Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pleseň na palci

28. jún 2020

Baby mám takýto palec ,prikladám fotku.Co s tým?Je to pleseň či čo?Mám ísť na kožnú aby mu to vytrhali?Boli to?Keď na palci striham necht,ten necht sa hýbe.Mozno je to už odumreté,neviem.Mate skúsenosti s takýmto niečím?

ckocka
28. jún 2020

To už máš strašne zanedbané, smer lekár. Žiadne domáce pokusy by som nerobila.

simsalabim
28. jún 2020

Plesen, ale uz v hroznom stave. Mohla si to riesit uz skor. Teraz uz naozaj len na kozne.

evittam
28. jún 2020

@simsalabim Presne. Skor by to poriesila aj skusena a šikovná pedikerka.
Inak pardon za uprimnost ale fuj to ako dlho si s niecim takym v pohode zila?!

zirafienka
28. jún 2020

ako si si to mohla takto zanedbať. Veď to vyzerá hrozne.

autor
28. jún 2020

Pri deťoch nebolo kedy to riešiť a keďže má to nebolelo tak som to nechala tak.Inac ja som si zakopla s palcom o nábytok,najprv som to mala domodra,potom takéto to ostalo.

karpina
28. jún 2020

Kedy si zakopla palcom o nábytok? Je možné, že sa nejedná o plieseň, ale nový necht ti rastie pod týmto odumretým. Ak by si opatrne uvolnila okraje, držia len na kožtičke, tak by si ani nemusela navštiviť lekára. A komenty fuj a podobne, nech si dámy nechajú na doma...

miskakyska
28. jún 2020

Zas tu nemusíte hneď všetky fujkať o preteky😜
Nemusí byť hneď pleseň,môže byť poškodené nechtové lôžko,v robote mi ostal takýto necht,keď mi kolegyňa prešla po nohe s paleťákom...syn má po lyžiarskom tretí mesiac takéto nechty,nesadli mu lyžiarky...vrátim sa k môjmu😬kým som sa rozkývala s ním niečo urobiť,som zakopla a mi odletel,tak,že ani urvať,ani vrátiť do pôvodnej polohy😖na pohotovosti ošetrili,vyrezali,čo tam ostalo a narástol mi ešte horší,keby som ho dala strhnúť,narastie zas to isté,keď je poškodené nechtové lôžko je necht v háji navždy...zalakujem tmavým lakom a vyriešená vec😜ale odborníčky z koňa by mi ho určite vyliečili,to nemám vôbec obavy🤣

autor
28. jún 2020

@karpina Už dávnejšie cca rok dozadu.

autor
28. jún 2020

@miskakyska Nech si všetky fujkaju,je pravda že vyzerá to dosť škaredo.

karpina
28. jún 2020

tak je pravdepodobné že už máš pod týmto nechtom, kompletne vyrastený nový zdravý necht. Kolom dokola si tento starý uvolni a hod do koša... Daj vediet ako to dopadlo, a daj aj foto. Nezabudni pracovať s dezinfekciou, bude to bezbolestné, neboj 🙂 držím palce

mpg
28. jún 2020

Ja by som to sama nerobila, lepšie by bolo objednať sa na pedikúru (ak sa nedá ísť k lekárovi) a oni tam majú skúsenosti, aj lepšiu dezinfekciu.

simsalabim
28. jún 2020

@miskakyska nemusi to byt navzdy. Mne sa dal do normalu takych 10-15 rokov po. Tiez mi strhavali nechet a lozko bolo poskodene. Mne po palci presiel betonovy valec. Roky potom vyrastal taky zhrubnuty. Ale tu na fotke sa zda aj taky supinaty, co by mohla byt mykoza.

sunny8
28. jún 2020

Tak či tak smer kožné

princessawsm
28. jún 2020

Ja som mala to iste, modrina z topanky ktora ma mega otlacila. Najprv to bolelo, potom prestalo, potom zacalo zltnut, hnednut, spod nechta som vyskrabavala smradlavy bordel. Bola zima, cizmy, ponozky... Sice len na 1/3 palca nie az takto. V lekarni som kupila taky “lak”, asi za 13 eur. Necht som zbrusila na najtensie ako sa dalo, natierala, po asi dvoch tyzdnoch sa zacal sam odlupovat. Pod nim koza, nic nekrvacalo, nebolelo. Len to teda vyzera hrozivo. Bolelo to len vtedy ak som si dala topanku s uzsou spickou. Teraz nosim sandale, necht pomaly dorasta, uz pekny ruzovy ako ma. To je moja skusenost. Tieto nechtove veci trvaju dlho. Ano chirurg ti to vie strhnut, ale to mi pride ako drasticke riesenie 🙈

autor
28. jún 2020

@princessawsm Ako sa vola ten lak ci si kupila v lekarni?

kikulienkadd
28. jún 2020

Ahoj,kožná lekárka ti predpíše antibiotiká, je to na dlhšie, ale ak je to pleseň, zbavíš sa jej. Žiadne strhavanie nechta.

karpina
28. jún 2020

Žiadne antibiotika nepotrebuješ preboha :D Ten necht je odumretý vôbec nie je spojený s krvným riečišťom. Kebyže si dáš do toho silnejšiu frčku, tak sám odletí. Jemne si kožtičku poodtláčaj z nechta dole, nejakou špachtličkou, tým ho úplne uvolníš ide to celkom bez krvi a bez bolesti. Potom vydezinfikuj a hotovo.

princessawsm
28. jún 2020

Toto. 🙂

agata1376
28. jún 2020

Ja som mala niečo podobné, len ešte nie v tak pokročilom štádiu ale na obidvoch palcoch. Kúpila som si Canespor - sada na nechty, pravidelne natierala a cca po týždni sa mi obidva nechty odlúpili a vyrástli mi zdravé.

autor
28. jún 2020

@agata1376 To majú v lekárni?Nemáte foto ako to vyzerá?

agata1376
28. jún 2020

Áno, dá sa to bežne kúpiť... stojí to síce niečo cez 20€ a asi polovica mi zostala ale neľutujem tie peniaze, lebo mne to naozaj pomohlo. Trochu mi z tých starých pri koreni zostalo ale postupne odrastli a už som si konečne odstrihla aj tie posledné časti .