
6. nov 2006

dobru nocku bez palenia 😉