Pľúcne chlamýdie, mononukleóza u detí

flower24
4. dec 2015

Ahojte, poprosim tych, ktori s tym maju skusenost o radu. Ake su priznaky, priebeh a liecba tychto ochoreni? Je nutna liecba v nemocnici? Cakame na vysledky vyterov a odberu krvi u 3.r. dcery, ktora uzivala 10dni antibiotika Augmentin na hemofila a lekarka ma obavy z tychto dvoch ochoreni. Sucho, dusivo kaslala, najma v noci, bolelo ju zapalene hrdlo a pridruzil sa hnis v ocku a bolestive usko. Po dobrati ANT. sa dcerka 3dni citila dobre a po navrate do skolky opat ochorela. Zase silny dusivy kasel a povlaky na hrdle. Viete poradit pripravok na prirodnej baze posilnujuci imunitu pre deti? Nechcem ju zbytocne zatazovat liekmi skor ako to bude nutne. Dakujem za kazdu radu.

raszuz
5. dec 2015

@flower24 maly pri mono horucky, ktore trvali dlhsie a boli aj cez den, povlak na mandliach, zapach z pusinky, zvacsene uzliny, opuchnute ocka, bol malatny dost (inak je dost zivy, aj ked je chory), crp bolo v poho,tak Dr. usudila, ze virusova angina, antibio mu dali az na pohotovosti po tyzdni, lebo horucka nesla zrazit, tak sme vyrazili na pohotovost ...Dr. zobrala malemu krv na mono a toxu az na moje naliehanie, mono sa potvrdila, ze prekonal, nastastie nasledne pecenove testy boli ok

raszuz
5. dec 2015

@flower24 a este ho prehanalo

unique26
5. dec 2015

sevasky, my sme schytali mononukleozu tento rok, bola nasadená na vivi šťave aloe, takže to nemalo až taký hrozný priebeh, ako počúvam, že končia v špitáli, bola len unavená, nechcela papať, mala zväčšenú pečeň, zlé pečeňové testy, tak jej dal trojdňové atb, lebo mala aj zápal v telíčku a nabehla som na bylinovú kúru, mala aj diétku, ale zvýšila som dávku aloe, nabehla na artičokový nápoj a po dvoch týždňoch šli výsledky a hodnoty rapídne hore, pečeň sa dala do normálu, takže sme si gratulovali, že sme ju vytiahli z toho prírodnou cestou, plus čučoriedkový narosan na to nechutenstvo, no vydriapala sa z toho krásne, čo sa týka imunitky, ďalej berie vivi, aj syn, ktorý chodí do škôlky a sú v poho, žiadne kašle, žiadne sople, nič nič nič, zdravé decká, ak Ťa zaujalo, sí vítaná v našej skupinke, riešime všetko prírodnou cestou
https://www.modrykonik.sk/group/7197/