Pálenie záhy. Ako sa ho zbaviť?

bellezza
31. aug 2006

Milé tehulky,
neviem či aj vy máte ten problém, že vás po každom jedle páli záha, alebo máte kyselinu, mne to komplikuje život hlavne podvečer a v noci, niekedy mám pociť, že idem zvnútra zhorieť. Ktoré jedlá alebo nápoje pomáhajú na tento neduh? nejaké špeciálne minerálky, niečo zásadité mi neviete poradiť? viem, že na to trošku pomáha mlieko, ale to je dosť slabé a pomôže to iba na chvíľu.
Vďaka za rady.

janusa28
5. máj 2008

Mne zabralo pitie fatry a jest casto po mensich davkach. Zo stravy by sa mali vylucit kysnute pecivo, paradajky, vyprazane - mastne jedla, neodporuca sa mlieko - pomoze len na chvilu, ale celu situaciu zhorsi. Najviac mi pomahali mandle so supkou, nesolene, stacilo si dat 2-3 a hned mi bolo na chvilu dobre. Tiez som chvilu spavala tak ze som mala zdvihnutu hlavu, ale nie je dobre to riesit viacerymi vankusmi ale skor podlozit nieco pod madrac, aby netrpela chrbtica. Ak nic nezaberie doporucuju sa volne predajne antacida - tumbs - ten je vhodny aj pre tehotne. Menej vhodny je maalox, ale v lekarnach ho davaju aj tehotnym - inak mne moc nezabral ☹ Nastastie po 3 mesiacoch sa palenie zahy, resp. nadmerna produkcia kys.zaludocnej zmiernilo alebo som si na to zvykla? 😎 Vydrzte to, pre babatko sa to oplati, aj ked viem, ze obcas je to velmi neprijemne....

bambusko
10. jún 2008

ahojte, trosku sa vam tu votriem 😉 ja som mala priserne palenie zahy v tretom tehotenstve od 6.tt, po cely cas, s prestavkou asi 16. - 22.tt. nezaberali mi ziadne babske recepty, bola by som sa skrabala po stene. pisem preto, lebo vtedy som este netusila, ako mi to dokatuje zuby, aby ste si dali pozor. mne to odlikvidovalo dolne sedmicky aj osmicky, tym, ze kyselinu som mala az v krku, osmicky museli ist este pocas tehotenstva vonku a doteraz bojujeme so sedmickami. zubar mi ukazal tu vytrhnutu osmicku, bol v nej normalne taky zliabok az do pol zuba, ako by ste ju chceli odpilit v krcku nad dasnom. pritom som mala zuby pred tehu ok, poctivo chodim k zubarovi. povedal mi, ze to sposobila ta kyselina. preventivne, ak mate palenie zahy, pouzivajte raz tyzdenne elmex gelee, hlavne na zadne spodne zuby, pripadne si casto vyplachujte usta. drzte sa vsetky tehulky 🙂

sstefi
10. jún 2008

ja som pila iskru alebo mineral (mineral lepšie chutí) a potom som mala pokoj aj 2-3dni. 😉

titkovamiriam
10. jún 2008

mne pomahala lyzicka soda bikarbony zapita vodou.

pinco
10. jún 2008

bambusko, mne zubarka tiez odporucila ten elmex gel. Len som na nom citala, ze vraj zeny ktore koja, by ho nemali pouzivat, lebo sa nejaka latka dostava do mlieka... Tak teraz neviem... Ale obcas si ho dam, lebo mam slabe krcky zubne a nechcem prist o zuby ako niektore baby....
Mne na zahu pomaha mlieko, len som nevedela, ze to nie je vhodne janusa...

bambusko
10. jún 2008

pinco, pri kojeni uz nie, lebo fluoridy prechadzaju do mlieka, v tehu sa moze 🙂

tanulik20
11. jún 2008

Ahojte i ja trpim na paleni zahy, niektory den viac a iny menej.Doktor mi poradil kupit anacid v lekarni, tak si pomaham tym pred spanim.Ale ked mam len slabsie palenie tak si zarobim bystrinku sumienku do vody a ulavi sa tiez, po odgrgnuti..tot moja skusenost

tamka84
11. sep 2008

Čaute tehulky,
ja od začiatku tehu pijem len Fatru,od inej vody ma páli záha, lenže teraz už asi druhý týždeň ani Fatra nepomáha. Skúšala som mandle, mlieko a nič nezaberá. Bistrinka už tiež nie. Včera som si dala soda bikarbonu a ta mi trocha pomohla ale neviem či sa v tehu môže. Už fakt neviem čo mám skúsiť. Píšete tu malox, rené, acix a to sa môže v tehotenstve?
Ak ma má takto páliť záha ešte ďalšie 2mesiace tak sa zbláznim ☹

majandra
11. sep 2008

tamka84, mna tiez pali zaha, ale hrozne.... ☹ skus klasicke tortove oblatky....tie pomahaju

shela
11. sep 2008

tamka...ta zaha bude palit este viac..cim viac bude malinke rast a tlacit hore na branicu tym to bude horsie...Renie sa v tehotenstve moze..mne to dal lekar ale poviem ti tak ucinkuje to tych 10-15 minut a potom je to spat...mne pomohlo jedine mlieko...ale to som ho pila aj 2 litre do dna

tamka84
11. sep 2008

majandra tak ja skúsim ešte tie tortove oblatky 😉

shela tak to si ma vôbec nepotešila ☹

shela
11. sep 2008

tamka84...aspon u mna to tak bolo ze od toho 8 mesiaca som ani dychat poriadne nevedela kvoli tej zahe co tak palila...ale mozno teba to prejde.. ale vezmi si to takto vsetky tie nevolnosti za to malinke stoja...pozri na mna ja po tehotenstve a porode som si vravela tak..no najblizsie tehotenstvo bude az o takych 10 rokov kym sa zo vsetkeho zregenerujem a pozri teraz uz som v 13 tt

pampuliacik
11. sep 2008

caute, viem, ze sa to tu uz pisalo, ale skusali ste jablka? mne velmi pomahali tie zelene jablka golden delicious. vzdy som mala pri posteli strvtku jablka v noci, lebo som myslela ze umriem 😠 . zabralo to vzdy do 10 min. pomaha to teraz aj mojej sestre. ale su baby, ktorym to nepomohlo-ale skuste 😎

bobulienkas
15. sep 2008

Ahoj baby mne doktorka predpísala na záhu Malox. Užíval to tu niekto?Je to bezpečné?Ja si ho musím dať každý večer. Nezaberá mi doslovne nič z normálnych vecí ako sú mlieko, arizony a pod. veci. Poradíte mi niekto či je to bezpečné?

mimi26
16. sep 2008

ja som to nebrala, ale kým som ležala v nemocnici, tak si malox chodili baby pýtať a sestričky im ho bez problémov dali. Mňa tiež pálila záha, ale mne pomáhali tie okrúhle polistirénové chlebíčky (ja ich tak volám 😀 )
alebo pukance. Robili sme si ich v mikrovlnke skoro každý večer ku telke. A bolo to fajn, lebo sa nepriberá ani z jedného ani z druhého

dnada
16. sep 2008

mě pomáhali a teď pomáhají jablíčka a na cesty sem u sebe nosila renie,to zabírá spolehlivě i malox,obojí se může v těhu ,buďte klidné 😉
bobu - zkus ty jablíčka,třeba pomůžou

campi
16. sep 2008

Mně jablka nepomáhají☹. Ale jsou super na zahnání pachuti v puse a žízně, občas mě po nich žáha dokonce pálit začne (zrovna teď). Ale jinak jsem v těhotenství strašnej jablkožroub - klidně tři denně, mám na ně velikou chuť.
Mně jedině Anacid a vanilkovej shake u McDonalda

many
16. sep 2008

ahoj holky 🙂 mně pomáhali renie 😉 moc moc 😉

bianca
16. sep 2008

Ahoj.Mne pomaha Anacid 🙂

bezaz
16. sep 2008

dnada malox sa moze? na pribalovom letaku je napisane, ze nevhodne v tehu.. ja ho pouzivam az ked nezaberie nic, teda ani mandle, ani mlieko, ani cigelka a vincentka... akurat teraz mam pocit, ze mi kyselina vyzere aj mozog 😝

mimi26
16. sep 2008

ja som pila ešte minerálku FATRU, tá je presne na žalúdok a úpravu žalúdočných štiav. Môže sa ale len 3x po 2 deci, lebo kto má v tehu problémy s tlakom, tak faktra ho ešte zvyššuje. Ja som tlak nízky, takže v pohode a mne zaberala skvele, hlavne v noci. Aj teraz keď mi je blbo od žalúdka tak si vždy dám. Máme ju vždy doma ako prvú pomoc... 🙂

bezaz
16. sep 2008

mimi fatra je pre mna "macalka", mozem vypit obrazne aj dvojlitrovku a nic 😝

luciakubista
16. sep 2008

baby mne pomaha obycajne mlieko, 2dc a je to fajn 😉

felixko
16. sep 2008

ja tiež odporúčam FATRU, trpela som ako kôň, lebo som si myslela, že mi n ič nemôže pomôcť a minerálka Fatra mi fakt pomohla, vypila som len asi dve fľaše a odvtedy mám pokoj a to som predtým aj pred tehotenstvom mala s pálením záhy fest problémy

dnada
16. sep 2008

bezaz - může,ale ne tak často jako renie.... to je v těhu v poho ... anacid bych taky nebrala moc často 😉 mě zabíraly renie a jablíčka a taky mlíčko,takže sem nic jiného nezkoušelA... jo,ještě po jídle se projít,pak delší dobu sedět a až pak si lehnout a ne nan záda ,ale na bok,nejlépe levý a povětšinou mě pálení žáhy nezačlo 😉

ikke
12. dec 2008

munu • 29tt • Dnes o 20:41
ahojte, ako je to u vas s palenim zahy, co robite, ak vas pali?
Mna v zivote nepalila raz zaha a teraz v tehu sa mi to uz zacalo objavovat tento tyzden po prvykrat.. neviem co na to mozem uzit...

jasminka • 36tt • Dnes o 20:48
ja som tiez nikdy v zivote palenie zahy nemala, az teraz v tehu, som najprv nechapala, ze co to je 🙂 mne na to fakt nepomaha nic, zaha ma pali, aj ked sa napijem len vody, ze vraj zasadite mineralky napr. Fatra su na to dobre, ale nemalo by sa ich pit vela.

jasminka
13. dec 2008

som pocula taku poveru, ze ked vas priserne pali v tehotenstve zaha, tak sa narodi vlasate dietatko..to moje bude potom maly metalista 😀

petruci6
13. dec 2008

to som pocula aj ja,tiez jej hovorim maly Tarzan 😀 ja to mavam vacsinou po kys jedlach, napr kys kapusta,kys uhorky,tak som vsetky tieto jedla vyradila z jedalnicka
pomaha mi na to pohar mlieka a hned to zaberie

ambret
13. dec 2008

Ahojky 🙂

S tou žáhou a s s pověrou o vlasech asi něco bude. U první dcerky mě nikdy žáha nepálila a taky když se narodila, neměla nic moc vlásky. Za to v dalších 2 těhu mi žáha pálila jako čert a měla jsem malé vlasatice. A teď mi pálí žáha znova, takže další malá vlasatka bude 😀 Jinak na žáhu mi pomáhá jedlá soda rozpuštěná ve vodě, je to sice hnus, ale pomáhá to 😝

petruci6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz