Pálenie záhy. Ako sa ho zbaviť?

bellezza
31. aug 2006

Milé tehulky,
neviem či aj vy máte ten problém, že vás po každom jedle páli záha, alebo máte kyselinu, mne to komplikuje život hlavne podvečer a v noci, niekedy mám pociť, že idem zvnútra zhorieť. Ktoré jedlá alebo nápoje pomáhajú na tento neduh? nejaké špeciálne minerálky, niečo zásadité mi neviete poradiť? viem, že na to trošku pomáha mlieko, ale to je dosť slabé a pomôže to iba na chvíľu.
Vďaka za rady.

miss
6. nov 2006

Baby tak to teda viem o com pisete ja už pomaly nemožem zjest nic, ma strasne trapi žlcnik a tá zaha 😝 v noci s abudim na bolesti medzi rebrami a v chrbte plus do toho palenie zahy idem zdochnut, ale ked ja som si vcera dala na noc plno majonezoveho šalatu s cibulou tak co sa cudujem že jo 😝 😅 predtým som nevedela co je to bolenie žlcnika a teraz mam travenie uplne v prdeli

ninocka
7. nov 2006

miss
ja som na tom tak isto palenie zahy,a kyselina uplna hroza strasne ma napina na
vracanie a nic a stale sa mi grga . Kolko krat v noci si musim sadnut co sa bojim aby som sa nezadusila

miss
7. nov 2006

ninocka- to poznam 😖 po vcerajsom zachvate som mala strach ist tuto noc vobec spat no nastastie sa to nezopakovalo, ale mam to casto 😖 co take si zjedla? ja nemožem tažsie veci ako majonezove salaty, cibulu to mam potom travenie uplne rozhadzane.

katarina_k11
8. nov 2006

Dievcence, som tu nova, ale rada by som sa s vami podelila s mojim "liekom" na palenie zahy, resp. zvysenu zalodocnu kyselinu. Je to taky babsky recept od mojej mamy, ale zatial zabera - hocikedy v priebehu dna, ked Vas trapi kyselina, pochrumat niekolko neolupanych, neoprazenych a nesolenych mandli. Mne to pomaha, dokonca viac ako mineralka Fatra, po ktorej sa mi strasne grga...🙂

mimi
8. nov 2006

ja som tiez mala s tym obrovske problemy,tak ma palilia zaha az som 4 dni vkuse zvracala.Brala som anacid a drzala dietu.Mandle pomahaju,ale netreba pit bublinkove vody,cerstve pecivo.Taktiez treba spat trochu s vyvysenou hlavou.Mna to aj v noci trapilo,tak som si dala kopu vankusou pod hlavu.

maryja
8. nov 2006

mna tiez zaha asi tyzden vzdy vecer pred spanim trapila. Pila som na to studene acidofilne mlieko z chladnicky... a pomohlo.

husenka
10. nov 2006

mne ponmaha aj obyčaj. mlieko.ale acidko skúsim 😉 😎

evickaleh
13. nov 2006

Ahojte mamicky, no ja viem tiez presne o com vravite... vcera som uz od zufalstva plakala tak strasne ma palilo v hrdle...zvycajne mi pomohlo mliecko, alebo aj jablcka, ale vcera mi nepomohlo absolutne nic...asi skusim to acidko aj ja...

mirko06
13. nov 2006

ahojte vsetky nastavajuce, alebo uz maminy.
ja ked som bola tehotna, tak som pila acidko a mineralku fatru, fakt mi pomahala. kazdy mi hovoril, ze ked ma pali zaha, maly bude vlasaty a veru bol vlasaty a este ako. takze na tych babskych povedackach nieco len bude 🙂

evickaleh
13. nov 2006

mirko06 no ja som tiez pocula, ze ked je palenie tak babatko bude vlasate, kazdy mi to vravi :-}}}}, ved uvidime :-}

simcas
15. nov 2006

erika 153 - tak som konecne dnes zohnala tu bystrinku, co si mi odporucila, za co dakujem, ale nebudes mi verit, odvtedy mi bolo zle len raz a to som nejako poriesila s acidkom a uz bolo dobre. Ale uz mam zasobu na tie neduhy, ak by sa objavili.... zatial diky 🙂 .

olinel
15. nov 2006

Ahojte baby.Mne zarucene pomohli slane pukance a nielen mne, ale aj svagrinke.A zaha nas palila statocne.Skuste to!

evickaleh
16. nov 2006

no ja som posledned dni zacala pit aktimel od danone :-}, neviem ci to je len placebo alebo mi to fakt pomaha, ale kazdy den vypijem jeden a zda sa ze to je celkom v pohode. Ani zapchu nemam :-}}}

husenka
20. nov 2006

Aj mne to funguje...isto to neublíťi...tak prečo nie 😉 😝 😀 😉

ninocka
20. nov 2006

aj ja pijem actimel

husenka
20. nov 2006

len je dosť drahý 😒 ale chutí mi... 😀

milhaus
21. nov 2006

Mne doktor na žáhu odporučil ACIX. Mám ten problém najmä v noci, cez den mi to tak nevadí.

deninka14
24. nov 2006

ahojte, aj ja sa smutne pripajam ku vsetkym ktore maju problem s palenim zahy. Celych 8 mesiacov som mala krasne tehotenstvo,ziadne "vracacky" ani "omdlievačky" a teraz kazducky vecer bojujem s tymi "šťavami" - bä. ☹
skúsim vaše rady..hadam zaberu... a este cosi ma zacalo trapit. Neviem, či má moje bábatko nejak extra dlhé nohy, ale z času na čas citim ako sa pomrvi a potom ledva lapam po dychu. Akoby mi doslova "zašlaplo" plúca. Potom ked sa "odmrví", tak citim ako keby mi odišiel z plúc "slon". tiež mate niekto také pocity???????

ninocka
24. nov 2006

deninka tak ja tom mam od zaciatku tehu

deninka14
24. nov 2006

ninocka, fu, tak to je "nezavidenia" hodne... co proti tomu robis? Funguje nieco co Ti na 100% pomaha????

briluxina
24. nov 2006

dievcata ahojte, mna zacala palit zaha okamzite po otehotneni, nevedela som preco ma pali. snazila som sa stravovat normalne, zdravo. moja lekarka mi vravela tiez o tom ze mam spat nejak posediacky. ale mne to nepomohlo. a viete co mi nakoniec pomohlo? soda bikarbona, ano je to trocha drasticke ale lekarka mi vravela ze to mozem. pri kazdom paleni som si dala na spicku lyzicky a zapila vodou. ale nechcite vediet kolko som tej sody za cele tehu pojedla. mam uz skoro 8 mesacne dieta ale este donedavna ma trapila zaha. nejak to vydrzte. drzim vam prsty..

zuzana24
30. nov 2006

ajojte babenky zacinam piaty mesiac tehu a tak isto ma obcas trapi palenie zahy ale trapilo ma to aj pred otehotnenim mne nepomahalo uz nic acidko,soda,mandle,bystrinka(obcas)a ani obyc.mlieko a nakoniec som objavila nieco na sposob bystrinky vola sa to samaritan(vraj je aj pre tehotne) dostat ho aj v lekarni,a ten mi pomohol.

evickaleh
1. dec 2006

no kocky mne nepomaha uz ani actimel na palenie. Ja uz neviem co so sebou. Niekedy je mi az na zvracanie, byva aj vam tak?

majka35
1. dec 2006

to evickaleh - mám ten istý problém, čo ty ... to, čo mi niekedy pomáhalo, už mi nezaberá ... zase som sa vrátila k sóde bikarbóne, trošku sa mi po nej uľaví ... na rozdiel od teba, býva mi na zvracanie, ale ja aj musím ... ináč by som sa zbláznila ... najhoršie je to v noci, kď sa zobudíš na to, že ti ide kyselina ešte aj z nosa a normálne sa dusím ... ☹

evickaleh
1. dec 2006

no nastastie majka az take zle to nieje, ale este mam na to dva tyzdne :-}

tinockaaa
4. dec 2006

ahojte dievčatá, tak to som rada, že nie som sama, čo spáva už mesiac posediačky. ja som už vyskúšala Tums, Malox, Fatru extra aj mlieko, ale mne nezaberá ničovaté nič. asi skúsim to acidko, to ma nenapadlo. a sóda bikarbona naozaj zaberá?

emjee
4. máj 2008

domeenika • 1d • 10. aug 2007 o 09:35
chcem vas poprosit,kto ma tiez takyto problem.. co vam na to zabera.. vyskusala som uz radu tabletiek aj sumienok a vzdy sa to do pol hodiny vrati,.. mam to kazdy den ☹ ☹ ☹

tessa • 2d • 10. aug 2007 o 09:37
Tak mne jedine, co na to zabera,je mineralka Fatra 😉 Mam ju doma vo velkom nakupenu 😉

katrin • 2d • 10. aug 2007 o 09:59
mne zaberali pocas tehu burizony al. pukance

susik77 • 1d • 10. aug 2007 o 10:01
mne pastilky Rennie a moc sa neohybat-vtedy sa mi to stava najviac...

domeenika • 1d • 10. aug 2007 o 10:04
fatru som uz skusala, ale to nepomoze ani naznakom.. skusim kupit Rennie.. dakujem baby.. 😉

angua27 • 1d • 10. aug 2007 o 10:08
mne pomáha vždy niečo iné. závisí, z akého jedla to mám. skús napr. mlieko, lieskové oriešky, alebo mandle.

fifa • 2d • 10. aug 2007 o 10:10
mne Rennie nezabrali, vela si od nich neslubuj, skor Malox, ale neviem či ho možu tehule, čo tak trošku pivka 🙂

domeenika • 1d • 10. aug 2007 o 10:19
fifa malox som brala ako prvy.. mozu ho aj tehule.. hmm no a pivko to neviem neviem.. skor by som to z neho dostala.. ja neviem co to mam s organizmom teraz v tehotenstve.. ale vazne je to uz neznesitelne

metlonka • 1d • 10. aug 2007 o 10:58
No mne vzdy zaberu pastilky Tums. Tiez sa mi to stale vracia, niekedy po hodine..tak si davam len polovicku, aj ta mi zaberie.
A potom mam vyskusane aj obycajne Racio chlebiky,psenicne alebo kukuricne:o)

susik77 • 1d • 10. aug 2007 o 11:08
racio chlebiky jedavam bezne, su super 😉 najlepsie ryzovo-kukuricne 😉

zuzannas • 1d • 10. aug 2007 o 11:21
Ahojky, mne pomoze studene mlieko, ale uz aj fatru som skusila a tiez sa da... 😉

susik77 • 1d • 10. aug 2007 o 11:24
domeenika: teraz sa zacali vyrabat nove Rennie pastilky-ovocne-su super 😉 ja si ich uz davam bezne ako bonbonky 😉 a celkom zabera-stacia mi tak 2 denne 😉

barborka17 • 1d • 10. aug 2007 o 11:30
Daj si jablcko🙂 neutralizuje kyseliny🙂 a je velmi zdraveeeee

barborka17 • 1d • 10. aug 2007 o 11:43
zuzannas Fatra je nevhodna pre tehotne!pozri si na zadnej strane flase.

susik77 • 1d • 10. aug 2007 o 11:45
barborka: asi zavisi...u mna ovocie tie kyseliny spusta 😎

barborka17 • 1d • 10. aug 2007 o 11:56
no hej,len kazde ovocie ma ine ph a prave jablko je neutralne🙂,takze by malo kyselinu zneutralizovat,mam odskusane a pise sa to v mudrych knizkach🙂

biccy • 1d • 10. aug 2007 o 22:55
Mne okrem vyssie spomenutych liekov pomahalo aj mlieko,banany a nesolene mandle. 🙂

avion • 1d • 11. aug 2007 o 05:44
mne zaberaju puding a jogurty

lucia79 • 1d • 11. aug 2007 o 09:32
mne pomohla lyžica detskej krupice

bibinka • 2d • 13. aug 2007 o 21:22
tak baby, mne asi na záhu pomôže len pôrod 😀 😀 😀 😀 😀 . Mimi tlačí na žalúdok a kým nepôjde von z brucha, musím sa s tým trápiť. som vyskúšala čo sa dalo, ale nič, jedine vyhladnúť počas spánku. lenže choďte spať hladní 😀 😀 😀

eros • 2d • 13. aug 2007 o 21:24
no ja som na zahu jedla mandle ale nie slane 😉

ista • 1d • 14. aug 2007 o 08:52
Co najmenej sa treba zohynat hlavou dole,hlavne nie tesne po jedle,ak sa da...Zohynat sa nie v chrbte,ale ked nieco dvihas,tak urobit podreb a hlavu co najviac vzpriamenu ( ako Skola chrbtice)Mna to tiez trapi,ale pomaha mi vacsinou (aj ked nie stopercentne)Magneziove mlieko TUMS. Okrem toho, cim menej jest kyselinotvorne potrvainy, cize viac zasadite..nejest sladkosti, vela zemiakov, proste vsetko,kde je vela sacharidov..miesto toho viac zeleniny. a nejest vela pred spanim!!

domeenika • 1d • 14. aug 2007 o 10:17
bibinka mne ostava asi tiez to jedine.. no ja si na to pockam dlhsie ako ty 🙂

tessa • 2d • 15. aug 2007 o 16:23
barborka17 fatru som pila cele tehotko a tu som a ani Matkovi nic nie je..
To mas presne ako s kavou...ked je niekto zavisly, tak si da, aj ked je tehu 😉

alzbetka • 2d • 20. aug 2007 o 18:49
mne pomahali tortove oblatky a tie biele burizony, tusim sa to vola arizony, to pekne stiahlo

tehulka4 • 21tt • Dnes o 16:49
hladala som tu tuto temu, ale nevidela som a nenasla som ju tu...nech zjem cokolvek aj v malych mnozstvach skoro vzdy po jedle ma pali zaha..a uz vazne neviem co mam s tym robit...viete mi niektora poradit prosim??

lauritka • Dnes o 16:51
skus popcorn..mne to velmi pomaha pri paleni zahy. inac nebudes mat nahodou chlapceka ? 😉 vtedy pali ze vraj zaha.

jankando • 24tt • Dnes o 16:55
ahoj, no mna pali zaha cle tehu... 😠
vlastne pred tym,nez mi test ukazal ze som tehu, no ja uz bola tak som az k lekarovi isla, lebo ja som nenormalne palenie mala, stale som az take zlte z toho blila. 😠
no a palenie trvaa az doted..neprestava.. 😖 ...co proti tomu robim? ja som dostala vtedy od lekara sirup Gaviscon, je toi sirupova forma, i tabletkova, ale myslim, ze sirupova je lepsia..a tak ako ty i ja som stale po kazdom jedle mala tu zahu.inak vraj pomaha na to mliecko, ale mne nejak nie, a este mam z mliecka prehanky.. 😝 😠
inak teraz mi sestricka poradila tablety Rennie...a fakt pomahaju..uz ani ten sirup mi tak nepomaha ako tie tablety, mam to este len od vcera a rano ma strasne palila zaha, tak som dala tabletu a hned prestala..tak vyskusaj co na teba zabera..
inak som pocula, ze vraj ak tak pali zaha v tehu a zvlast v tom vyssom stadiu tak vraj babtka su vlasate a niektori vravia, ze aj chlpate..zlaticka nase.. 😀 😉

graziela
4. máj 2008

Ahojte, aj ja sa k vam priadavam...Zial, dnes prezivam krizu, co sa tyka palenia zahy, za cele tehu ma tak nepalilo ako dnes...Ale mozem si za to tak trochu aj sama, pila som neriedeny pomaranc. dzus ☹ No ta paliva bolest je velmi, veeeeelmi neprijemna, o to horsie, ze musim lezat, vtedy to pali asi najviac, a ked si lahnem rovno po jedle, juuuj...
Ja mam ale stastie v nestasti, ze to mavam len raz za cas, takze som sa ani dr. na to nestazovala, ani nemusela brat nijake tab. ci sirupy...no takze myslim pozitivne a hadam to nejako prejde 🙂

pupicek22
4. máj 2008

Len jedno slovo k paleniu zahy!.....renie.... 😀

pampuliacik
5. máj 2008

😀 tak ja asi nenapisem nic nove, ale mne uzasne pomaha jablko- kysle, zelene. pred par tyzdnami som fakt trpela na palenie, najhorsie to bolo, ked som si lahla, ale ked som zjedla jablcko, tak to do 15 min preslo...