Pľúcna embólia

26. máj 2022

Ahojte veľmi sa bojím že mám pľúcnu embóliu. Som v 21 tt a posledné dni sa mi veľmi zle dýcha a budí mi srdce,hlavne pri námahe. Stále sa mi toci hlava a mám pocit na odpadnutie, že sa už nenadychnem a zadusím. Krv mi brali len základný krvny obraz ktorý bol v poriadku. Ekg a echo taktiež v poriadku len vyšší pulz. Tlak mám nízky až 80/50. Prosím čo to môže byt ? 🙁 veľmi sa bojím

luccija
26. máj 2022

To bude tým nízkym tlakom tiež mám niekedy podobný pocit

zuzana212722
26. máj 2022

Pri námahe srdce zvykne biť rýchlejšie.. Si tehotná ťažšie sa ti môže dýchať babo môže tlačiť na branicu.. Ale namyslat si emboliu skutočne nemusíš.. Skôr to vidím na tetaniu.. Ale to už by bolo potrebné navštíviť iného doktora

autor
26. máj 2022

@zuzana212722 poslali ma psychiatrovi ale nechcem lieky čo by mohli ublížiť babetku :( Keď každý deň od rana myslím na to najhoršie 🥺

zuzana212722
26. máj 2022

Ale v tehotenstve ti tak akurát zvýši dávku magnézia na to. A možno dosť pomôže sa len s nim porozprávať.. Absolútne by som sa nebála.. Nejaké ťažké lieky ti nedá to sa dava len vo veľmi výnimočných situáciách a pre ťažšie stavy..

joesvk
26. máj 2022

Ešte ti mohli zobrať krv na koagulačné faktory. Požiadaj lekára, je to bežné vyšetrenie a budeš mať istotu.

nestastna21
26. máj 2022

Neboj nič. Emboliu by si nemala niekoľko dní 😅

autor
26. máj 2022

@joesvk to mi brali v 12 tt a bolo všetko ok, neviem či spravia znova

autor
26. máj 2022

@zuzana212722 snáď lebo teraz čo som počula tam všetko riešia liekmi aby mali pokoj

autor
26. máj 2022

@nestastna21 no to je asi jedine čo ma celkom ukľudňuje že už to trvá viac ako tyzden 🤣 Ale aj tak na mna príde úplne nezmyslený strach že možno tam je nejaká mala ktorá moc neškodí

p.j.jacky
26. máj 2022

Ja som mala pľúcnu emboliu v 35 tt . Prvé problémi začali cca 29-30tt keď som nevladala dýchať v noci ( september ) do koran otvárala okna a stala som nech môžem dýchať . Veľmi mi opuchli nohy, ruky . Zle mi boli vracala som . 35 tt pohotovost . Nasadili injekciu na pluca bábätku mne frasaparin a 36 tt v nemocnici akútna sekcia zá ten tyzden 10 kg vody z krvi zistili zrazeniny a zle výsledky mocu . Potom už to len behali .

autor
27. máj 2022

@p.j.jacky no mne je práveže v noci najlepšie.. vtedy ako keby mi nič nebolo ale príde ráno, vstanem a už to začína. Opuchnuté tiež nie som ani mi nie je zle od žalúdka. Tak snáď je to len nejaký stres alebo ako vyššie písali ta tetania. A ako si dopadla ? Dúfam, že nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂

p.j.jacky
27. máj 2022

Áno všetko dobre dopadlo 3 mesiace som si ešte pichala fraxeparin bola na kontrole krvy asi 3-4x dcérka zdravá ja ako tak Ok

luccija
27. máj 2022

A myslíš, že prežiť tehotenstvo s úzkosťami a obavami je lepšie?Ak nechceš psychiatra chod k psychológovi na terapie.

autor
27. máj 2022

@luccija to určite nie, viem že ten strach je už cez a úplne neopodstatnený, psyhologovi idem ale až o mesiac. Len keď sa stále cítim zle už si potom namyslam všeličo možné

kika1572
24. júl 2022

@p.j.jacky ahoj,a už nemusíš brať ani lieky?ja som mala emboliu po pôrode a mala som len fraxiparin na 3 mesiace a ďalej nič...vraj netreba lebo výsledky boli dobré budú ma len sledovať.

p.j.jacky
25. júl 2022

@kika1572 3 mesiace som si pichala fraxeparin . Žiadne ine lieky nič . Potom som bola ešte asi 3-4x u gyny na krv a všetko Ok. Mne sa spravili zrazeniny zo zavodnenie . Opuchli mi nohy ruky . Za 5 dni 10 kg vody a po porode išlo 16 kg vody za 4 dni .stále som cikala .

luk25
21. dec 2022

@p.j.jacky
@kika1572 dievčatá môžem sa spýtať ako ste zvládli pichanie ,ja mám taký strach už to tu hodinu odkladám, hnusná dlhá široká ihla....tiež mám trombozu

kika1572
21. dec 2022

@luk25 mne pichal manžel do pleca striedala som raz jedno raz druhé a aj do brucha lebo som mala už na pleciach hrčky z toho...sama by som si nepichla

kika1572
21. dec 2022

@p.j.jacky ďakujem za odpoveď..

p.j.jacky
21. dec 2022

@kika1572 neni za čo teraz som po operácii zlcnika a musím si pichat mesiac . Už mám 2 týždne za sebou 😏😊pichá mi manžel do brucha ramena má už veľmi boleli .

kika1572
21. dec 2022

@p.j.jacky skoré uzdravenie prajem😇