Pichanie a bolesť prsníka

lienocka73
30. aug 2020

Ahojte, už druhý mesiac mám divný pocit v prsníku. Začalo to bolesťou pod pazuchou, potom ma začalo bolieť aj nad a pod prsníkom. Ono je to ako keby pálenie, rezanie. A tiež pociťujem ako keby pichanie ihlou v celom okolí prsníka. Tehotná nie som. Gynekologička povedala, že to mám od chrbtice, alebo natiahnutý sval. Ale žeby natiahnutý sval tak dlho bolel? Sono a mamo pred rokom v auguste bolo v poriadku, jedna cysta práve v tom boľavým prsníku.Teraz som na sono objednaná 24.09.
Stretla sa už niektorá z vás s takýmto problémom? Najviac ma znepokojujú tie ihličkové bolesti. Ako keby ma v okolí toho prsníka a dakedy aj v ňom špendlíkom pichal.

zuzka565
31. aug 2020

Ahoj kľudne to môže to byť od tej chrbtice. Ja som to mala tiež a dlho to trvalo.

nikpa
31. aug 2020

@lienocka73 tiež to mam z chrbtice

lienocka73
autor
31. aug 2020

@zuzka565
@nikpa ďakujem dievčatá, ja už rozmýšľam nad tým najhorším. Som na nervy.

lienocka73
autor
31. aug 2020

@nikpa
@zuzka565 a to pichanie ako keby špendlíkom ste mali aj vy?

nikpa
31. aug 2020

@lienocka73 áno, ja to mam asi 1,5 roka, tiež som sa bala lebo práve v tom prsníku mam cysty kvôli ktorým chodím na sono každého pol roka ale mam ich v poriadku, práve min. týždeň som znova bola na sone. Aj tam a aj moj gynekológ mi povedali, že z prsnika to nemam. A vraj kym sa rozvinie niečo také v prsniku co boli tak to trvá a ty píšeš, že si bola na sono pred rokom, kľud nestresuj sa. Skus sa povenovat tej chrbtici, začni cvičiť na nu a možno aj tie bolesti ustúpia.

lienocka73
autor
31. aug 2020

@nikpa ďakujem za ukľudňujúce slová, ani netušíš ako mi to dobre padlo a naozaj ma to ukľudnilo. ĎAKUJEM ❤

lienocka73
autor
8. sep 2020

Bolesť stále neprechádza, už ma pichá a reže v celom prsníku a pod pazuchou. Tak strašne sa bojím, čo to bude. Už si som si aj hrčku nahmatala v tom prsníku. Normálne som na prášky. Dočítala som sa, že takéto bolesti sú práve pri rakovine prsníka. :((

mackova11
13. sep 2020

@lienocka73 ahoj bola si na sono prsníkov?

lienocka73
autor
14. sep 2020

@mackova11 ahoj, som objednaná na 24.09.

mackova11
14. sep 2020

@lienocka73 a ešte máš bolesti? Mňa tiež boli ľavý prsník ale zas aj medzi lopatkami tak nvm ale idem až koncom novembra tak dovtedy ďaleko, držím palce

lienocka73
autor
14. sep 2020

ešte stále mám bolesti. Nie je mi o nič lepšie. Tiež mám problém z hrudnou chrbticou, dlhodobé bolesti medzi lopatkami a miernu skoliózu. Dokonca nejaké bloky na krčnej chrbtici. Pracujem v kancelárii a podľa toho aj môj chrbát vyzerá 🙂. Lenže nikdy som nemala bolesti prsníka. Ono mňa bolí vlastne pod, nad prsníkom, pod pazuchou ale najviac ma ľaká to popichávanie. Nie je to pichanie, ako pri zacviknutom nerve, že sa nemôžeš ani nadýchnuť. Je to len také jemné ihličkovanie pod kožou. Už som z toho na nervy. Nič nerobím, len lúskam internet, čo by to mohlo byť a všade samá rakovina. A najhoršie, že si vždy nájdem niečo, čo tomu zodpovedá. Možno je to u mňa už aj psychika.

mackova11
14. sep 2020

@lienocka73 ja tiež tak skolioza krivá chrbtica tak dúfam ze od toho man tiež pod pazucho a z hora taka mierna tupá bolesť aj to len sem tam a také pichnutie, u nás babka mala rakovinu prsníka tak preto sa bojím, ale myslím si ze to bude skôr z chrbtice... A určite aj psychika

lienocka73
autor
14. sep 2020

@mackova11 a to pichnutie máš bolestivé, alebo len jemné? Ako dlho ti to trvá? Mne už tretí mesiac a nič na to nazaberá.

mackova11
14. sep 2020

@lienocka73 skôr také jemne nie ostré pichnutie, nie také žeby sa to nedalo vydržať a presne minule som si dala novalgin na chrbát tak ten hneď prestal bolieť a pichanie som cítila aj tak

lienocka73
autor
16. sep 2020

@mackova11 a ako dlho to už máš?

mackova11
16. sep 2020

@lienocka73 také 2-3tyzdne

lienocka73
autor
24. sep 2020

@mackova11 dnes som bola na sono a výsledky v poriadku. Že to môže byť z chrbtice, svalov, alebo môže to byť aj srdce. Že si mám poriešiť chrbticu a spraviť EKG. A možno sa mi už teraz uľaví, keď viem, že prsníky mám v poriadku a prestanem sa pozorovať.
@nikpa
@zuzka565

mackova11
24. sep 2020

@lienocka73 super teším sa s tebou mna už týždeň nebolia.... Tak som zvedavá, ja idem až koncom novembra...

lienocka73
autor
24. sep 2020

@mackova11 ďakujem..určite budeš aj ty v poriadku. Potom, prosím, napíš ako si dopadla. Som zvedavá...

nikpa
24. sep 2020

@lienocka73 tak som rada ze prsníky su ok 😊 a mne teda nikto nepovedal, ze to môže byt aj zo srdca, dobre ze píšes, mna to picha práve na ľavej strane, hm...

lienocka73
autor
24. sep 2020

@nikpa normálne mi so správy napísal, že doporučuje spraviť EKG.

nikpa
24. sep 2020

@lienocka73 spýtam sa na to obvodnej, myslim ze to mi aj ona môže hned spraviť

jarkakkkkkk00
5. jan 2021

@zuzka565 ahoj ako sa ti ta bolest prejavovala ? :(

zuzka565
5. jan 2021

@jarkakkkkkk00 ahoj také ako spendlokom keby mi niekto pichal v prsniku

jarkakkkkkk00
9. jan 2021

@nikpa ahoj ešte stále to más?

nikpa
9. jan 2021

@jarkakkkkkk00 ja som to mala pravdepodobne z chrbtice, vyustilo to az do toho, ze ma seklo a lahla som na postel totalne odpisana. Začala som cvičiť s fyzioterapeutom, bolest chrbtice ustupila a aj pichanie v prsniku je oveľa slabšie.

jarkakkkkkk00
24. jan 2021

@mackova11 ahoj este ta trápy to.pichanie prsníka ?

mackova11
24. jan 2021

@jarkakkkkkk00 ahoj, už našťastie nie.... Aj som potom bola na usg a všetko v poriadku bolo... Aši som to mala len natiahnuté

1stefi121
18. jan 2022

@lienocka73 zdravim na mám to pichanie u dva mesiace čo to u vás bolo? Ďakujem

lienocka73
autor
19. jan 2022

ahoj, výsledky som mala v poriadku, bolo to z chrbtice a prešlo to. Sem tam sa to objaví, nakoľko robím v kancelárii, mám skolióziu chrbtice a chrbát ma dosť bolieva. Ale keďže viem, z čoho to mám už to neriešim.
@1stefi121