Panická porucha - liečba a skúsenosti

olivia77
4. máj 2016

Ak s ňou máte skúsenosti, budem rada za nejaké info.

layla1
28. jan 2018

@olivia77 ja som sa teraz pokúsila vysadiť lieky ale začala som ich zasa brať lebo mi nebolo dobre. Neviem čo mam teraz robiť, brať ich či nie.

ishkaa
28. jan 2018

@layla1 ja som brala najprv lexaurin, ten mi nevyhovoval tak sme presli na setralin a atarax..brala som ich necele 2 roky, potom sme zacali vysadzat a teraz som uz uplne bez nich

olivia77
autor
29. jan 2018

@layla1, ja nemozem nikomu kazat, ci ma lieky brat alebo nie... ty sa inak neliecis, len liekmi, takze v tom pripade jedine zase ist na lieky... tam je tazko to zmenit, to je to, co som spominala, ze raz s nimi clovek zacne, je mu dobre, vysadi ich a po case ich musi brat znovu... ja ti jedine mozem odporucit, aby si vyskusala iny typ liecby, popri liekoch to mozes skusit, no ide o to, ci chces skusit nieco ine, ci sa nato citis a ci si veris, ze to zvladnes... ked chces vediet viac, napis mi spravu...

natashkaa
14. dec 2018

@sardinka335 ja mam zaujem

natashkaa
14. dec 2018

ahojte je tu niekto kto mava pri zachvate aj extrasystoly ?

11kacena
15. dec 2018

@natashkaa ahoj , ja arytmiu srdca .

natashkaa
16. dec 2018

@11kacena aku extrasystoly

11kacena
16. dec 2018

@natashkaa je to asi to iste. Vynechavanie uderov alebo opak uplne zrýchlenie (180uderov za min som msla aj)

lukasko12
10. feb 2020

@kachita tie AD neskodia na srdce alebo na nieco ine mne dr.napisala ze trpim uzkosnou poruchou ale ja sa tak ani necitim

valika555
25. máj 2020

@gaaaa môžem sa dačo opýtať

gaaaa
25. máj 2020

@valika555 áno

halabolka
3. júl 2020

Baby mna velmi zaujima ako na to reaguje vase okolie, hlavne vas priatel/muz. Ja som si uz presla roznymi stavmi, boli ma vzdy nieco ine, byvam cela strpnuta a niekedy je to uz neznesitelne. Moj ex to nechapal, mal ma za hypochondra, co si stale vymysla nove choroby a bolesti a posielal ma k psychiatrovi, ze som mimo. Ja som tam ale nikdy nechcela ist, lebo viem velmi dobre, co mi je a nechcem to riesit liekmi, tak len bojujem bez nich. Ako sa to da vysvetlit cloveku, ktory nikdy nic podobne nezazil tak, aby to aspon trochu chapal?

laurab1234
6. jan 2021

@olivia77 ahoj. Citala som si tvoje skusenosti s PP a v spojitosti so zensenom si pisala, ze ti pomohol. Ako si dnes na tom? Vymyzli ti attaky uplne? Prezivam nieco podobne,preto by som bola vdacna za radu.

dadkkkka
3. apr 2021

@olivia77 nemas az taku pravdu existuje exogenna a endogenna depresia , dokonca sa robil aj vyskum kde ludia boli v tazkej depresii a mali hladiny serotoninu vysokanske takze depresia nemusi suvisiet len s hladinou serotoninu... a prekuzor 5htp vobec nemusi pomoct ...

arabela55
7. máj 2021

@olivia77 Ahoj, a tie homeopatiká ti pomáhajú doteraz, ja b y som chcela skúsiť tiež homeopatiu, či by mi nepomohla, beriem neurol teraz☹

olivia77
autor
9. máj 2021

@arabela55 homeopatia mi pomohla, takze dnes vdakabohu panickymi atakmi a silnymi uzkostami netrpim, no nebolo to prec za mesiac, ale stalo to zato byt trpezliva 🙏 Ak by si chcela viac info o homeopatii, napis mi spravu 😉

arabela55
19. aug 2021

@olivia77 ahoj a aké homeopatiká si dostala, lebo ja som užívala ignatiu CH30 a veľmi nepomohla

olivia77
autor
21. sep 2021

@arabela55 to je trosku na dlhsie vysvetlenie, kludne mi napis spravu 😊

maja132015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maja132015
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maja132015
3. jan 2022

Ahojte. Užívam AD eliceu a mávam také stavy, vždy hlavne v noci, že zobudím sa na to ako mi rýchlo začne byť srdce. Mávam to tak asi raz do mesiaca. EKG a sono srdca mi robili, podľa výsledkov mám srdce zdravé. Holter som ešte nemala. V záchvate si dám neurol aj magnézium a potom po pár minútach to prejde. Už mi raz kvôli tomuto volali záchranku, lebo pulz bol veľmi vysoký a trvalo to dlhšie. Už som to mala aj predtým, keď som ešte neužívala AD. Spustilo sa mi to pred necelým rokom ako mi ocino umrel. Môže to spôsobovať panická porucha? Že vraj to môže byť aj nejaká nová arytmia choroba mladých. Ja už si neviem rady, mávate to aj vy? Ďakujem

ludkova
14. mar 2022
lala123
15. mar 2022

@maja132015 pozri daj si poriadne vyšetriť srdce . Holter, echo poprípade záťažový test. Ak bude vserko ok pravdepodobne ide o úzkosť. Potom navsiv psychológa a nauč na relaxačne techniky, ktorými sa budeš vedieť dať do kľudu. Najhoršia je neistota keď nevies či mas arytmiu, ktorá môže byt aj nebezpečná alebo je to len panicky atak.To ti na pohode psychické nepridá.

maja132015
15. mar 2022

@lala123 podľa mňa to bude úzkosť, ale potom ktovie. Ale zas keby to bola arytmia tak to mám aj inokedy a aj cez deň, neviem. Práveže mi Kardiológ povedal, že keď to budem mať znova tak si mám volať záchranku, lebo on potrebuje záznam, že som mala naozaj taký vysoký pulz. Lenže kým príde záchranka, sa mi o niečo zníži, lebo si dám magnézium.