Pásový opar

832711
9. aug 2016

Dobry vecer prosim o radu dnes mi na koznom povedal ze mam pasovy opar dal mi uzivat herpesin kazde 4 hod po 2 tablety problem je vtom a mam strach ci mozem kojit 2 mesacne babo ci sa mu nieco nestane alebo nedostane infekciu doktr povedal ze mozem uzivat aj kojit ale este to mam prebrat z pediatrom ale ze by nemal byt problem z kojenim ma niekto takuto skusenost dakujem za kazde info

seahorse27
9. aug 2016

Konkretne s Herpesinom skusenost nemam, len lokalne na herpes pod nosom pocas kojenia. Ja som ale pocas kojenia brala niekolko druhov ATB a nic take strasne sa nestalo. Pokial ti lekar povedal, ze mozes, tak asi mozes...zajtra zavolaj pediatrovi a uvidis, co ti povie...ale podla mna ti to odobri.

janickadr
9. aug 2016

@832711 Herpesin prechadza do materskeho mlieka a tvoja (pre dieta bezpecna) davka bude max.200mg tbl.kazde 4 hodiny, asi nie viac, mozno skor este menej, este sa porad s pediatrom. A babo opar nedostane, ak, tak kiahne, ale ani to by nemalo byt, malo by byt chranene (cca do konca 3.mesiaca zivota) tvojimi protilatkami, ktore dostalo este placentou...

motyyylik
11. aug 2016

Ahoj, aj ja som mala pasovy opar pred par tyzdnami, a mala mala presne vtedy dva mesiace. Koli dojceniu som tiez nesla hned k doktorovi, ale po tyzdni sa mi tak strasne rozsiril opar, ze som hned bezala k dr. Celu noc som plakala, strasne bolesti som mala...tiez som brala herpesin a nadalej kojila. Pri bolesti si daj paralen. Drzim palce, hlavne treba hned basadit liecbu, ja som na to doplatila, myslela som ze to prejde samo