Paradontóza po pôrode. Dá sa to zvrátiť?

3558
24. mar 2009

Pol roka po porode mi zacali klesat krcky na zuboch. Mam strach ze je to paradontoza, ale nechcem ist k zubarovi, pretoze som niekde pocula, ze je to dedicne a zubar v tomto uz nespravi nic. Preto by ma zaujimalo ake mate skusenosti vy.Da sa proti tomu nieco robit, alebo nie.
Nechcem ist k zubarovi preto, lebo si ho musim platit a volala som tam vcera a len za prehliadku chce 80 eur. Je mi luto vyhodit tolko penazi, ak mi povie ze sa s tym neda nic robit, iba si spravne cistit zuby, s jemnou kefkou a pastou na paradontozu.pretoze mam tu svajciarsku ultra jemnu kefku pouzivam senzodyne uz 5 rokov. vdaka

mywiel
24. mar 2009

Neviem ako je to s paradentozou, ale ja mam dost citlivé zuby a dasna, lebo kojim este 5x denne, zubar mi povedal, ze sa to upravi samé ked prestanem kojit. Podla mna len zubar ti moze stanovit spravnu diagnozu... ☹

iinuska
24. mar 2009

Zuzana, k tomu lekarovi by si podla mna mala ist.

norik1
24. mar 2009

No ja mam pocit ze je to dedicne a porod s tym nema vela spolocne... aj ked mohol tomu "pomoct"... tiez si myslim ze len zubar by ti vedel spravne poradit. Nie je tu medzi nami nejaka zubarka? 😀

m311293
24. mar 2009

zuzka začni užívat koenzým Q10, mně se to taky po porodu rozjelo, já chodím pravidelně k zubaři, nemusím nic platit, u mně platí ta dědičnost, moje mamak měla v mé=m věku umělý chrup. Mně zubař řekl že to není tak hrozný, a užíváním Q10 se to dá oddálit tak o 10 let. Už po prvním měsíci užívaní řekl, že je to mnohem lmnohem lepši

mywiel
24. mar 2009

Radsej zaplatit 80eur ako prist o zuby a trapit sa... 😉 Ale vyber si dakeho dobrého zubara. Drzim palce.

m311293
24. mar 2009

no a zubaři zadarmo nejsou?

maca793
24. mar 2009

zuzana29
ja mám tiež taký problém ako ty. ale zubár nehrozí 😲

maca793
24. mar 2009

m311293
no neviem ako u vás ale tu sa platí za všetko a zuby tu na Slovensku nie sú lacná záležitosť. 😠

m311293
24. mar 2009

tak u nás si za zubaře neplatím, pokud to není bělení zubů, můstky atd...ale běžné ošetření včetné plomby jsou hratené z poji´štění

iinuska
24. mar 2009

Aj ja platim u zubara za vsetko.

mywiel
24. mar 2009

My tiez zubarov zadarmo nemame vo Svajci... 😅 😕

3558
autor
24. mar 2009

ja si platim aj u zubara na slovensku ale pojdem tam az v septembri. tak neviem ci mam cakat, alebo mam ist sem k anglicanke. lebo vsetci hovoria ze nie su dobri odbornici. ze aj anglicania chodia do polska a tak....
no ale rok od porodu, by som mala mat zub.starostlivost zadarmo, tak to pojdem vyskusat. pri najhorsiom si to zaplatim, ale budem mat ciste svedomie.
je pravda ze som posledne 3 roky, zubara zanedbala ale zuby si cistim pravidelne, a mama ma tiez paradotozu.takze je to dedicne a neda sa s tym robit nic. kupim si ten koenzym Q10 a uvidim ci pomoze. ja mam taky strach, lebo mne set nikdy ani len netrhali zub. tak sa vcelku bojim tam ist. ☹ ☹ ☹

sonicka25
24. mar 2009

Ahojte
ja sa prave liecim,ties mam dedicnu paradentozu,mamine a sestre vypadali takto do 30-tky vsetky zuby.Akurat teraz v aprili mam termin,kontroluju mi ju kazde tri mesiace a robia mi cistenie zubnych vackov,platim zato tu v nemecku kde zijem 50euro 🙂 Zistili mi to hned po porode a som fakt rada,ze to zistili este pred tym ako sa zacali zuby uvolnovat,potom by museli ist von ☹ Nechcela by som od 30-tky jest umelymi zubami ☹

Ja by som na tvojom mieste hned k zubarovi sla,chvila na stolicke 😝 ale s istotou zit bez protezy 😉

sonicka25
24. mar 2009

Aha a zubara tu plati zdravotna poistovna,musim zaplatit len trojmesacny poplatok 10 eur a za to cistenie tych zubnych vackov kazde tri mesiace 50 euro,ako som uz pisala.
Ked mi to zistili,ze je to dedicne,tak dali ziadost na zdravotnu poistovnu o laserovy zakrok,na co mi poistovna ihned odpisala,ze to povoluje a potom som uz len dostala termin na operaciu 🙂 Nieje to ale nic hrozne,len to umrtvenie celych ust 😖 😝 🙄 asi 16 injekcii 😝 ale potom uz absolutne nic necitis 😀 aspon 4 hodiny 😀
Oni idu tym laserom do korienkov,kde chvilu skrabkaju,trva to asi hodinu kym prejdu vsetky zuby 😀 Tento zakrok staci asi na desat rokov-takto mi to povedal moj zubar. 😉

3558
autor
25. mar 2009

sonicka dakujem. to som chcela vediet, ako sa proti nej bojuje 🙂

margerit
3. máj 2016

@sonicka25 prosim Vas kde Vam robili ten zakrok ... na Slovensku ci v zahranici?