Ako sa u vás prejavuje panická porucha a tetánia?

barbora271
20. sep 2019

Dobry den, mate niekto panicku,alebo tetaniu? Chcela by som len vediet ake mate priznaky, budem Vam vdacna za odpoved 🙂

rosette
21. sep 2019

@barbora271 jeee baby,ale nas je!!! Ja mam brnenie ruk,noh,strpnuta brada,hrdlo,palenie priehlavkov,bolest krcnej chrbtice,pocit ze sa neviem poriadne nadychnut,pocit,ze mam slabe ruky,pocit psychickej nepohody,vnutorny tras,obcas zavrate atd atd v podstate vzdy nieco odzneje a pride nieco ine.neskutocna otrava,poriadne mi to stazuje zivot.uz to mam druhykrat v zivote,vzdy sa mi to spusti na materskej,cize mne ta samota nesedi...zatial bez liekov,ale predavkovana magneziom.drzme si vsetky palce!

smejko585
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jefinka18
7. okt 2020

Dobry den, tiez si myslum ze mam bud tetaniu, panicku alebo uzkost...vsetky vysetrenua mam ok a predsa mam zavraty tocenie hlavy nevolnost tlak na hrudi nepokoj tras nervozitu...jefine co nemam je tronutie tela...ja sa tak bojim aby som nemala nieco so srdcom...ekg mam ok aj echo aj holtera mi robili pred 3 rokmi...magmezium som uzivala 1 mesiac ale asi mi nepomohol

zizi11
8. okt 2020

@jefinka18 Odstupom casu ti viem poradit jedine. Venuj sa sama sebe, najdi si konicky ktore ta budu tesit, prijmaj ponuku ze sa ti o deti niekto postara. Ja som si vsetko nalozila na svoje plecia, dieta, praca, vecna nespokojnost muza v tom co robim a vsetko v rovnakom case. Snazila som sa tak fungovat az kym ma nevyplo. Je zla doba, vsetko chceme zvladnut same a nezostava nam cas na nas. A vyznam? Len ten ze znicis samu seba. Ked budes ty stastna, budu stastne aj tvoje deti, budu to z teba citit. Priznaky sa snaz ignorovat. Ja viem ze sa to len tak hovori, budu lepsie ale aj horsie dni, len treba vydrzat a prejde to. Nesurfuj na nete co vsetko ti je, zbytocne ta to len vystrasi. Mysli na seba a zacni brat kazdy den pozitivne. Jesen a jar tetanikom dava zabrat ale netreba si to tak pripustat. Prosim ta nenachaj sa nahovorit na nejaky neurol alebo podobne. Vsetko je v hlave tak naco len tlmit a oddialovat problem, ktory si vies vyriesit aj sama v sebe. Dolezity je hlboky spanok, cas pre seba a zacne sa to lepsit. Nauc sa to prijat. Len osobna skusenost, niesom ziadny odbornik 🙂 Ak ak predsa potrebujes mat istotu ze nemas niekde nieco v tele, chod na magneticku rezonanciu, ja som bola.

ivka0412
8. okt 2020

@zizi11 Presne ako hovoríš. Ja to mám rok. Upustila som s nejakých veci. Neberiem si toľko na plecia. V lete mi bolo super. Prišiel dážď a bum. Ale sú dni dobre a sú dni blbec. Ak na mňa príde dýcham z hlboká. A vravím si zvládnem to. Brala som frontin a magnézium. Už 3tyzdne ho neberiem. Iba magnézium. Netreba na to myslieť. Čo ma posúva do predu sú moje deti. Ešte pijem medovkovy čaj.

monkabohdalova
8. okt 2020

@ivka0412 presne aj ja takto, cez leto som ani nevedela, že mi niečo je, a odkedy škaredé počasie sa mi stav zhoršil :( diagnostikovanu mám tetaniu

misa2704
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jefinka18
9. okt 2020

@zizi11 dakujem za povzbudemie a rady....dnes som si kupila magnerot a zacinam s cvicenim....kolko asi treba magnerot uzivat kym sa dostavi zlepsenie...bude to asi na mesiace? ja uz skusam vsetko. .snazim sa nerozculovat, byt v pohode ale je to ťažké aj dnes som mala super doobedie ale poovede znova zle, zavraty, motanie sa a k tomu nevolnost a hlava...nejak som to rozdychala ale zajtra to pride asi znova😀

zizi11
10. okt 2020

@jefinka18 Mne to cele trvalo asi rok kym som si povedala ze aha asi to mam uz pod kontrolou. Tak tak klud a pokoj.

janula2511
20. jan 2021

Prosím vás a točenie hlavy máte každodenné na dennom poriadku alebo len pri záchvate sa vám točí hlava? Mne už 2 mesiace sa hlava točí slabosť v nohách.som celkovo slabá bez energie. Točenie hlavy mám každý deň, už 2 mesiace. Môže to byť panicka porucha?

zuzi0911
20. jan 2021

@janula2511 každý deň už 2 roky. No počas väčšieho stresu ci dokonca pred MS sú vyraznejsie

janula2511
20. jan 2021

@zuzi0911 a berieš niečo? Riešila si to aj s lekárom?

matejajanka
20. jan 2021

@janula2511 Presne takéto stavy mávam aj ja od novembra, točenie hlavy, nevoľnosť, potom príde búšenie srdca a nevoľno od žalúdka až na zvracanie. Až mam každý deň stres, ze na druhy deň to príde znova.

janula2511
20. jan 2021

@matejajanka každý deň máš takéto stavy?

matejajanka
20. jan 2021

@janula2511 teraz asi posledne dva týždne každý deň, do toho dostanem úplne tlaky do hlavy ako keby mi skákal tlak. A vo vnútri cítim úplný nepokoj a pritom. Nemám byt z čoho nervózna. Neviem si to vysvetliť, neviem ci je to tetania alebo nejaká úzkosť?

matejajanka
20. jan 2021

@janula2511 Ked ma to takto chyti dávam si len magnézium a bylinkový čaj alvisan. Ale aj tak sa potom cítim ako opitá.

teleskop
21. jan 2021

@misa2704 zase ta slovenska stigma 🙂 bubu antidepesiva ale sukajme lieky od bolesti a rozne oblbovaky...tie su tip top!!👏

teleskop
21. jan 2021

na to vsetko pomoze kvalitny psychoterapeut, nie taky co ta berie ako cislo, ale taky co naozaj chce pomoct. Keby si musela brat oblbovaky, neber ich dlho

misa2704
21. jan 2021

@teleskop ja lieky od bolesti neberiem žiadne. Ale nie som ani za antidepresíva. Ak príde tetania treba sa Mať na pozore. Niečo sa v tele deje. Vid môj príklad. Ale nebudem sem písať o svojom zdravotnom stave. Ale chcela som len baby varovať. Tetaniu teraz diagnostikuju každému. A psychoterapia ako píšeš je super. je najlepšia vec hlavne uvedomiť si kedy ten problém začal.

marika1066
26. nov 2023

@zuzi0911 to iste mám aj ja