Pľuzgieriky na ďasnách

leni_
24. nov 2014

Na dasnách sa mi urobili bolavé pluzgiere, pred pár dňami som dobrala antibiotika neviem či je to dáka reakcia hlavne neviem či mám ist k zubarovi alebo čo si na to vlastne dat ☹ Nemáte s tým skusenosti?

monique82
24. nov 2014

v okolí Žiliny je rozšírená vírusová choroba "ruka ústa noha", hlavne u detí a dospelých s oslabenou imunitou
u nás to začalo pľuzgiermi v ústach a postupovalo na ruky a nohy
http://najmama.aktuality.sk/clanok/235268/ruka-...

leni_
autor
24. nov 2014

Pánabeka to som nevedela :(

andrejka1974
24. nov 2014

@leni_ a nie len tam aj v bratislave, je to uz vsade ☹ ☹ ☹ ☹

zuzkaanicka
24. nov 2014

@leni_ po antibiotikach sa zvyknu urobit afty ... treba doplnit B-cko😉 ... a na potieranie je fajn aloclair-aspon teda ja mam s nim dobre skusenosti.

csenibaba
25. nov 2014

@leni_ ahoj ja to mám dost casto,odpoved je jednoduchy(o com pisu msmicky má aj inè priznaky-vysoká horúcka,malátnost atd)Oslabená imunita,chybajúce vit.skup B!

nyusika
25. nov 2014

jesus, ved nestresujte, to su afty,organizmus je po dobrati atb oslabeny, tak sa to prejavilo takto.
kup i v lekarni herbadent, potieraj afty a oni zmiznu.

jana_eyre
25. nov 2014

pri chorobe ruka-noha-usta su pluzgiere na tom, co je v nazve choroby, nie len v ustach a ako pise csenibaba, tak sprievodne znaky su aj horucka a podobne.. okrem toho, je to detska choroba, dospely ju dostane len ojedinele..

afty su uplne bezne neprijemne pluzgiere v ustach, ked chyba vit. b a je oslabena imunita.. je to nieco ako herpes na perach, ci pod nosom..

leni_
autor
25. nov 2014

Ďakujem velmi pekne za rady 😉 dnes je to už celkom lepšie dala som si vit. C a B-ečko.