PCOS po pôrode. Upraví sa to?

janzi
25. nov 2008

Ahoj holky, nevime ci by som mala tuto temu zaradit do snaziliek, ale ine ma nenapada. Mala som syndrom polycystickych vajecnikov (PCOS), 4 roky nam trvala cesta k vytuzenemu babetku, ale nakoniec to vsetko skoncilo HAPPY ENDom 🙂 Chcem sa spytat ako to je s PCOS po porode. Vraj by sa to mohlo upravit, mate nejake skusenosti??

lenkadanko
3. okt 2010

@janzi ahoj aj mna to velmi zaujima ako s pco po porode.a ty uz mas porod za sebou?

lenkadanko
19. jún 2011

ahojte aj mna to zaujima nema niekto skusenost?ja som po porode 6 mes a vy baby kolko?

sofia2008
20. jún 2011

@lenkadanko
@janzi ahojte..ja som 8 mesiacov po sekcii, cyklus mam stae dlhy, ale ovulaciu som mala kazdy mesiac na cca 20den cyklu, my sme sa snazili dva roky..predtym som mala ovulku 2x v roku..podla mna sa to bude zasa len zhorsovat kazdym mesiacom, PCO sa vyliecit neda ☹

janzi
autor
21. jún 2011

Kocky mala bude mat uz 3 roky a ja mam skoro stale pravidelny cyklus 🙂 teda neviem ci ma ovulaciu, ale odkrvacam kazdy mesiac. Mala som sice obdobie 3 mesiace kedy sa mi vytratil cyklus, ale to spajam s priraskom na vahe, ked som zhodila 3 kg dole, tak sa mi cyklus zase vratil 😅

lenkadanko
23. aug 2011

oooooo jee sofi nestras ,ved ked mas menzes tak myslim ze je to ok aj ked je to aspon raz za 2 mes. alebo ako to je u teba 😒

aduskatt
23. aug 2011

ja mam PCO, viem to len asi rok.....prvy syn sa podaril nejakym zazrakom po 5 rocnom snazeni prirodzene, o druhe sa snazime 6 rokov........vobec som netusila, ze mam PCO, kym som nesla do CARu, menzes mam kazdy mesiac, ovulku tiez, sice dlhe cykly, az okolo 36 dni....a vyzera to tak, ze PCO mam len na jednom vajecniku.......folikul sa mi uvolnuje kazdy mesiac z praveho vajecnika.............a tiez by ma zaujimalo, co urobi porod s tym........btw, merali vam niektorej AMH?

pici
23. aug 2011

nerob si iluzie... to je syndrom, vajecniky su polycysticke, to sa nijako neupravi... 😖 tak aby boli zrazu normalne....

aduskatt
23. aug 2011

@pici ale vitaj🙂)my sa tusim najdeme vsade, xixi

pici
24. aug 2011

@aduskatt ale ano... obcas lustrujem co su tu za temy... a sem tam do nejakej skocim

shura
24. aug 2011

ahojte. aj ja mam PCO a viem to cca 1 rok. mne sa to prejavilo po prvom porode.. a to sme pocali prve dieta uplne bez problemov. mne sa to prejavuje anovulaciou a cyklom dlhym cca 40-50 dni. vzsvetlovali mi to tak, ze to nie je vyliecitelne, len sa upravuje stav hormonami... 😒

aduskatt
24. aug 2011

@pici rovnako.a tusim obvykle skaceme do rovnakych🙂

zdenin
16. mar 2014

no ja som po porode mala celkom pravidelne mrchu cca 32-34cyklus ale zase zacina haprovat...v januari 38dnovy februar 34 a teraz stale cakam uz mam 36 dni...ach jaj toto

j1977
16. mar 2014

No PCO sa nedá vyliečiť treba s tým vedieť žiť môžu nastať ďalšie kompl ako cukrovka atd