Panická porucha - skúsenosti

janula2511
8. feb 2016

Ahojte dnes mi lekar diagnostikoval panicku poruchu.predpisal mi lieky AD.ale uprimne poviem neviem ci ich zacnem brat.dost sa pojim takychto liekov a vela som aj o tom citala ze je to velke svinstvo.da sa z paniky dostat aj bez liekov?dajte mi nejake tipy

maaaaaaaria7
8. feb 2016

ja som lieky poctivo brala /cipralex a ešte niečo/ a vyliečila som sa. niekedy to síce na mňa príde.. ale snažím sa a veľa krát situáciu viem už ovládať.. mala by si brať liečbu vážne, aby sa to neprehlbovalo. ak sa nebudeš liečiť, možno to nebude mať konca kraja... nevieme ako dlho trpíš panickými atakmi, aké sú silné... tak neviem.. myslím, že je lepšie byť polroka, rok na liekoch a potom v poriadku ako keby ťa mal atak kedykoľvek prekvapiť... držím palce, nikdy nezabudnem, aké hrozné stavy som mala :((((

limetka69
8. feb 2016

@janula2511 ja som sa z toho dostala bez liekov, ale aj ked je velmi individualne co je spúšťačom.... Viac IP 🙂

emocka
8. feb 2016

Ak máš panickú poruchu, nie je dôvod brániť sa liečbe. Dnes už sú špičkové lieky bez vedľajších účinkov ako spomenula maaaaaaaaaaaaaaaria7. Ja som tiež takým prešla a dobre je. Človek nemusí trpieť, keď môže pekne žiť. Prajem všetko dobré. 🙂 A máme tu skupinku: 🙂 Ach tá naša diagnóza, novú. Môžeš sa pridať, nie?
https://www.modrykonik.sk/group/8160/

priora
8. feb 2016

Ja mam tiež, 3 roky som behala po lekároch nikto mi nevedel povedať co mi je vkuse po vyšetreniach ja som už bola hotová bol to horor až kamoska mi povedala že ma to iste a ako to riešiť, tabletky zabrali bez vedľajších účinkov i ked po ďalšom čase sa mi to vrátilo neviem ci 2-3 roky pohádali sme sa s mužom vtedy a dokym som neotehotnwla som brala lieky mala som strach co bude ked ich vysadím a musím povedať že chvalabohu super 🙂 ja len že nechcela by som zažiť opäť tie stavy

bonaqa2013
8. feb 2016

možno by pomohol aj dobrý psychológ - mám na mysli poradí, ako zvládať tieto stavy.... alebo potom už len lieky...

janula2511
autor
9. feb 2016

@limetka69 a ako si sa z toho dostala bez liekov?

janula2511
autor
9. feb 2016

Lekar mi predpisal tieto lieky helex a trittico.su dobre?

gaaaa
19. feb 2016

Ahojte kočky.Ja som myslela,že tie stavy mám chvalabohu za sebou a včera sa mi tie stavy vrátili.Lieky som nebrala 8 mesiacov a včera som si nasadila a bolo mi ešte horšie.To je zlé že ja hocijaké lieky nemožem lebo som operovaná na črevá ☹ Brala som Miraklide,dobre som ich znášala,akurát som strašne pribrala od nich.Som zufalá z toho,neviem čo mám spraviť ☹

lukasko12
10. feb 2020

@maaaaaaaria7 posielaju aj na liecenie ako myslim do nemocnice alebo tak lebo ja tam urcite nechcem ist mozes na to aj umriet nemyslim si

emocka
16. feb 2020

@lukasko12 Nie, umrieť na to neumrieš. Lenže takto trpieť, trápiť sa a preto len tak živoriť alebo pekne žiť počas liečby a dlho po nej. Čo za to stojí? Ja som si vybrala život bez utrpenia a skvelá voľba to bola. Nemenila by som za trápenie. V nemocnici pomohli dosť rýchlo, tam bolo moc fajn a potom následne aj doma. To je život o inom. Odporúčam. Nevnucujem. Každý si vyberá pre seba, to, čo sám chce.