Pečenie v plynovej rúre

vierkasteffi
11. jan 2012

Babenky poradte mi prosím ako sa pečie v plynovej rure pravdupovediac ešte som to neskušala, hlavne aby mi to nezhorelo ☹
a ešte ma zaujíma či sa dá v nej upiecť aj penová torta dakujem

radlinka
11. jan 2012

@vierkasteffi ahooj, moja osobna skusenost, je taka, ze je to dost tazke. V porovnani s teplovzdusnou alebo elektrickou je to nieco o uplne inom. 🙂
Plynova pecie rychlo, treba ju dobre rozohriat na niekolko minut a potom vlozit napr.kolac a ubrat plyn, aby nezacalo zvrchu velmi rychlo priharat. Pecie sa pomaly a stale sa sleduje. Inak je to pri peceni masa, inak pri sladkej dobrote. Maso sa upecie rychlo, ale tiez treba dbat, aby bolo riadne prepecene, tak radsej na mensom plyne a postupne do makka dlhsie. Zvyknem ho prikryt alobalom a ked je uz dobre makkucke, tak odokryjem dopeciem do chrumkava. Vtedy mi ho nevysusi.

Penova torta v plynaku je hotovy zazrak. Neda sa to podla moho nazoru. Na torty a zakusky jedine elektricku 😉

vierkasteffi
autor
11. jan 2012

no však prave že ja velmi rada pečiem no v plynovej rure neviem neviem ☹ ☹ ☹

irin12
1. júl 2012

mam ten isty problem nenavidim plynovu pec 😠 😠 😠 skusam piect hocico ale stale je to nedopecene alebo my to zaberie pol dna uz som vyskusala hocico. Neviem si dat rady, zijem v prenajme kupovat elektricku ruru nechcem ale kde ziskam sfung v peceni ak nie v mojej domacnosti? poradte zeny

irin12
1. júl 2012

upiekla som piskot mal cca 1cm, pernikovy kolac v strede nedopeceny (peceny 1 hod.), ovocny kolac zo spodu surovy (peceny 2 hod.) mam chut tu moju ruru vyhodit von oknom!!! 😠 😠 ☹

rebroza
1. júl 2012

@irin12 ahoj. u nas doma bola plynova a ze vraj buchtami sa dalo sklo rozbijat ... viac mama nerobila. casom presla na elektriku a je to uplne o inom. ale kolace sa doma piekli aj na plyne. ale nie kysnute. a asi aj bublanina a babovka patria k narocnym na ruru. skor je lahsia taka klasika salkova - vsetko zmiesam v jednej miske. viem, ze davala do rury popri peceni hrniec s vodou, aby sa nesusil kolac. skus.
a treba asi vela testovat. drzim palce.

irin12
1. júl 2012

aj moja babka ma plynovu ruru, ale plynovy horak ma cez stred pece a dokazala napiect aj kysnute, ale nasa pec ma zo zadu 😠

irin12
1. júl 2012

@rebroza aj moja babka.......

rebroza
1. júl 2012

hm, to u nas bol horak vpredu v strede....
este mozno by bolo riesenie mikrovlnka. som pocula, ze sa da v nej aj piect, len treba hrniec specialny (mne sa podarilo upiect kuracie masko, ked som chcela rozmrazovat a omylom som nechala prihrievanie).
ale to uz len tak splietam, ja velmi rada peciem a viem, ze by ma to skrelo, keby som nemala kde piect... tak skusam radit. ale asi lepsie urobim, ak pojdem spat. 🙂

irin12
2. júl 2012

@rebroza 😎 fakt splietas 😀 😀 😀 este som nepiekla v mikrovlnke a nechcem nic uvarit ale upiect 😀 😀

modra1
2. júl 2012

Mäso, zemiaky, všeličo s označením zapekané som piekla zásadne v jenskej mise a vždy sa vydarilo a bolo to šťavnaté. Zo sladkého som piekla v čase plynovej rúry asi len kysnuté ovocné koláče s posypkou a bábovku, teda žiadne piškótové zákusky ani torty a stačilo dať dole hrniec s vodou a sledovať.

rebroza
4. júl 2012

@irin12 noooo, ale o tom peceni v mikrovlnke som az tak nesplietala. osobne som to este neskusala, ale viem, ze znama o tom hovorila. tak som si do googlu dala, ze pecenie v mikrovlnke a aha co som nasla:
http://www.toprecepty.sk/kategorie-receptov/30-...
http://varecha.pravda.sk/recepty/sposob-priprav...

i ked ja preferujem ruru, predsa len je to tradicnejsie. ale ak je s rurou problem, toto moze byt riesenie.
pekny den prajem.