Perorálna dermatitída

ejuska2586
29. feb 2016

Ahojte,
mám otázočku:
Minulý štvrtok mi gynekológ vybral vnútromaternicové teliesko a včera mi na brade vyšli také hnisavé vyrážky. Vyzerá to ako perorálna dermatitída. Kozmetiku ani pastu som vôbec nemenila. Čítala som, že to môže byť aj hormonálnymi zmenami. Myslíte si, že to môže byť z toho, že mi vybral to teliesko a moje telo si "upratuje"? Máte s tým niektorá skúsenosť? Čo mi na to zaberie, aby som sa toho zbavila? Vopred ďakujem za rady a postrehy.

ejuska2586
autor
29. feb 2016

Takto to vyzerá....

zuzka_1985
29. feb 2016

Ahoj, s perioralnou dermatitidou mam, zial skusenosti. Ja som mala vysyp z kozmetiky okolo celych ust aj nosa. Mala som celu tu oblast cervenu a stacila voda na tvar a hned sa mi to zhorsilo a akoby naboptnalo. Ak to chces preliecit, tak sa davaju lokalne antibiotika na to a ak to nezaberie, tak ich uzivas vnutorne. Je to zapal koze. A odporuca sa aj tzv. zero terapia - cize vobec sa nedotykat toho, neumyvat, nedavat kremy, make-up - absolutne nic - ale ta liecba potom trva velmi dlho. V kazdom pripade to musi vidiet kozny lekar, len on zhodnoti, ci je to ono a predpise ti lieky. Tych dermatitid je strasne vela. Ak to porovnam s tym, co som mala ja, tak to tvoje vyzera uplne inak - ale to je len moj laicky nazor. Skore uzdravenie 😉