• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Paradontóza po pôrode. Dá sa to zvrátiť?

3. mája 2016 
Pol roka po porode mi zacali klesat krcky na zuboch. Mam strach ze je to paradontoza, ale nechcem ist k zubarovi, pretoze som niekde pocula, ze je to dedicne a zubar v tomto uz nespravi nic. Preto by ma zaujimalo ake mate skusenosti vy.Da sa proti tomu nieco robit, alebo nie.
Nechcem ist k zubarovi preto, lebo si ho musim platit a volala som tam vcera a len za prehliadku chce 80 eur. Je mi luto vyhodit tolko penazi, ak mi povie ze sa s tym neda nic robit, iba si spravne cistit zuby, s jemnou kefkou a pastou na paradontozu.pretoze mam tu svajciarsku ultra jemnu kefku pouzivam senzodyne uz 5 rokov. vdaka
24. mar 2009 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem ako je to s paradentozou, ale ja mam dost citlivé zuby a dasna, lebo kojim este 5x denne, zubar mi povedal, ze sa to upravi samé ked prestanem kojit. Podla mna len zubar ti moze stanovit spravnu diagnozu... :frowning2:
24. mar 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzana, k tomu lekarovi by si podla mna mala ist.
24. mar 2009 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ja mam pocit ze je to dedicne a porod s tym nema vela spolocne... aj ked mohol tomu "pomoct"... tiez si myslim ze len zubar by ti vedel spravne poradit. Nie je tu medzi nami nejaka zubarka? :grinning:
24. mar 2009 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzka začni užívat koenzým Q10, mně se to taky po porodu rozjelo, já chodím pravidelně k zubaři, nemusím nic platit, u mně platí ta dědičnost, moje mamak měla v mé=m věku umělý chrup. Mně zubař řekl že to není tak hrozný, a užíváním Q10 se to dá oddálit tak o 10 let. Už po prvním měsíci užívaní řekl, že je to mnohem lmnohem lepši
Radsej zaplatit 80eur ako prist o zuby a trapit sa... :wink: Ale vyber si dakeho dobrého zubara. Drzim palce.
no a zubaři zadarmo nejsou?
24. mar 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzana29
ja mám tiež taký problém ako ty. ale zubár nehrozí :astonished:
24. mar 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
m311293
no neviem ako u vás ale tu sa platí za všetko a zuby tu na Slovensku nie sú lacná záležitosť. :angry:
24. mar 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak u nás si za zubaře neplatím, pokud to není bělení zubů, můstky atd...ale běžné ošetření včetné plomby jsou hratené z poji´štění
24. mar 2009 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja platim u zubara za vsetko.
24. mar 2009 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My tiez zubarov zadarmo nemame vo Svajci... :sweat_smile: :confused:
24. mar 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja si platim aj u zubara na slovensku ale pojdem tam az v septembri. tak neviem ci mam cakat, alebo mam ist sem k anglicanke. lebo vsetci hovoria ze nie su dobri odbornici. ze aj anglicania chodia do polska a tak....
no ale rok od porodu, by som mala mat zub.starostlivost zadarmo, tak to pojdem vyskusat. pri najhorsiom si to zaplatim, ale budem mat ciste svedomie.
je pravda ze som posledne 3 roky, zubara zanedbala ale zuby si cistim pravidelne, a mama ma tiez paradotozu.takze je to dedicne a neda sa s tym robit nic. kupim si ten koenzym Q10 a uvidim ci pomoze. ja mam taky strach, lebo mne set nikdy ani len netrhali zub. tak sa vcelku bojim tam ist. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
24. mar 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
ja sa prave liecim,ties mam dedicnu paradentozu,mamine a sestre vypadali takto do 30-tky vsetky zuby.Akurat teraz v aprili mam termin,kontroluju mi ju kazde tri mesiace a robia mi cistenie zubnych vackov,platim zato tu v nemecku kde zijem 50euro :slight_smile: Zistili mi to hned po porode a som fakt rada,ze to zistili este pred tym ako sa zacali zuby uvolnovat,potom by museli ist von :frowning2: Nechcela by som od 30-tky jest umelymi zubami :frowning2:

Ja by som na tvojom mieste hned k zubarovi sla,chvila na stolicke :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale s istotou zit bez protezy :wink:
24. mar 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha a zubara tu plati zdravotna poistovna,musim zaplatit len trojmesacny poplatok 10 eur a za to cistenie tych zubnych vackov kazde tri mesiace 50 euro,ako som uz pisala.
Ked mi to zistili,ze je to dedicne,tak dali ziadost na zdravotnu poistovnu o laserovy zakrok,na co mi poistovna ihned odpisala,ze to povoluje a potom som uz len dostala termin na operaciu :slight_smile: Nieje to ale nic hrozne,len to umrtvenie celych ust :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: asi 16 injekcii :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale potom uz absolutne nic necitis :grinning: aspon 4 hodiny :grinning:
Oni idu tym laserom do korienkov,kde chvilu skrabkaju,trva to asi hodinu kym prejdu vsetky zuby :grinning: Tento zakrok staci asi na desat rokov-takto mi to povedal moj zubar. :wink:
24. mar 2009 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sonicka dakujem. to som chcela vediet, ako sa proti nej bojuje :slight_smile:
25. mar 2009 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sonicka25 prosim Vas kde Vam robili ten zakrok ... na Slovensku ci v zahranici?
3. máj 2016 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok