Pálenie záhy. Ako sa ho zbaviť?

bellezza
31. aug 2006

Milé tehulky,
neviem či aj vy máte ten problém, že vás po každom jedle páli záha, alebo máte kyselinu, mne to komplikuje život hlavne podvečer a v noci, niekedy mám pociť, že idem zvnútra zhorieť. Ktoré jedlá alebo nápoje pomáhajú na tento neduh? nejaké špeciálne minerálky, niečo zásadité mi neviete poradiť? viem, že na to trošku pomáha mlieko, ale to je dosť slabé a pomôže to iba na chvíľu.
Vďaka za rady.

marrrka
5. jan 2009

ahojte, mne zabera Maalox, skuste, po nicom inom ma tak nepreslo palenie zahy. treba vypit 1 sacok sirupu ale nezapite to hned vodou lebo to menej ucinkuje, pockajte minutku dve. odporucam

jasminka
5. jan 2009

marrrka je to bezne dostupne v lekarni? chuti to nejak?

marrrka
5. jan 2009

hej bezne to dostat, chuti to tak jak volaky detsky sirup, nic strasne

jasminka
6. jan 2009

vdaka marrrka, poslala som manzela do lekarne, kupil mi maalox, ale cmulacie tablety 😒 ..nie je to ziadne ferrero roscher, ale da sa...inak zabralo mi to hned, proti paleniu zahy, aj ked zaludok mam stale taky-nijaky, stale sa mi chce vracat 😝 , ..ale to uz asi spravi len porod a nie tabletky

sonisek
7. jan 2009

Ahojky, tak mně poslední dobou pálí žáha snad už po všem...někdy se to vydržet dá, někdy si vezmu Rennie, většinou s ním musím usínat a cucat ho...Nejhorší jsou kynuté věci a to, kam se dává prášek do pečiva...Ale zhruba tak do 30tt mi na žáhu pomahály banány, pomalu jsem snědla půlku nebo celý a přešlo to. Tím, jak se břicho zvětšovalo, tak přestaly účinkovat. Zatím jsem spokojená s Rennie, mám mentolové, ale ty citronové jsou taky dobré 🙂

evuse
7. jan 2009

Mě taky pomáhají Rennie. Jednou jsem si za noc brala i tři. To jsem si blbka dala večer grep 😉

marrrka
7. jan 2009

Rennie nedostat na svk, musime to inak riesit ;)

felixko
8. jan 2009

Ja som mala v tehotenstve podobný problém, hoci som neverila, že môže pomôcť, ale pomohla mi min.voda Fatra a používam ju dodnes, lebo kojím a nechcem do seba pchať žiadne lieky. skúste, za to nič nedáte

luciferek
8. jan 2009

ahoj holky, tak mě pálela žáha u prvního cca od 25 tt a teď když se pořádně najím pálí taky, mě hned pomáhají tabletky Maaloxu, není to sice žádná dobrota, ale dá se to. Při minulém těhu mi je doporučili přímo v porodnici...

jasminka
8. jan 2009

maalox mam aj ja vzdy poruke, staci a pomoze mi aj stvrtka tabletky 😉

chulieta
8. jan 2009

ahojte baby, pukance vas toho zbavia 🙂) zaruceneeeee mala som to

hupcza
9. jan 2009

ahoj ...
přidám svou trošku náhodou zjštěnou metodu 🙂

celé těhu jsme si mazalabříško proti striím olejíčkem s meduňkou
pak mi ale ve 26 tt začalo semo tamo tvrdnout, takže jsme změnila olejíček na dýňový, který by měl toto klidnit
a najednou mě začala pálit žáha (v puse jak v polepšovně)
nejdřív jsem to přičítala vánocům a že jsem se normáně přejela + pokročilé těhu
pak mi ale přišlo, že to začalo přesně s výměnou olejíčků
takže jsme to zusila zase zpět - během pár hodin bylo po problému

takže už se zase mažu jen meduňkou, jám naprosto vše bez omezení (jasně, že ne tataráky a spot 😅 )
pálení žáhy je pryč

jaja257
9. jan 2009

Ja som si davala maalox alebo sodu bikarbonu, trosku. A ked to nebolo silne tak mineralu fatra, lenze na tu pozor obsahuje vela soli a ta viaze vodu a vysledkom je opuchnutie. Ten maalox a sodu mi poradila doktorka.

raina
13. jan 2009

skuste surovy zemiak, mne zarucene pomaha, denne zjem aj niekolko, ked treba...tiez pukance...gastrutuss som skusala, nezaberal...na fatru si mam davat pozor - odorucenie lekara a co sa tyka sody bikarbony - davala som si tiez, no jemnejsia sa mi zda bystrinka, ta mi zaberala...maalox mi v lekarni ako tehotnej ani nepredali..

mirko
13. jan 2009

ahojte, kamoska ked mala zahu tak hrizkala mandle, a tie jej zaberali 🙂

alias313
13. jan 2009

mne uz na zahu nezabera nic..ani pukance, ani mlieko, ani fatra, soda bikarbona,fatra,bystrinka a ani ked jem v malych mnozstach. zaha ma uz pali aj ked sa napijem vody ☹ a vcera som si kupila maalox, doktor odporucil a dnes som vycmulala jednu tabletku (inak chuti ako keby som si do ust nadrvila omietku) a je mi zatial v pohode cely den 😉

sssimi
13. jan 2009

mne gastrotuss zatiaľ zaberá a odporúčam Tums-hlavne chuťovo je najprijatelnejší.... a môžete ho aj rozchrúmať a má taky istý účinok....

A z tych domácich mi zaberajú len pukance... a pálenie záhy mám od prvého dňa tehotenstva dennodenne, takže čosi mám poskúšane 😒

cikyta
13. jan 2009

Skusila som kadečo,no najviac mi zabrala minerálka fatra.Na obed tak 2-3 deci.Viac ani nie,lebo je slaná.Ale stačí to na večernu úlavu potom 😵

petrahy
14. jan 2009

aj ja som mala tie pastilky Tums a velmi mi pomahali

jednoroztek
13. feb 2009

V zlození Maaloxu je aj hliník, cítala som, ze moze robit skody v centrálnom nervovom systéme.
Márne sa snazím nájst na nete nieco blizsie o zlození Gastrotuss sirupu, nasla som len mini clánok v taliancine, ale zlozenie tam nebolo.Má niekto doma orig.balenie a moze mi napísat zlozenie tohoto prípravku proti záhe? Vdaka

sveva
13. feb 2009

ahojte ja som používala Mineral. (také niečo ako šumienka)

sveva
13. feb 2009

a ešte sú dobré mandle 😉

bobisek
15. feb 2009

Nevim, jestli už to tu někdo děvčata psal, ale fakticky funkčí je teplé mlíko. Stačí malej hrnek. Nemusí být mlíko vařicí, ale trochu víc teplejší (aby se dalo vypít) a je to lék nad léky.
Sám doktor mi to poradil, když jsem si na gyndě stěžovala. A fakt to pomáhá 😉

scandya
15. feb 2009

Ja som sa trapila skoro az do 4mesiaca, potom mi kamaratky poradili TUMS pastilky, juuuuuuuuj ako pomohli 🙂
Aj lekara som sa na to pytala a povedal , ze ich mozem. teraz ich uz nepotrebujem ale len sem tam lebo su aj na naduvanie. Momentalne ich pouziva moja rodinka lebo im tiez pomahaju ked sa zcemeria xixi 🙂

mauzos
15. feb 2009

Tums pastilky mozem aj ja potvrdit, je to asi to jedine co mi zabralo. Su fakt dobre a nielen na palenie zahy, ale aj pri tazkostiach so zaludkom 🙂

renata7718
15. feb 2009

ahoj mne pomaha malox no len po polovicke,inac zaha ma pali stale

andykov
15. feb 2009

Přidávám se k těm, co jsou spokojené s Tumsy, opravdu výborné i pokud třeba není dobře po jídle, tak zaberou hnedle. Mně taky navrhovala dr., já už je brala před těhu na nadýmání, tak jsem se k nim jen spokojeně vrátila 🙂

marietta0
20. feb 2009

Ahoj jednoroztek, ja som v druhom mesiaci a lekarka mi odporucila Gastrotuss, je perfektny. Zlozenie:magnézium alginát, simetikón, fruktóza, xantanová guma, med, D-panthenol,... Vraj to mozu aj babatka na reflux. Je to sladky sirup a celkom chutny. Mne malox neodporucila, vraj nie je vhodny pre tehotne zienky.

garfieldmail1
22. feb 2009

bobisek : mně taky skvěle zabralo obyčejné mlíko. Kolikrát večer, když jsem si lehla, tak mne začla pálit žáha, tak jsem vstala, 2x jsem si lokla studeného mlíka přímo z krabice a byl klid 😉 Nejlepší bylo, že pálení žáhy skončilo okamžitě, jak jsem odrodila, od té doby zase nevím, co to je 🙂

mona1111
22. feb 2009

ahojte. Mna tiez strasne pali zaha. Denne aj tri-krat. Zabera mi obycajne mlieko. Vzdy vecer ked idem spat tak pohar mlieka mam pri posteli, lebo niekedy ma zacne palit zaha o jednej, druhej rano. 🙂