Pestrec mariánsky - užívanie a skúsenosti

tslobik
7. nov 2016

Neviete mi poradiť v akej forme je najlepšie užívať pestrec mariánsky? Ak teda máte s ním niekto skúsenosti? Lebo predávajú sa aj čaje, len niekde som čítala, že sa nemôže zaliať viac ako 40°C vodou a nie je účinný drvený....A taký sa predáva. Zaujímalo by ma ako sa užíva aby bol čo najúčinnejší. Ďakujem za každú odpoveď.

keira
15. nov 2018

@tslobik zmenili sa daco?

reny73
11. jan 2019

@loginexistuje Ahoj. Je ti lepšie?

reny73
11. jan 2019

@tslobik ahoj. Je ti lepšie? Pomohol pestrec?

reny73
11. jan 2019

@petraxy6 ahoj. Pomohol ti pestrec?

ludmilusik
21. jan 2019

Ahojte. Užívala som 3 balenia antibiotik a potom som dostala veľké bolesti v pravom boku. Bola som u lekára gastroenterologa a povedal mi že všetko je ok. Krvné testy dobre, a všetky vnútorné orgány ako aj pečeň a žlčník sú ok. Aj napriek tomu som začala užívať pestrec. Aspoň preventívne keď ho tak vychvaľujú. Ale mám problém vždy keď užijem pestrec dostanem také tupé bolesti v pravom boku. Tlak mi mierne zvýši čo oceňujem keďže mám dosť nízky. Ale cítim sa taká smutnejšia čo ma dosť prekvapilo keďže píšu všade že lieči depresie. Neviete čo to môže byť? Skúsila som vysadiť ten pestrec ale strašne strašne sa mi motala hlava, v noci som dobre nespala, depky ešte väčšie a tlak som si namerala 87/55. Žiadne vedľajšie účinky? No neviem či ho brať či ne. Kus som z toho prekvapená. Nejaký vas nazor? Dakujem

evca000
8. mar 2019

@ludmilusik ahojky,tak ako to dopadlo s tym pestrecom?Vysadila si ho,alebo pokracujes?Ja ho uzivam cca mesiac a tiez si pripadam viac rozcitlivela,dali sa mi take dva flaky na prst a citim unavu...ale nechcem ho vysadit.Citala som,ze niekomu sa zhorsil stav po nom,ale ze to trva len par dni.Treba vraj vydrzat a prejde to 🤔

ludmilusik
21. mar 2019

@evca000 ja som ho vysadila úplne. Neberiem ho. Po vysadení sa mi strašne motala hlava. Niekedy pri zavrate som sa musela chytro chytiť stola, lebo som mala pocit že spadnem. Ale po 2 dňoch to prešlo. Neviem či môj stav súvisel s jeho užívaním, ale teraz ho neberiem a je mi dobre. Tá asi tak. A ešte môj muž ho užíval tiez. Jemu nič nebolo. Tá neviem. Ja tak citlivejšie reagujem na každú chémiu (káva, alkohol, veľa cukru) tá asi preto. 😂
@reny73

evca000
22. mar 2019

No nemáš to jednoduché🙈 ☺Podľa toho,čo popisuješ asi nebol pre teba vhodný...Ja pokračujem v užívaní a zvykla som si naň.Tie fľaky,ktoré sa mi vyhodili na palec sa mi stratili,pleť sa mi na pár dní zhoršila,ale tá už je tiež ok a náladovosť už je fuč.Určite som to mala z neho...zdravotne sa cítim stále rovnako,ale ja som našťastie zdr.problém nemala žiadny Skôr som to mala ako prevenciu..

beabelisova
22. mar 2019

@ludmilusik niekomu to sedi niekomu nie, ked sa teraz citis dobre, tak je dobre a uz by som nad uzivanim ani len neuvazovala, treba pocuvat svoje telo 🙂

slnecnica121
8. aug 2019

Dobrý deň prajem vcera som prvý deň zjedla 1 čajovú lyžičku pestrecu dreveného zapila vodov do rána som mala veľké hnačky je to normálne? Či to nemám ďalej brat ďakujem za rady

katka028
10. aug 2019

ja pestrec uzivam uz par dni ale hnacky som nemala, nemozte to mat s niecoho ineho?

janula2511
27. jan 2022

Ahojte, 2 týždne beriem pestrec mariánsky. Ako ste zistili že účinkuje? V prvých týždňoch ste mali niečo ako napr hnačka bolesť brucha?citala som že niekoho koža svrby.

marca12
27. jan 2022

@janula2511 vysledky u lekara boli ovela lepsie,ale treba ho brat dlhsie a dobra je aj tinktura. Len pozor zvysuje tlak,ludia s vysokym tlakom by sa mali poradit s lekarom pripadne jest v nizsich davkach

monica82
26. dec 2022

@ludmilusik Dobry den… tiez uzivam pestrec 22 tyzden a mam uz tyzden tiez take cudne boľavé brucho, ze citim ze sa nieco deje, a svrbí ma cela pokožka, taku ju mam jak mierne strhnutú na chrbte… tiez su myslim ze je to z pestreca, rozmyslam ci pokracovat a znizit davku, alebo prestať ze mi to nesedi… ale tiez ma napadlo ze to svrbenie moze byt aj ze sa toxiny z tela dostávajú von…. Neviem a netusim. Dlho som hladala ci niekto pise taketo skusenosti… tak som rada ze aspon tu som nieco nasla….

vnenkie
16. jan 2023

Ja ho beriem pár dni, ale mám divne kŕče v bruchu, dám mu ešte sancu, znížim si dávku. Som menej hladná a za posledné 3 dni som si vsimla, že nemám chut na sladkosi (normálne som sladkozrut) takze ak prejdu tie kŕče tak snad jeho účinok ocením.

katpav
27. okt 2023

@slnecnica121 presne to iste so stolicou nemavam problem ale ked teraz skusam pestrem mam take brutalne hnacky ake som nikdy nemala citim sa cudne taka som smutna podrazdena neako tlak citim v sebe inak len som ho nemerala , pouzivam viacero veci ale takto ako na oestrec som zatial nereagovala🙈

ina44
5. apr 2024

@katpav ja užívam pestrec mesiac a jlhnacky som mala.len sa chcem opýtať dokedy trvajú. a môže sa sfarbit stolica dozlta pri užívaní pestreca?ďakujem za odpoveď a rady