Plne kojím, zistili mi žlčníkové kamene. Čo mám robiť?

miska246
22. aug 2010

Ahojte, mám 4 mesačnú dcérku, ktorú plne kojím a zistili mi žlčníkové kamene. Čo mám robiť?
😨 😨 Záchvaty mávam pravidelne, raz za týždeň, lieky nemám žiadne, len Algifen od bolesti...

bodka13
22. aug 2010

ísť k lekárovi a spýtať sa jeho čo máš robiť 😉

stvura
22. aug 2010

Jedine lekar...pri zlcnikovych zachvatoch musis mat velmi dobru dietu, aj co sa javi neskodne ti moze ublizit....ale upokojim ta, moja kamoska kojila svoju dcerku, dodrziavala prisnu dietu a obe su momentalne spokojne...mozno neskor si to bude vyzadovat operaciu...

evkacka
22. aug 2010

@miska246 naozaj sa porad s lekárom, zase nie je dobré kojiť ta každú cenu, na úkor toho, že sa sama vystavíš určitému zdravtnému riziku 😔 dieťatko ťa potrebuje ako zdravú, spokojnú maminku, takže ak bude treba liečbu, šup do nej a možno ti pomôžu aj liekmi pre kojacie maminky 🙂 hlavne aby ste boli obe zdravé 😵 a spokojné 😵

latvia
22. aug 2010

drzat zlcnikovu dietu, pokial nemas zachvaty, a teda neberies ziadne lieky, tak v kojeni problem nevidim. drz zlcnikovu dietu, nebudu zachvaty, ani potrebne lieky a teda kojenie bez problemov 😉
http://www.dietologie.cz/poradna/dieta/zlucniko...
http://www.dietologie.cz/dieta/zakladni-dieta/d...

luciask
22. aug 2010

a preco nie operaciu teraz? Mne vyberali zlcnikove kamene, ked mala dcerka 5 mesiacov. Po prvom zachvate som sa dala na dietu, nemohla som jest skoro nic, pretoze som chytala z toho zachvaty a bolesti ozaj horsie ako porod. Operaciu som mala asi 3 tyzdne po diagnostikovani zlcovych kamenov. Po operacii som mohla pokracovat v kojeni 24 hodin po operacii.

natashkaa
22. aug 2010

Dieta a kojit je mozne nadalej

babatko88
23. aug 2010

@miska246 presne viem ako sa cítiš, ja som si toto isté prežila po prvom synčekovi, ale nemal ani 2mesiace... ak chceš nadalej kojiť a stojí ti to za tie bolesti pri záchvatoch, tak sa to dá aj počas diéty, ale pri záchvate si určite daj algifenové kvapky... rýchlo prejdú bolesti a nezanechávajú stopy v mliečku...
alebo operácia, ja som ju podstúpila, nie je to nič, len ťa druhý deň nesmie nikto rozosmiať 🙂 mne doma pustil muž simpsonovcov a hovoril mi vtipy, skoro som si štichy vyšklbala 😀 povedali mi, že môžem po 24hodinách po operácii dalej pokojne kojiť, avšak o mliečko som do 24hod. prišla ☹ takže si to dobre rozmysli, počula som aj, že mliečko maminkám ostalo, no nedá sa na to spoliehať...
ale ja osobne ti odporúčam operáciu, možno som sebec, ale tieto bolesti sú horšie ako pôrod, či čokoľvek iné, teda ja som nemohla ani dýchať, ani sa pohnúť... aby sa ti nestalo to čo mne, záchvat ma chytil práve vo chvíli, keď som išla prebalovať synčeka, mal presne 6.týždňov, v polovici cesty ma chytili bolesti, jediné šťastie som mala, že u nás práve bola moja mamina, ktorá stála vo dverách, stihla mi rýchlo zobrať malého z rúk, inak by skončil pravdepodobne na zemi... nikdy ti to neprajem zažiť, aj teraz mám slzy v očiach, keďže som o neho mohla prísť ☹ držím palce s rozhodnutím....

lenka0710
16. jan 2011

Aj ja mám zlcnikove kamene a zachvaty som mala teraz skoro každý den:( malinka ma 3mesiace a chcem sa opýtať- počas operácie bolo čím bábätko krmene? Mne mala odmieta flasku a mlieko z mrazaku neznesie... A mám aj zapaleny žalúdok a bojím sa či to nemôže mat nejaký vplyv na kvalitu mliecka...neviete mi poradiť?

pink_lady
16. jan 2011

pripajam sa k zlcnikovej diete + rowachol - pomaha pri rozpustani kamienkov

benne
17. jan 2011

@lenka0710 tu nájdeš čo hladáš, kedže v otázke ti nik odpovedať nemôže https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/operacia-zlcnika/

annaopialova
16. nov 2011

ahoj nic ine ti nepomoze len operacia len teraz by to bolo nanic ked kojis ale ak sa budu stupnovat zachvaty tak budes nutena ist na operaciu

emapol
16. nov 2011

Ja som bola na operacii zlcnika ked mal syn 10 mesiacov, kojila som ho, ale naucila som ho aj na flasu, tak v case mojej nepritomnosti mu davali sunar a po 5 dnoch stravenych v nemocnici som opat kojila, pricom som v nemocnici odsavala, a ani po narkoze a dvojdnovom neodsavani som mlieko nestratila. V nemocnici sa ma vsak pytali, ci chcem ist na operaciu este v ten tyzden, alebo ma po prelieceni pustia domov, takze najprv ta za dva dni preliecia a budes sa moct rozhodnut, ci sa das operovat alebo pockas. Kedze je tvoje babatko este male, asi by som sa isla preliecit , drzala dietu a potom sa co najskor dala operovat, ked uz bude babtko moct jest aj ine veci ako len mlieko. Na flasu sa da naucit, myslela som si, ze to nepojde, ale tiez som bola nedavno s dcerou v nemocnici a keby som nedojcila, tak tam asi zomrie od hladu, lebo flasu odmietala. Ked sme sa vratili z nemocnice, tak som skusala davat jej pit caj z flase a naucila sa a teraz jej to ide.

gabka24
16. nov 2011

mne kamene zistili keď som bola v siedmom mesiaci, čakali sme kým sa malý narodí, tiež som ho kojila a oddalovala som operáciu, ale keď mal 4 týždne odviezla ma sanitka, takže malý prešiel na flašku a bolo po kojení... skús držať dietú, vyhýbaj sa mastnému a tažkým jedlám...držím palce nech to dobre dopadne....ale ak nemáš nemocnicu ďaleko od bydliska, možu Ti predsa dietatko na kojenie nosiť, mne takúto možnosť v nemocke ponukli ale ja som bola 40km od domu 😒

renab
16. nov 2011

V Martinskej nemocnici hospitalizujú matku s dieťaťom a riešia to takto - teda čo sa týka kojenia. čo sa týka operácie, neviem.

iffka2002
5. dec 2011

Mne vyberali zlcnik ked mala dcera rok. 5 dni som nekojila, kvoli anestezii, aj mi odislo mlieko, ale potom som to rozkojila🙂 a kojila dalsi pol rok v pohode.. zlcnik ci kamene musia von!!!

31majka12
4. jan 2012

Ahoj ja mam teraz tiez taku dilemu ale kedze mne hrozi pobyt v nemocnici min 7 dni...ja by som o mlieko urcite prisla..tak radsej budem dietovat...
Nakolko nemam v zlcniku kamienky ale piesok....preto lekari mi odporucaju operaciu az po ukonceni kojenia 😢

kimo
4. jan 2012

Mna operovali na Antolskej, dcera mala 2 mesiace. zachvaty som mala pocas celeho tehotenstva, ale prisli na to az po porode, lebo ako tehotnu sa nikto neunoval ma poslat na sono, kazdy si myslel ze je to z tehotenstva. zachvaty boli preukrutne, nemohla som sa ani pohnut. nebolo co riesit, cim skor tym lepsie. lebo ak kamienok vycestuje do zlcovodov a zablokuje ich, bude vam hrozit ovela horsi zakrok- ERCP, ktory sa vo vacsine pripadov robi bez anestezi. ja som bola v nemocke cca 4 dni, muz mal doma pre malu v mrazaku odstriekane mlieko, prvy den mi ju nosil tam este na kojenie, dali ma na jednotku izbu. druhy den ma operovali (laparoskopicky - preto odporucam cim skor, kym to ide laparoskopicky, lebo pri normalnom otvoreni brusnej dutiny je rekonvalescencia ovela horsia) 24hod som odstriekavala mlieko a vylievala a ked chirurg povolil priniesli mi malu na kojenie, prisala sa uplne bez problemov...mlieko som nestratila a kojim stale uz ma vyse roka. takze chcem vas vsetky povzbudit, ktore mate tieto problemy, da sa to zvladnut a o mlieko neprist 🙂

zuzvals
1. feb 2012

Ja som mala zlcnikove zachvaty od 3 mesiaca a v piatom som bola kvoli tomu 3krat hospitalizovana. Najhorsie bolo ze mi kamienky vyplavovalo do pankreasu a tak nebolo naco cakat. Operovali ma ked som bola v 26.tyzdni TT a vybrali mi cely zlcnik. Robili mi asi 10 cm rez ktory sa tak ako my rastlo brusko zvacsil takmer na 15 cm... ☹ Vtedy mi lekari tvrdili, ze to sposobili hormonalne zmeny. Maly sa narodili zdravy a krasny a ked mal 11 mesiacov, prestala som ho kojit. O tri tyzdne nato som bola v nemocnici zas lebo sa mi kamene vytvorili v zlcovodoch a robili mi strasne ERCP-cko, ktore spominala kimo.
Kedze viem ake su to bolesti, drzim ti palce aby si bola rychlo fit!

vikina
28. feb 2012

Dobry den - prove my zistili, ze mam zlcnikove kamene - som velmi prekvapena pretoze sa citim uplne zdravo a dobre. Mame dietatko 8 mesacne - je tu nejaka suvislost medzi tehotenstvom a problemami so zlcnikom? Pribrala som 16kg ale som velmi vysoka 183 tak mi to neprislo zas tak vela..... Sportovala som aj pocas tehotenstva teraz bohuzial nie je kedy.. Aku mate skusenost s dietou ? Staci dodrziavat spravnu zivotospravu ? Dostanem z tela von zlznikove kamene prirodzenou cestou ? maju velkost 16mm... Dakujem a vsetkym drzim palce

laumi
28. feb 2012

Aj ja patrím medzi Vás ☹ v novembri som 1x dostala žlč. záchvat, ležala som v nemocnici 4 dni, nakoľko som mala podráždený aj pankreas, ☹ zistili mi kameň, zatial len jeden má cca 2cm, Tiež mi odporúčili operáciu, no nejako to oddiaľujem 🙂 po prespustení som držala prísnejšiu dietu, teraz si už toho dovolím trocha viac a zatial musím poklopať 🙂) sa to drží 🙂 odvtedy som záchvat nemala, tak dúfam, že sa to nejako utlmí 🙂
neexistuje niečo iné ako operáia? veľmi sa tomu bránim ☹

kvata
28. feb 2012

nečítala som všetky príspevky, len napíšem náš prípad. Maminka mala problémy so žlčníkom, ale kedže sme boli malé deti, nemal kto varovať, tak neišla na operáciu, až sa to nejak utíšilo. Potom v 57 r. jej zistili rakovinu žlčníka posledného stádia, na ktorú zomrela. Nemala žiadne príznaky, len pól roka pred zistením choroby, ju bolel zase žlčník, išla na laparoskopiu, kde ju zašili a potom rok bojovala s chorobou a zomrela mesiac pred narodením prvej vnučky. Len chcem upozorniť, aby ste to nezanedbali.

veronika1610
28. feb 2012

ako správne napísala kvata, žlčníkový kameň je prekanceróza, t.j. dráždením sa tam môže vyvinúť rakovina. čím skôr na operáciu, dojčiť môžeš aj ďalej, pri nekomplikovanom priebehu budeš v špitáli 3 dni, za ten čas si môžeš odstriekavať, určite ti výjdu v ústrety

bubinko83
5. jún 2013

@laumi a ešte sa ti niekedy vratil zachvat?

dionyzka
5. jún 2013

ja som bola na tom ako Ty. 3 mesacne dieta plne kojene a zachvaty raz za tyzden + hospotalizacia. Upravila som stravu a bojovala som ako sa dalo. Po 2 rokoch jem uplne vsetko, zlcnikove kamene raz rocne kontrolujeme sonom.
Tie zachvaty su strasna bolest, nikto Ti nezarucuje, ze po operacii to bude lepsie. Moja suseda zlcnik nema a je na tom 3x horsie ako ja. Je to velmi individualne. Ak sa rozhodnes pre operaciu, odstavis malinku a potom opat zacnes kojit. Len jej nesies mliecko davat cez flasu, inak Ti uz prsnik nechyti.

mawiya
21. sep 2013

ahoj. ja som mala prvý žlčníkový záchvat, keď mal malý štyri týždne a bol spôsobený upchatím žlčovodov. nikdy som predtým problém nemala. plne som kojila. tri dni v nemocke, kým mi zistili, prečo nemôžem ani piť vodu. všetko išlo za mňa von. keď zistili, vybrali na RCP a išla som domov, znova som sa vrátila k plnému kojeniu a po dvoch týždňoch som išla na operáciu - vybratie laparoskopicky žlčníka. Malý mal 6 týždňov. prijali ma v noci, aby som stihla posledné nočné kojenie. operovali doobeda, (anestézu prebrali aj s gynekologom), a deň po operácii som šla domkov večer. ešte deň som nemohla kojiť, len odstriekavať (vraj aby anestéza, teda tie liečiky úplne odišli) a potom som opäť plne kojila. Do 6 mesiacov iba kojila, potom ešte do 18 s príkrmami 🙂. Takže netreba sa vôbec báť, len všetko prediskutovať s doktormi. Mne v BB vyšli krásne v ústrety. s príjmom do nemocky, s anestézou, s prepustením s nemocky. Dnes som už 9 rokov po operácii a nemám problém so žiadnym jedlom. držím palce. ps: ešte by som dodala, že po operácii mi sestrička povedala, že nemám držať extra diétu a hlavne nie dlho. teda jasne že najskôr pasírované výživy, o pár dní páročky a tak, ale hlavne nie extra diétu. Lebo potom si žalúdok zvykne na diétnu stravu a to je zle. Samozrejme, že telo ti samo ukáže, ak ti nejaká strava nebude vyhovovať. ja som ale spokojná. 🙂

11233
21. sep 2013

Ahoj ja som mala prvi žlčníkový záchvat ked som este necakala babo : -|