Ako sa u vás prejavuje panická porucha a tetánia?

barbora271
20. sep 2019

Dobry den, mate niekto panicku,alebo tetaniu? Chcela by som len vediet ake mate priznaky, budem Vam vdacna za odpoved 🙂

merien259
20. sep 2019

Ahoj tak závraty búšenie srdca trpnutie mravcenie v rukách nohách polka tváre mi trápne, vnútorný trás nepokoj...

merien259
20. sep 2019

*trpne

misa2704
20. sep 2019

Každý má niečo iné. Dôležité je to dať v hlave dokopy hlavne bez antidepresív🙏 a magnezium. Odporúčam magnerot alebo magnosolv

barbora271
autor
20. sep 2019

@misa2704 to maam a nic, je mi z toho viac zle..

misa2704
20. sep 2019

@barbora271 magnezko?

barbora271
autor
20. sep 2019

@misa2704 ano ... hrozne sa mi hlava toci zacne mi srdce busat

misa2704
20. sep 2019

@barbora271 to určite nie z toho. Ako dlho ho beries?

barbora271
autor
20. sep 2019

@misa2704 je to z toho , vsak mi ho lekarka kazala vysadit.. brala som ho 3 a poo mesiaca magnosolv

ivka0412
20. sep 2019

@barbora271 ja beriem frontin 0,25 a magnézium. Stav sa mi zlepšil. Odporúčam. Predpisuje mi ho obvodná.

123xyz
20. sep 2019

@barbora271 mám tetaniu, skús magnézium dopĺňať bunkovymi solami.

ivka0412
20. sep 2019

@misa2704 Máš pravdu všetko je to v hlave. Mne pomaha rodina. Celý život som sa hnala,nervacila atď. Dala som si stopku. Neberiem si všetko k srdcu žijem kludnejsie .

misa2704
20. sep 2019

@barbora271 tak ho zmeň na magnerot . Ale Určite to nie je z toho to som si aj ja myslela. 🙂 Mne to všetko vyvolala alergická reakcia čo mi pichli injekciu na pohotovosti a spustila sa lavína. Od mája boj . Zlepšuje sa to chvala Bohu tým že už vlastne chápem čo sa deje s mojím telom . Mne namiesto infúzie na druhý deň po reakcii podali ten debilný frontin. Je to hnus svinstvo aj guajacuran a všetky tie oblbovaky. Zisti si čo ti robí a nerobí dobre. Napr mne zo začiatku vadili veľmi veci ako hluk, svetlá v nákupných parkoch a také veci čo by niekto nepovedal.. jednoducho je to všetko v hlave. Na tabletky sa je dať jednoducho. Ale pozor na to. Nehladaj príčiny že si chorá nedajbože alebo také niečo. Ja som už mala stavy že som chodila po všetkých možných doktoroch Kardiológia, interné, krčné, gastro, endokrinologia a iné. Všade dobre výsledky ale triasla som sa nonstop búšenie srdca. To je všetko psychika. A tak ako ešte raz píšem nepodlahni tomu. Hlavu hore aj keď sa to ľahšie píše ale úplne tá chápem čo prezivas . Držím ti palce hlavne sa nedaj na Antidepresíva 🙏

misa2704
20. sep 2019

@ivka0412 presne ja to isté. Nervačila som pre blbosti bola som prchka, ľadová kráľovná a bum lavína plakala som dobre nie z toho že som videla zaslapnut chrobáka. Pros o podporu rodinku to je najviac ❤️

ivka0412
20. sep 2019

@misa2704 Môžeš sfotit aké magnézium berieš?

misa2704
20. sep 2019

@ivka0412 tieto

ivka0412
20. sep 2019

@misa2704 A pomáhajú Ti? Kolko na deň sa berie?

misa2704
20. sep 2019

@ivka0412 áno pomáhajú. Je tam riadne dávkovanie v pribalovom ale dr mi vravela že prvý týždeň 3 tabletky na deň ráno - obed - večer a po týždni zniziť na 2 tablety denne. No pri silnejších problemoch sa začína až na šiestich tabletkách denne 2 ráno 2 obed 2 večer prvý týždeň

ivka0412
20. sep 2019

@misa2704 Ja beriem obyčajný. Tak skúsim tieto. Chcem pomaly visadit Frontin. Ja to mam od polky júna. Bola som v obchode a odrazu kolotoč v hlave. Nevychadzala som von.Uz je to oveľa lepšie. V novembri má čaká stužková. Musím byť fit . Ďakujem

zizi11
20. sep 2019

@barbora271 Ahoj, vypuklo mi to pred 3 rokmi, dostala som sa do stavu ze uz ani chodit som nevedela. Boli to hrozne stavy, totalne ma to odobralo o vsetky sily. Priznaky klasika, tocenie hlavy, busenie srdca, mravcenie v koncatinach atd atd. dostala som sa do stavu ze ani banan som nevedela popucit. Schudla som vyse 10kg prehanalo ma este aj z magnosolvu nerobil mi vobec dobre. Vraj moj najvacsi problem bol ze som nespavala dostatocne tvrdo a kratko. Mozog nevypol. Brala som ansilan 1x vecer pred spanim asi 2 mesiace a magneziove tablety od Galvex (z tych mi nebolo zle). Jasne ze ta chcu hned nadopovod neurolom atd...nic z toho som odmietla brat. Do pol roka sa to upravilo, musis si urovnat priotity sama v hlave a nenahlit sa vsade. Vela veci som proste nechala plavat. Pravidelny a casty spanok mi asi najviac pomohol. Drzim palce, su to naozaj neprijemne stavy ale da sa s tym pracovat.

barbora271
autor
20. sep 2019

@zizi11 hej ano, len som chcela vediet tie stavy, lebo tiez mam vselico,ale zaroven nic 🙂 neberiem to katastrofálne, ide o to, ze clovek to ma v hlave 🙂 len pre zaujimavost ye kto co mal 🙂

veonika303
20. sep 2019

Tiež som užívala magnerot aj stále užívam nakoľko som tiež mala zavratove stavy a búšenie srdca zlepšilo sa mi to ako som začala chodiť aj fyzioterapiu (masáž chrbtice hlavne krcna, mne to vyrážalo do hlavy) teraz je to lepšie našťastie

zuzi0911
20. sep 2019

Závraty, nevoľnosť, horúčava, trpnutie t are, nôh, rúk, búšenie srdca, ťažké prehltanie, hrca v krku, vnútorný trás, nemožnosť nadýchnuť sa(akoby blok na chrbtici, či tlaky na hrudníku, bolesti an hrudníku, ruky..... atď, atď, atď....

zizi11
20. sep 2019

@barbora271 priznaky presne tie co napisala zuzi0911

misa2704
20. sep 2019

@ivka0412 držím ti veľmi palce. Skús ten frontin postupne vysadiť nie naraz samozrejme. Potom výživový doplnok skús zenixx balance sa to volá ale aspoň tri mesiace . Musíš byť fit na stužkovej dá sa to dokopy neboj 😘

ivka0412
20. sep 2019

@misa2704 Ďakujem pekne. Beriem ho 2krat denne. Len človek musí mať kľud. Ten zenixx kde kúpim?

kvetinka_andrejka
20. sep 2019

Nebola som u žiadného lekára, ale došla som na to sama keď všetky výsledky boli v poriadku aj vyšetrenia toho čo ma trápilo. Celý život v strese myslím si, že od narodenia ale vrchol stresu som zažila prvý rok na materskej. U mňa su takmer všetky somatické záležitosti. Taký tupý pocit na hlave, ťažoba na ramenách, trpnutie rúk a hneď na to keď začínam zle vidieť panika, že čo bude s malým keď odpadnem. Keď som pochopila o čo ide prestala som až tak panikovať proste si sadám kde sa dá objímam malého a opakujem si v hlave že sa musím spamätať inak istane tu chúda malé sám na ulici. Celkom pomáha. Ale u mňa sa začalo od hnačky v obchode. Tak strašne som sa snažila aby som všetko stihla tak veľmi mi záležalo až som všetko urobila došla do toho obchodu a tam "bul bul" v bruchu ledva som došla domov utekala som s kocikom. Žiaľ nestihla som....Trapné ale stalo sa našťastie blízko dverí. Myslela som si že to je alergia na kurča alebo laktozu. Dlho som špárala začala som si všímať kedy sa to deje a došlo mi to po pol roku. Jedinou príčinou je strašný stres. Asi 3 mesiace som chodila s malým iba pred blok alebo ta kde bolo WC žiadne autobusy ani nič veď panika hned ze sa pototo v buse. No nazvala som to zasraný problém doslovne. Doteraz to mám na žiadnu psychoterapiu nejdem skúšala som a väčší drist som nepočula ako názor psychologa na to. Teraz keď začinam panikovať snažím sa sustrediť na niečo iné ale ešte som to neovladla celkom.

monkabohdalova
20. sep 2019

@barbora271 magnerot a magnosol nesedel ani mne, kupujem magnesium 400 v DM drogerii, odvtedy je mi lepšie

misa2704
21. sep 2019

@ivka0412 pod stračou nôžkou v HE ho majú . Vidím že si prispela dnes v HE miestnosti tak si zrejme Humenčanka však? 🙂 Kto ti predpísal ten frontin? V HE je to asi trend ho predpisovať a neriešiť problém

ivka0412
21. sep 2019

@misa2704 Áno.Obvodna.

misa2704
21. sep 2019

@ivka0412 pomaličky to vysádzaj a prejdi na ten zenixx balance, kešu oriešky, skús doplniť aj vápnik s vit D ale aspoň mesiac to pober. Zenixx balance aj tri mesiac aj dlhšie