Plochý zadok

lusy22222
15. máj 2017

čaute baby, máte alebo mali ste problém s malým zadkom? poznám cviky ako ho vytvarovať, lenže ja som aj dosť chudá, takže chcem vedieť či sa oplatí cvičiť alebo to nechám tak.. nechcem zase schudnúť. takže - otázka znie či ste cvičením automaticky chudli, či sa dá len a len formovať postava??

alex49
15. máj 2017

cvičením naberieš svaly, teda ked si chudá priberieš, keby si mala kilá naviac, tak tuk v nich sa pomaly pretransformuje to svalov

pasikavamacka
15. máj 2017

jasne, ze sa cvicenim formuje postava. ked naberies svalovu hmotu, bude aj zadok. musis k tomu jest viac, aby si nesla do kalorickeho deficitu a jest vela bielkovin kazdy den.

lusy22222
autor
15. máj 2017

Ďakujem 👍

mell_j
15. máj 2017

Treba cvičiť s vyššími váhami a menej opakovaní. Vtom prípade sa priberá na svaloch a nie chudne
Napr drep
1 seria - 15kil 12krat
2 seria - 20 kíl 10 krát
3 séria - 25 kíl 8 krát

Pri malej váhe a rovnakom počte opakovaní cvičia ten sval ale nenabera velkost

angd
15. máj 2017

Mne tréner povedal,že zaberajú samozrejme cviky na zadok v posilke, ale kto nechodi do posilky,úplne stačia schody 🙂)

0silvia0
15. máj 2017

@lusy22222 tak ja som v posilke strčená 2x do týždňa, ale všimla som si, že niektoré baby sa snažia cvičiť zadok a aj tak im akosi nerastie. Sú fakt rôzne typy postáv, niektoré ženy majú veľké prsia a zadok plochý a malý ako 9-ročné a postava tak vyzerá disproporčne. Iné sú zasa celé rovné, niektoré pekne tvarované, niektoré celé veľké... Na tvojom mieste by som to určite skúsila, ale treba brať do úvahy aj typológiu postavy. Nie všetko sa dá vyformovať do požadovanej veľkosti, ale za pokus to stojí.

tiper24
15. máj 2017

@lusy22222 ber protein to ti pomoze a cvicit drepy aspon

janulka1802
15. máj 2017

@0silvia0 úplne s Tebou súhlasím. Záleží od typu postavy.

lusy22222
autor
15. máj 2017

@tiper24 nad tým som už tiež uvažovala dik

alaguema
15. máj 2017

@lusy22222 dá sa. Aj na nete je x cvikov na formovanie zadku, plus vhodná strava.
@0silvia0 každá postava sa dá do určitej miery formovať. Je pravda, že žena s úzkymi bokmi nikdy nebude mať postavu presýpacích hodín, ale zadok je sval a ako taký môže byť pevnejší a objemnejší. Oblejšie boky mať nebude, ale ak sa niečo dá zaobliť, tak je to práve zadok.

sonulka8
15. máj 2017

@tiper24 smiem sa opytat ake proteiny..??

0silvia0
15. máj 2017

@alaguema to áno, ale súdim podľa žien, ktoré vidím na stepperoch a drepovať, veru, ten zadok každá nemá vyformovaný, niektorým ten sval akoby nezaberal na záťaž. Neviem, či nesprávna technika, ale mnohé cvičia s trénermi. Mne zasa zadok hneď rastie pri tréningu až príliš... Mám kolegyňu, ktorá je presne ten typ ktorý nemá zadok a ona sa snaží, cvičili sme kedysi spolu a nič, zadok jej nereaguje, bola z toho nešťastná, ale už to nerieši.

ssissi999
15. máj 2017

presne ako pise @mell_j . Plus veľa proteínov. Ale tak mne zadok vytvarovala aj yoga + viac papat :D Som vzdy mala velke prsia a zvysok postavy vysportovany ale bez kriviek.. teraz to uz ako tak vyzera zensky 🙂

tiper24
15. máj 2017

@sonulka8 tento je vyborny vyskusany, prichut cokolada https://proteiny.heureka.sk/scitec-nutrition-10...

6mia6
15. máj 2017

@0silvia0 som sa pousmiala to som presne ja velke prsia a ziadny zadok. Nieze by som chcela kufor ale prsia by mohli byt mensie 😁😁😁

tiper24
15. máj 2017

@6mia6 aspon je zaco chytit 😀

6mia6
15. máj 2017

@tiper24 po troch detoch to nie je velka sláva 😂😂😂

0silvia0
15. máj 2017

@6mia6 ja by som si od teba rada zobrala, mne tam hore zasa chýba a na zadku som akosi pribrala 🙂

lusy22222
autor
15. máj 2017

@mell_j zoberiem malú na ruky a budem cvičiť s ňou 😉

pasikavamacka
15. máj 2017

@0silvia0 s kolkymi kilami drepuju tie baby? poznam aj ja neznadejny pripad, co ma plochy zadok aj ked drepuje so 60kg. ale aspon ho ma pevny. stale lepsie ako plochy a mlandravy zadok.
ak chcete ten sval zvacsit, treba ist do vah. nestaci s 5kilami drepovat.samozrejme postupne. zacat vlastnou vahou, potom s prazdnou tycou (20kg) a postupne sa dopracovat na nejakych 50-60kg, ale to uz pre pokrocilych. a kludne aj vyssie. maly pocet opakovani do max. 6 opakovani

sasa1983
15. máj 2017

Bez toho, aby si nemala dlhodobo nadmerný prísun bielkovín nemá ako svalová hmotnosť nárast.

0silvia0
16. máj 2017

@pasikavamacka to je pravda, radšej plochý a pevný ako plochý a mlandravý🙂

alaguema
16. máj 2017

@0silvia0 možno naozaj zlá technika, malá váha plus nedostatočná strava. Ja síce tento "problém" neriešim, zadok mám taký normálny, neposilňujem vo fitku a cvičím len jogu a stepper, ale viem, ako sa mi vyformoval cvičením. Na stepperi ale zaberám práve na tie zadné svaly, trocha v podrepe. Zároveň to šetrí kolená.

0silvia0
16. máj 2017

@alaguema ja toto tiež našťastie nemusím riešiť tiež, ja mám zadok dobrý. Ale tiež som disproporčná 🙂

lorela
16. máj 2017

"Tuk sa pretransformuje na svaly"... Panečku, kde na to chodíte?! 😨

@lusy22222 Treba sa zamerať na posilňujúce cviky zadku a bokov, napríklad správne prevedené zanožovanie a drepy. Pozri si videá na nete.
K tomu plnohodnotná strava (5 - 6x denne, svaly musia z niečoho rásť, v jedálničku nesmú chýbať napr. ovsené vločky, ryža, banány...) a kvalitné bielkoviny (biele mäso, chudé červené, denne tvaroh, biely jogurt, tvrdé syry, ryby, vajcia atď.). Dostatočný pitný režim pri zvýšenom príjme bielkovín je nevyhnutný.

dorottka
16. máj 2017

neexistuje jednoznacny recept, zalezi od typu postavy a samozrejme zivotneho stylu. To ti povie kazdy seriozny trener... niekto tvaruje zadok s velkymi vahami a malo opakovaniami, niekto naopak. Treba si navyse uvedomit, ze zadok nie je izolovana partia, ale do jeho aktivacie sa zapaja aj mnozstvo inych okolitych svalov a struktur. Preto ti odporucim najst si nejakeho schopneho trenera, ktory je aj fyzio idealne alebo ma skusenosti so sutazami, jedna konzultacia vela stat nebude a usetri ti mnozstvo casu straveneho pokus/omylom. Ono tak ci tak je najdolezitejsia chodza a cudovali by sme sa, kolko ludi chodi zle a nezapaja zadok, ale krize atd., zle sedia, cim opat ostava zadok neaktivovany... hodka v posilke je nic oproti zvysnym hodinam, kedy zadok vypne a mlandravie si prave vdaka tymto nespravne vykonavanym beznym aktivitam.

vrana80
16. máj 2017

Ja som niekde citala ze na zadok je dobre bicyklovanie, ze beh splostuje zadok.

lusy22222
autor
16. máj 2017

@dorottka ja mám takú chlapčensku postavu 🙄
Asi začnem so sedenim na fit lopte pri obede a ked bude čas aj to fitko skusim

marty85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz