Plomby v našich ústach sú nebezpečné

lucia123
11. jún 2009

Podávam ďalej informáciu, krorú som sa dozvedela a mám za to, že by to mohlo pomôcť niekomu, kto o tomto nebezpečenstve ešte nevie:

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

Prítomnosť ortute v ženských orgánoch sa prejavuje tvrdnutím tkaniva a tvorením cýst a polypov. U tehotných žien ortuť preniká cez placentu, ktorá by mala dieťa chrániť pred skodlivými vplyvmi. Vedci namerali vo fetuse cca. 20% väčšie množstvo ortute ako u jeho matky. Nervový systém tela dieťaťa môže byť teda už od jeho narodenia poškodený (a ak nie je poškodený ortuťou z amalgámu, dorazia ho dávky ortute vo vakcínach. Poznámka KPM). Civilizačná choroba – otrava amalgámom – poškodzuje teda nielen jednú generáciu, ale tieto škody prechádzajú na ďalšie pokolenia. Deti, ktoré už prišli na svet s ortuťou v tele, reagujú veľmi citlivo na založenie dalšieho amalgámu do zubov!

roasha
11. jún 2009

no kedze nemame kazy,neviem posudit,ale ked ti stomatolog robi zuby,nedava ti predsa plombu na kazy. 😀
pokial myslis velkost plomby,tak je to tiez pekna blbost,lebo sikovny zubar ti musi dokazat urobit aj "pol zuba"s takouto plombou,bez ohladu na to,ci je to zuvacia ploska,alebo bocna strana zuba. 😎
keby sa ti ulomil zub na viditelnom mieste,nebude ti tam predsa trepat amalgam,alebo kvoli tomu sklbat zub a davat implantat. 🤐 😀

susik77
11. jún 2009

jj, akurat ze ta biela plomba ti dobre rychlo vypadne-ak ti vyplni pol zuba s tou bielou plombou...teda tak som to pochopila od mojej zubarky+z toho clanku...

roasha
11. jún 2009

pokial je plombovanie urobene odborne,tak akokolvek velka bude,a na akomkolvek mieste,tak musi vydrzat.vsetko zalezi len na sikovnosti dr.,ked ti to odflakne,jasne ze ti to vypadne.
mne sa este teda nestalo,ze by mi vypadla nejaka plomba,akurat je pravda,ze amalgam ti vydrzi"donekonecna"/pokial sa ti pri nom neurobi kaz/,a biela sa casom opotrebuje/hlavne na stolickach,na ktorej strane zujes potravu/,ale to je raz za niekolko rokov,a to uz na nich naozaj drvim vselico... 😝 😀

susik77
11. jún 2009

roasha: neviem ti dat odborne stanovisko, nie som zubar, pisem len to, co mi hovorili uz viaceri zubari-tak snad sa do toho vyznaju 😉

roasha
11. jún 2009

snad sa vyznaju,ale ked ja aj mm mame vsetky amalgamaove plomby uz 15r vymenene za biele,a za cely ten cas ani jednemu z nas nevypadli,tak ja tvrdim z vlastnej skusenosti. 😉 🙂
pozdrav tvojho zubara. 😀

inak nedavno ma pobavil jeden znamy,ked "treskol"...."ja mam takeho perfektneho zubara,ten ma stale vela ludi"..../no asi musi byt strasne sikovny,ked tam ma narvane.../ 😝 😀

susik77
11. jún 2009

ta biela plomba moze byt aj na stolickach a moze dlho vydrzat, ale ten kaz musi byt malinky. ja mam amalgamove na stolickach ale obrovske, uz tam mam len okraje zubu, keby ich vymenim, tak biela by mi tam nevydrzala urcite...
a s tym zubarom je to pochopitelne. tu v Prahe je total kriza-u nas ma nezopbrali-vsetci 3 zubari maju narvane, chodim do centra, objedn. doby ma moja zubarka asi 3 mesiace a tiez uz neberie novych pac.

susik77
11. jún 2009

ale napr. mm ma nej. staru zubarku klt. sa uz moc nezaujima o nove trendy a pod. uz je tak v dochodk. veku a ta nema moc pacientov, takze by ta hned zobrala 😉

susik77
11. jún 2009

zaujim. clanok, je to presne to, co mi zubarka radila-kompromis na velke kazy su sklointomerne cementy, ale maju nizku trvanlivost:
http://www.dentaktiv.cz/cs/poskytovane-vykony/v...

kubaka
11. jún 2009

Obávám se ze zkušnosti, že clánků, které, jsou plné mýtů a omylů je několikanásobně více, než které mluví fundovaně k věci. Realita obvykle bývá mnohem jednodušší a podstatně bezpečnější.
tak je to s plombami i mikrovlnkami - viz téma.
Takže klíííídek 😎

denduska
11. jún 2009

tak sa pripojim aj ja 🙂 moja mamina je zubarka a vravi, ze na velke kazy este nikto nic lepsie a trvacnejsie nevymyslel ako amalgamova plomba..taktiez ze je velky rozdiel medzi tymi ktore boli predtym, potom bolo obdobie ze sa nepouzivali kvoli ortuti, a teraz sa znova vracaju...pretoze biele plomby vo velkych dierach nedrzia dlho a su drahsie..(ja sama som ju prinutila dat mi biele plomby aj dozadu, aj ked sa jej to nepacilo a uz mi ich parkrat prerabala 😅 ale mne sa amalgam nepaci ako farba 😀 )
uz aj to miesanie amalgamu sa neda porovnat, pamatam si ako pred takymi 15 rokmi ich pracne miesala sestricka a teraz je na to pristroj ktory plombu vymiesa vysokymi otackami, takze ortut z nej nemoze len tak unikat ale sa viaze do zlucenin...

a dalsia vec - komu sa nepacia plomby, nech si cisti zuby a pouziva hlavne zubnu nit alebo medzizubnu kefku😅 ...mozno bude mat aj tak kazy, ale aspon nebudu take mega, ze tam bude musiet ist amalgam..to ako len v dobrom, ja mam tiez kopu plomb, ale odkedy na to dbam ovela viac, nepribudla ani jedna 😉 (nikdy nebolo 5 minut dlhsich ako so zubnou kefkou 🙄 )

roasha
11. jún 2009

denduska 😎

petot
19. jún 2009

Nepochybujem o tom, že amalgámové blomby škodia. Ortuť je jedovatá už v mikrogramových množstvách, a v blombe jej môže byť aj miliónkrát viac. Pomaličky postupne sa uvoľňuje.

Predpokladám, že bezpečnostné skúšky amalgámov boli odfláknuté rovnako ako pri väčšine zaužívaných medicínskych postupov.

V pokoji sa z blomby uvoľňuje zopár mikrogramov denne, ale horúce nápoje a intenzívne žuvanie to zmnohonásobujú.

Ortuť má jednu nepeknú vlastnosť, že keď telo nemá dostatočné prostriedky na jej priebežnú likvidáciu (a na to treba stabilný prísun ovocia, zeleniny, vitamínov apod), tak sa ukladá, pomaly a isto, hromadí sa, a spôsobuje problémy, najprv malé, potom čoraz väčšie.

denduska: Pokiaľ viem, amalgám nie je chemická zlúčenina, len fyzikálna väzba. To je jeden z dôvodov, prečo sa z nej tak relatívne ľahko uvoľňujú ortuťové výpary, stále.

Na záver len toľko: najprv by nám mala vadiť ortuť, ktorú si v podobe vakcín a alerických testov nechávame vpichovať priamo do tela v obrovských množstvách. Amalgámy sú tiež problém, ale o niečo menší.

Pred návštevou zubára treba skonzumovať väčšie množstvo ovocnej šťavy a vitamínov (aj keď počítať s tým, že z kresla sa nedá zliezť kedykoľvek kvôli návšteve WC 😉 ) aby telo malo kapacitu na zneškodnenie obrovského množstva ortute uvoľnenej pri vŕtaní a blombovaní. Predbežných aspoň 500mg vitamínu C navyše zmierňuje bolesť a šok, takže o dôvod viac 😉

susik77
19. jún 2009

prosim, nevyvolavajte uz zbytocnu paniku, to je max. hlupost , davky, kt. sa uvoln. z amalgamy absolutne nie su nebezpecne...
denduska: ja mam zubnu kefku Sonicare elite a tiez odvtedy sa mi zuby nekazia 🙂 a stravim umyvanim len 2 minuty 😉

denduska
19. jún 2009

amalgam je zliatina..pokial viem..uz si nepamatam ci je to fyzikalna vazba 😅 ale myslim ze ani z inych zliatin sa len tak lahko jednotlive prvky neuvolnuju, to by sa nam rozpadali klucky aj pribory a ktovie co este...
ale jedno je iste, ja som amalgam miesala aj rucne (a nie len amalgam), presne viem ako ma vyzerat, ak je zle namiesany tak sa da ortut z toho normalne vytlacat, lenze taky ani nedrzi v zube.. dobre namiesany amalgam do par minut tvrdne.. ale to je jedno, ci sa to uvolnuje alebo nie, je zbytocne sa rozculovat nad amalgamami, lebo to ze take obrovske hrudky kovu musime mat v ustach je len a len nasa vina...komu sa nepaci, moze si dat bielu trikrat drahsiu plombu a kazdy polrok ju menit...alebo radsej vytrhnut zub 😝

susik, dobre vediet, musim si aj ja zohnat 😉

susik77
19. jún 2009

denduska: fakt sa vyplati, je od Philipsu. Odkedy ho mam, ma moja zubarka stale chvali, ze mam perfektnu zubnu hygienu 😉

susik77
19. jún 2009

ja si uz davam na zuby pozor, aby som moc skoro nezostala na proteze 😖 je este perfektne raz za dva roky ist na cistenie zubov ultrazvukom 😉 teraz v tehu som bola zase na pieskovani-to vycisti zuby+vybieli-pigmenty od caju, kavy a pod.

mywiel
19. jún 2009

Suhlasim s luciou, aj moj homeopat mi hovorili ze amalgan no nic moc, tu to uz ani nerobia len biele. 😉

petot
19. jún 2009

Problem je, ze amalgam nie je izolovany problem. Telo ma detoxikacne schopnosti, ale my ich stale pretazujeme. Vsade sme si nasadili nejake jedy, do vzduchu, do pody, do potravin, do liekov. Okrem toho sme velmi obmedzili konzumaciu cerstveho ovocia a zeleniny, ktore je pre detoxikaciu dolezite. Zvysili sme stres, malo pijeme.

Takze potom uz aj ta trocha ortute, kazdodenne, predstavuje problem.

martina46
19. jún 2009

k tym bielym plombam, mojmu bratovi zubar nasadil na dost rozvrtany zub bielu, bolo to pred asi 7 mozno aj viac rokmi a ta plomba mu drzi ako kliest, no fakt musi zavisiet od sikovnosti zubara.

sirinka
19. jún 2009

martina mne povedali, ze biele plomby maju zivotnost cca 10 rokov...tak sa necham prekvapit...

denduska
20. jún 2009

aj vo velkej diere moze biela plomba dobre drzat..zalezi na tom ktora cast zubu chyba, na tom ako clovek dohryzava na ktore plosky, aky silny ma zhryz a samozrejme ako sa o zuby stara, ci sa na okrajoch plomby nezacne tvorit novy kaz, ktory ju podmínuje...

ozaj, nespotrebovany amalgam sa musi uchovavat a likviduje sa samostatne..a kedze to dost dlho trva kym sa nazbiera za malu flasticku, preto viem ze sa z toho len tak lahko nic neuvolnuje, lebo je toho stale rovnake mnozstvo..ani sa to nerozpadava, praveze to tvrdne.

susik: aj ja si davam cistit zuby ultrazvukom aj tym pieskovanim..je to fakt dobre 🙂

martina46
20. jún 2009

v podstate, ja mam nejake biele plomby, mala som depku z toho, ze budem mat tolko tmavych, ze som si ich dala urobit na niektorych. a drzia zatial. jedna sa mi raz zacala rozpadavat a bol to presne ten pripad, ze mi tam nasla kaz, tak preto. ostatne drzia super.

jarka007
20. jún 2009

To, ze sa z amalgamovych plomb uvolnuje ortut je fakt, ktory potvrdzuju vsetky studie (co som citala). Druha vec je ale, ake mnozstvo. Je stanovene urcite oficialne mnozstvo, ktore VRAJ nie je nebezpecne. Uvolnovana ortut doashuje len velmi nepatrn percento z oficialne povoleneho mnozstva.
Podla jedneho Freiburgskeho experta, sa pocas zivota len tazko zisti zatazenie organizmu ortutou, ci uz krvou alebo mocom. Pri pitvach sa vsak zistilo, ze mozog ludi s amalgamovymi plombami bol 12krat viac zatazeny ortutou ako ludi bez nich. Velke koncentracie sa nasli aj v oblickach a stitnej zlaze. Takze urcite tie plomby nie su najzdravsie a ludia, ktori sa snazia stravovat a zit zdravo by si ich nemali davat. Ti by ich normalne ani nemali dostat 😀 . Ja vsak mam vsak napr. pozostatok este z detstva, kedy som dostala asi najviac plomb ☹ .

Trosku z ineho konca:
Pri ich odstranovani sa musi pouzivat specialny pristroj, ktory odsava skodlive plyny a specialna folia, ktora zachyti plombu, pretoze plomba nesmie skoncit v kanali. Moze zamorit vodu. Tak isto aj krematoria maju specialne sietky pre ludi s amagamovymi plombami, ktore ich zachytavaju, pretoze amalgamove plomby nesmu ist do zeme. Aspon v Nemecku to tak je. Chrania si svoju vodu a podu. Neviem ako je to s tymito zakazmi na SR, ale dufam, ze podobne. Nerada by som neskor zamorovala slovensku podu a vodu ci uz jednym, alebo druhym sposobom 😀 .

markiza
20. jún 2009

zasa raz fundovana stranka badatel 😀 😀 😀

freetoo
21. jún 2009

Vratim sa k postoju Petota. Ma absolutnu pravdu. Nevyvoláva paniku, len sa tak nepriamo snažil usmerniť naivných a zle informovaných ľudí o charaktere tohoto sveta. Precitajte si z mnozstva clankov na internete komu a o co tu vlastne ide a verim, ze vacsine z vas to zapne.... napr. www.europskenarody.info
Este k tym plombam. Poznam zopar fundovanych a vzdelanych alternativnych liecitelov s vynikajucimi vysledkami i v oblasti najtazsich ochoreni, s ktorymi (samozrejme diskretne) spolupracuju i niektori"klasicky" doktori, ktori si z hlbky srdca ctia Hypokratovu prisahu a jednoznacne potvrdzuju priamy suvis amalgamu so zhubnymi nadormi v napr prsnikoch.

denduska
22. jún 2009

jasne moja mama a dalsi zubari davaju amalgamove plomby aj so samoodpalovacimi cipmi lebo su tajne spojeni s americkou CIA a planuju vyhubit co najvacsiu cast populacie....sorry ale akoze nemam slov.... a tiez si ctim Hippokratovu prisahu, ako sa to mimochodom pise 😝 .... takze treba s niecim najprv aj konkretne robit, vidiet ozajstneho pacienta a potom sa tu ohanat studiami.

a zhubne nadory?? co tak napriklad prestat fajcit???

katrin21
22. jún 2009

freepeti:

a co tak priama suvislost zub. kazu a srdcových ochorení, zenskych oganov a pod?? o tom si este nepocul? zubny kaz je pliaga a ked nedas plombu, ako inak ho chces riesit?

a propros. zivotnost amalgamu a bielej plomby je 1000 a 1 . biele kompizity su len na efekt a musia sa cast menit, takze ja som napr. na stolicky za amalgam !ja osobne som vinou bielej plomby , kt. sa prehryzla a spravil sa mi kaz prisla min. tyzden o nerv 5 vlavo dole...

freetoo
23. jún 2009

Moje mile nove internetove priatelky. Ani neviete, kolko casu ste mi ododneska usetrili. Dakujem vam, otvorili ste mi oci. Doteraz som pri internete stravil mnozstvo hodin snaziac sa pochopit divny chod sveta na zaklade informacii z citlivo selektovynych zdrojov a ked si uz myslim, ze mi to vsetko zacina do seba zapadat a zacinam to chapat, po vasich argumentoch zistujem, ze to tak nie je.
Rusim vsetky doterajsie zdroje, ponechavam si len vase prispevky, ktore budem napato ocakavat a budovat si na ich zaklade konecne pozitivny obraz o tomto nasom svete bez naslia, konspiracii, intrig a fanatizme. Zasadnem k serialom, americkym hrdinskym akcakom, predplatim si Novy cas, vecer si pozriem zarucene pravdive spravy, ktorymi si len pre istotu ( bez urazky) overim vase teorie, ktore -som presvedceny - sa budu s televiznymi stotoznovat a vymenim biele plomby za amalgamove ( 1000:1 je presvedcivy pomer, kedze verim na reinkarnaciu).... a konecne sa stanem pokojnym, plnohodnotnym milujucim svetoobcanom.

nicky95
23. jún 2009

Ahoj., to čo máme namiešané v našich zuboch už nie je škodlivé. Iba pre toho kto s tým pracuje. Napr. môj zubár to už nepoužíva, a bol stráááášne veľkým zástancom amalgámu. teraz tvrdí, že sa mu mnohé ťažkosti zlepšili, odkedy ho nepoužíva. Aj to skladovanie zvyškov bol problém, lebo bol škodlivý.

mywiel
24. jún 2009

Suhlasim s chlapmi 😉 ja mam este jednu amalganovu plombu co mi ostala a idem si ju dat zamenit za bielu. Ked som bola tehotna, tak ma bolel zub a zubar mi prave takuto amalganovu plombu vrtal, vravel mi ze si mam potom riadne vyplachnut usta a neprehltnut, ze je to toxické a sestricka odsavala pri vrtani o 106 aby som nic neprehltla takze az taky blud to nie je a ako som uz pisala v zahranici sa tieto plomby uz vobec nepouzivaju. 😉