Pľúcna embólia dva týždne po pôrode

kika1572
23. máj 2022

Ahojte,dva týždne po pôrode mi zistili pľúcnu emboliu to bolo vo februári mala som len maličkú a pichala si fraxiparin.Bola som na hematologií robili mi vyšetrenia aj genetické testy všetko mám ok,bola som aj na sono dolných končatín kvôli tromboze tiež všetko ok nič sa nenašlo a za to mi ukončili liečbu fraxiparinom že stačí na preliečenie tri mesiace keď sú výsledky ok.Ak by som zas otehotnela tak hneď mi majú nasadiť fraxiparin..Ale som počula že pri embolií by už mala byť liečba na celý život,tak neviem máte niekto skúsenosť?

petamich
23. máj 2022

mala som trombozu aj emboliu a preventivne som po vysadeni fraxiparinu a warfarinu brala vessel due (nieco ako anopyrin), po otehotneni mi automaticky nasadili LWH (fraxik, neskor clexane) teraz ale napr. pocas dojcenia nemam nic, aj vessel mi vysadila a netusim ci mi ho nasadi spat - pokial viem ak na opakovanych kontrolach su hodnoty koagulatov v norme, tak liecbu vysadia

kika1572
autor
23. máj 2022

@petamich ďakujem za odpoveď mne sa tromboza nepotvrdila ani nič iné tak to pripísali pôrodu a preto mi ukončili liečbu ale,že má budú častejšie kontrolovať

petamich
23. máj 2022

@kika1572 nie som odbornik ale myslim, ze by to malo byt poriadku 🙂 rizikova zrejme budes opat v tehotenstve, preto ten fraxik