Peeling na suchú citlivú pokožku

miska_sacik
30. okt 2018

Ahojte dievčatá!
Dlho už používam rôzne peelingy na telo aj tvár, momentálne som si obľúbila kávové peelingy no vždy pri použití na tvári mi veľmi rozdráždi pokožku :/ Mám dosť citlivú suchú pleť s miernym akné a pri dlhšom nepoužití peelingu sa mi tvoria šupinky na tvári.

katkabg
30. okt 2018

@miska_sacik ajoj... 🙂 ja si robim pilin z pomletej zrnkovej kavy a sprchoveho gelu.Po okupani doooobry telovy krem napr-nivea 🙂

seahorse27
30. okt 2018

Ak mas citlivu plet, tak mechanicke peelingy nie su vhodne. Vyskusaj nejaky jemny chemicky peeling s AHA kyselinami - napr . The Ordinary ma kyselinu mliecnu 5%. Alebo nejake jemne exfoliacne tonikum - napr Clinique 3 steps - c. 2 s kys. salicylovou, je super na vyrazky a zaroven je vhodne na suchu plet, nevysusuje a mozes ho pouzivat kazdy den.

vivien16
31. okt 2018

@miska_sacik skús scrub mark, ale ak sa ti tvoria supinky na tvári tak zmeň značku krému.

sarahj
31. okt 2018

Ja som mala tiež podobný problém-mám jemné akné a pri používaní peelingu som mala suchú kožu a poskúšala som toho hodne. Momentálne používam peeling Garnier-taký čierny, ale nepoužívam ho každý deň-tak raz za 2 alebo 3 dni a inak si tvár čistím micelárnou vodou (po nej mám síce trošku mastnejšiu pleť, ale snažím sa to striedať), krém na deň používam značky Aknelot (český výrobok na problematickú pleť s akné) a ten mi vyhovuje najviac z tých čo som doteraz mala - nie je ani mastný, ani suchý, pre mňa tak akurát. A na noc používam krém od Avonu Clearskin tiež na problémovú pleť s akné...a táto kombinácia mi zatiaľ najviac vyhovuje na moju pleť.

lenii23
2. nov 2018

@miska_sacik mne kamarátka odporučila peeling z bielej hliny značka Biofy.. je veľmi jemný skoro až taký prášok ktorý si rozmiešavam vo vode 🙂 Mám tiež veľmi citlivú pokožku a tento je pre mňa veľmi vyhovujúci.. navyše je prírodný takže uplne super

skrinkaminka
2. nov 2018

@miska_sacik Ahoj a neskúšala si exfoliačnú kocku na čistenie tváre a potom ked máš sklon k tvorbe akné bahennú masku a na lokálne aké gélik na vyrážky?????? Ak nie velmi rada poskytnem info, stačí mi nechať správu a všetko pekne vysvetlím 🙂

lucka_135
2. mar 2019

@miska_sacik Za mňa môžem odporučiť masku a peeling od Dulcie, majú hydratačnú aj čistiacu. Tieto mi pleť vôbec nedráždia. Môžeš skúsiť aj neem masku, alebo Tarika prášok na akné. Buď ich použuješ normálne ako masku, alebo si minu len umyješ tvár a pritom ti spravia veľmi jemný peeling 🙂

essenceee
22. mar 2019

slovensku značku Soaphoria si skušala? Mam od nich par veci a som vlemi spokojna. Len som to nikde v drogerii nevidela a jedine kde sa to da kupit je Notino

damoska
16. máj 2019
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ja chcem vyskušat kavovy peeling, mate niekto skusenosti? Naozaj pomahaju proti celulitide a vraskam?

nini1010
16. máj 2019

@damoska Ja pouzivam domacky recept.Na telo stvrt salky mletej kavy,stvrt salky krist.cukru a zmiesat s tristvrte salky rozpusteneho kokosoveho oleja.vydrhnes a touto zmesou cele telo a ostane ti po nej plet ako decka ritka 😁 na tvar pouzivam skor peelinhivu elektricku kefku z mary kay,to je jemnejsie na tvar.